Nočné služby v 14tt a veľká únava

misicka2805
14. júl 2018

Ahojte žienky som na prelome 13-14 týždňa, chodím do práce, pracujem ako recepčná teda aj nočné bohužiaľ bývam veľmi unavená, a momentálne čerpajú kolegine dovolenky tak po tichej dohode ťaháme 24-rky, je to pre mňa veľmi vyčerpávajúce myslíte že by ma môj doktor vypísal na PN? Ďakujem

asia83
14. júl 2018

@misicka2805 Urcite. Zo zákona po písomnom oznámení tehotenstva nesmiete robiť nočné, tobôž nie 24-ky. Musíte v noci spať, je to dôležité pre zdravý rast dieťaťa.

pininka
14. júl 2018

Suhlasim, urcite by som 24ky nerobila.

veronka2010
14. júl 2018

@misicka2805 som v 22-28 a nepracujem.

whatever1
14. júl 2018

@misicka2805 Ahoj. Tehotne nemozu robit nocne, ani dlhe smeny. Na to je zakon. Pokial ti v praci nemozu dat take smeny aby vyhovali tvojmu stavu, alebo nemali pre teba inu poziciu tak jedine nemocenska... V praci vedia ze si tehotna? Lebo tvoj zamestnavatel nie je povinny sa k tebe spravat ako ku tehotnej pokial ho o tom pisomne neinformujes. Tak sup sup k doktorke nech ti da neake potvrdenie aby ti v praci vyhoveli, alebo rovno nemocensku.

alex666
14. júl 2018

@misicka2805 No ked mas kolegyne na dovolenke a este aj ty pojdes na PN, tak asi nechas zamestnavatela v štichu. Ak sa citis dobre, tak nemusis ist hned na PN, len urychlene oznam, ze si tehotna a nemozes robit 24ky.

whatever1
14. júl 2018

@alex666 Ahoj, ja si myslim ze by ju to nemalo trapit. Keby boli kolegyne chore tak nepoviem to sa stava, ale vedome si brat dovolenku viacej ludi naraz na ukor dalsej ktora potom musi tahat 24ky...ako to mohol sef dovolit? Bohuzial jej tie smeny bude musiet skratit aspon kym nepojde na pn. Na prvom mieste je zdravie babatka.

matulik212
17. júl 2018

@misicka2805 gynekolog ta nevypise ale obvodna podla mna ano mne hned na zaciatku povedala ze ak budem chciet ona ma vypise ... ja taham 12tky tiez sedim a je to premna zabijak nevem si predstavit 24ku robit uz len od tvojho sefa je to svinstvo ak o tom vie ze si v tom ;) drz sa

viktoriam84
22. júl 2018

Pravdaže vás ma vypísať... Ja som na PN od začiatku tehotenstva keďže pracujem no pracovala som na tri zmeny.... Hneď ma vypísal

evittam
22. júl 2018

@whatever1 Dovolím si ťa opraviť-ak zamestnavatel nema pre teba adekvátne miesto nie je jedinym vychodiskom PN, mozes byt doma s plnou náhradou mzdy.😉

whatever1
23. júl 2018

@evittam aha tak to som nevedela☺

lusyc
23. júl 2018

Určite nerobit 24rky. Babatko na 1. mieste a ostatné je ukradnute. Ja som robila 24 do 20. tyzdna, bolo mi vcelku fajn a banujem, ze som tak ohrozila dieťa.

misicka2805
autor
24. júl 2018

@lusyc a mali ste nejaké komplikácie neskôr? To ste vydržali dost

fokuska
24. júl 2018

@misicka2805 Zhrniem ti to cele:
1. Pisomne oznamit zamestnavatelovi tehotenstvo - nechat si podpisat prevzatie, alebo poslat doporucene s dorucenkou (aby si mala pisomny doklad o tom, ze si to skutocne oznamila)
2. Poziadat o upravu pracovnych podmienok - na zaklade oznameneho tehotenstva ziadas preradit na dennu pracu.
- ak je to mozne, ze zamestnavatel ma aj taku pracu, tak ta preradi
- ak to mozne nie je a nevie ti ponuknut ziadnu inu pracu, tak ostavas doma, ale plat ti nadalej bezi ako keby si pracovala - nie si nijak obmedzena vychadzakmi ako pri PN (tu ti moze zamestnavatel povedat - nemam inu pracu, chodte na PN, ale nedaj sa ;) )

Ak mas na to skutocne zdravtne dovody, tak je samozrejme PN na mieste, ale myslim si, ze v tomto pripade je to zbytocne - PNka ti pride mensia ako tvoj plat a este budes obmedzena vychadzkami. Vyhodne je to pre zametnavatela, pretoze ti plati prvych 10 dni a potom sa uz "nestara".

lusyc
24. júl 2018

@misicka2805 predcasny porod o 8 tyzdnov, urcite v tom bolo viac faktorov.

janamexico
19. aug 2018

Ja som robila 8 iba rane do 20 tt a bola som ako matoha neviem si.predstavit byt 24 hodin j som oznami hned ako som vedela od gyn tak som povedala a na druhy den hned mi dali ine miesto aj zmenili smenu

janamexico
19. aug 2018

Urciti by som.dlho tak nerobili ohrozujes aj seba aj male ale je to na tebe a urcite oznam.ze si tehu lebo ked sa nieco stane tak zamenstnavatel je mimo hry budes na vine ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre