Nespavosť v tehotenstve

somtuporady
8. okt 2019

Ahojte dievčence, tiež Vás koncom druhého trimestra začala trápiť nespavosť? Ja sa normálne zobudím o 3tej ráno, lebo mi príliš bije srdce a koniec, je po spánku 😏🙄 riešite to s lekármi? Čo vám pomáha?

exotka444
8. okt 2019

Ja mam to iste som v 26 tt a tiež sa budím v noci 🙂. Ale s doktorom to zatiaľ neriešim

galioska
8. okt 2019

@somtuporady si v pohode? Nemávas stresy? To búšenie by určite trebalo poriešiť, môže ísť o vyšší tlak

brankova
8. okt 2019

@somtuporady ja mam to iste, som len v 19t. Zevraj busenie sposobuje, ze srdce musi pumpovat viac na prekrvenie, napriklad pri anemii alebo , ked objem krvi nie je este, aky by mal byt. V prvom som dostala zelezo a upravilo sa to, teraz zatial iba cakam na poradnu. Kazdopadne treba lekarovi povedat.

nikk1
8. okt 2019

@somtuporady ja mám strašný problém pri zaspavani aj keď som strašne unavená, tak sa mi nedá vôbec zaspať 🙄 a celú noc sa budím a len prevalujem 🙈 ani neviem kedy som sa normálne vyspala

somtuporady
autor
8. okt 2019

@galioska práveže žiadne som PN od 2 mesiaca, pomaly nič nerobím, pulz mám vyšší, nejak okolo 100vky ale vraj to je okej v tehotenstve podľa lekárky kedze mám viac krvi...väčšinou ma to neobmedzuje vobec len takto v noci keď sa na to zobudím 😏
@exotka444 sme na tom podobne som 25+4 a je to novinka, na to aby som šla na pohotovosť to podľa mňa nie je tak počkám do ďalšej poradne asi, o dva týždne som objednana...
@brankova určite jej to na poradni spomeniem, a práveže železa mám viac ako je priemerná hodnota, len pulz mám vyssi...užívam magnezko, tak cez deň je to fajn (jedno denne) ale v noci neviem asi neúčinkuje už a je to také nepríjemné 🙄

somtuporady
autor
8. okt 2019

@nikk1 ani zaspať sa ti nedá? 😏Ja práveže zaspím ale nikdy nie na dlho, potom akurát pobudim muža, myslela som si, že so spánkom nikdy nebudem mať problém 😆🤔

galioska
8. okt 2019

@somtuporady no skôr stresu by som to pripisovala poprípade nefunkčnosti niektorého z orgánu, obličky, pečeň..

malicka_mysicka
8. okt 2019

@somtuporady ja som tiez posledne 3 mesiace spala strasne zle, som myslela ze telo sa uz pripravuje, ze za chvilu pride dieta a uz nebudem spat vobec 😀 😀 😀 a mali to aj kamosky, myslim ze to je bezne.

brita7777
8. okt 2019

@somtuporady ano bohuzial nespavost je uplne normalna..je to myslim hormonalne podmienene...dolezite je byt pocas dna v klude robit dake kludove aktivity prechadzka kava plavanie...to uz je taka nervozita vnutorna ze nvs ako to bude ten porod to babo aj preto sa budis isto treba to len vydrzat

nikk1
8. okt 2019

@somtuporady nedá sa mi vôbec 🙈 idem spať o 22:00 a 2-3 hodiny sa ešte prevalujem z boku na bok..

somtuporady
autor
8. okt 2019

@nikk1 som taká rada,že nie som sama :D :D nie že by som ti to priala, samozrejme.... 🙂

nikk1
8. okt 2019

@somtuporady 🤣 v pohode, je nás určite viac 🙈 našťastie je to len obdobie 🙏

slavuska1506
8. okt 2019

@somtuporady ja mam nespavost odkedy som zistila, ze som tehotna, resp este cca 7 dni pred zistenim. Ked sa zobudim o 03-04:00, tak som stastna, lebo niekedy nespim aj od polnoci... Uz som si na to tak nejak zvykla, do porodu uz len par dni. A potom nebudem spat zas 😂 Ale teda nebusilo mi srdce nikdy ani nic podobne. To by som riesila s Dr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre