• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Oslabený krčok maternice. Mali ste podobný problém?

19. januára 2012 
ahojte baby

som na konci 22 tyzdna a gynekologicka mi vcera zistila oslabeny krcok maternice. Zacala som aj slabulinko spinit. Predpisala mi magnezium 3 x denne a minimalne sa zatazovat. O tyzden ma ist na kontrolu, dufama a modlim sa, aby sa to zlepsilo.
Ma (mala) niektora z vas podobny problem?
6. dec 2006 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Magnezium ti pomoze a naozaj ziadnu fyzicku namahu,bude to dobre ak to dodrzis.Magnezia sa neboj,plodu neuskodi a tebe velmi pomoze
6. dec 2006 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
snemcurka ja som to mala tiež brala som magnezium ale pre istotu my urobili serkláž
6. dec 2006 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to magnezko ti pomoze, pisali sme si IP,
kamoska mala to iste s obomi detmi, pri jednom jej robili cerklaz a po nej bola v pohode a doma fungovala s malym este. takze nebojkaj, nejako to zvladneme do konca tehu, len si trochu polezime :wink:
6. dec 2006 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snemcurka:magnezko ti pomoze-je to super vecicka. :slight_smile:
6. dec 2006 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cauko, mne zistili uvolneny krcok v 28 tt a to som uz bola otvorena na 2 prsty. Ale ako vidis, vydrzali sme to pekne do terminu porodu.
A moj sposob: okamzity nastup na PN a potom predcasny nastup na MD, len lezat, nic nerobit (varili mi buduce babicky, upratoval a nakupoval manzel), brat magne B6 (ja som brala 1-2 tabletky denne do konca 8. mesiaca) a spat hore kopcom (panva zdvihnuta, aby sa babetko netlacilo dole). Denne som si dopriala max hodinku prechadzky, inak som bola stale doma. Je to sice dost o nervy, ale da sa to vydrzat.
Drzim palce :slight_smile:
7. dec 2006 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mysidlo chodila si na prechadzky ?? to je super!
pretoze ja tiez nutne potrebujem prechadzky na vzduchu a pohyb kvoli chrbatu. to je jediny pohyb co mozem mat.
ja zatial nie som otvorena, len sa rapidne skratil krcok o 7 mm tak musime tiez vela lezat.
tak prajem dobry a bezproblemovy porod a zdrave krasne babo :dizzy_face:
7. dec 2006 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, mala som povolene kratke prechadzky, ked som bola PN a tak som sa ich snazila dodrziavat aj potom na MD, aby som mala trochu pohybu. ale pri akejkolvek bolesti v podbrusku som sa radsej vratila domov.
Diky, dufam, ze porod budem mat v pohode. Ved uz na neho cakam ako na spasenie. Uz sa citim vselijako a hlavne sa neviem dockat toho maleho zazraku. :sweat_smile:
Aj tebe pekne tehotenstvo. Uzivaj si to, je to nadherne obdobie. :slight_smile:
7. dec 2006 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Okrem mnohych inych tehotenskych problemov som mala aj oslabeny krcok, ktory sa postupne skracoval a otvaral. Okrem toho som mala takmer kazdy den tvrde brucho aj niekolko hodin. Uzivala som samozrejme magnezium. Poctivo som doma lezala od 6.mesiaca a od 8.mesiaca v nemocnici. Bolo to sice nudne a otravne, ale oplatilo sa to. Vedela som, ze to nepotrva vecne a ze o par tyzdnov dostanem ten najkrajsi darcek v zivote.
7. dec 2006 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ahojte baby
v tehotenskej knizke mam napisane, ze kcok maternici sa zuzil na 3,7 cm.
Je to velmi vazne?
8. dec 2006 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snemcurka zuzil alebo skratil? teda neviem ci je to to iste
ja mam 2 cm a lekar povedal ze je to pre mna ok ale zas ja som v 29 tyzdni cize to moze byt prirodzenejsie pre moje stadium tehotenstva
mne pride 3,7 ok len este zavisi aku mas konzistenciu
8. dec 2006 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
myslim, ze zuzil a skratil je to iste. Ako to myslis konzistenciu?
8. dec 2006 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snemcurka ja myslim ze je to v pohode :slight_smile:
8. dec 2006 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snemcurka - ja som mala 3,4 cm v 19 tt, teraz mam 2,7. kazda maternica je ina. a kazdy rozmer je indi vindi, ved kazda sme ina. dolezity je vyvoj ako to pojde dalej.

dole pridavam text - pisala som do poradne inemu gynekologovi - takze v dalsom prispevku profesionalna odpoved lekara.
8. dec 2006 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ODPOVED LEKARA: V23 . týždni gravidity je treba k fyzickému šetreniu a sex. abstinencii pridať aj magnezioterapaiu napr. MaGNE b6 2XLTťBL denne, ultrazvukom sa daju na krčku maternice zistiť zmeny nielen skracovanie (zuzovanie)ale aj otvárania vnútornej bránky a teda tzv. insuficenciu, ktorá môže vyžadovať aj serkláž. Prechádzky nie su obmedzené ale v pohodlnej obuvi najlepšie tenisky, dlhé státie s plným močovým mechurom sa nedoporučuje, kontrola vaginálnehol nálezu minimálne 1x za 2 týždne. Niekedy jde nutná aj hospitalizácia a infúzna liečba.

MOJA OTAZKA:
Dobry den,
potrebovala by som prosim poradit. som v 23. tt tehotenstva a pred par dnami mi gynekolog zistil, ze sa mi stencuje krcok maternice, odporucil mi lezat a klud na lozku. v 4. mesiaci to bolo 3,4cm a teraz to bolo 2,7cm.
(moj gyn. je dobry, som s nim spokojna a dokaze vopred predvidat veci.)
od zaciatku tehu som rizikova, krvacala som, mala som hematom, ktory sa vstreba v 3. mesiaci, krvacanie postupne odznelo. inak som nemala ani nevolnosti ani ine problemy. stale som na PN, az do konca tehu.

moja otazka – co este viac mozem urobit pre miminko, aby som predisla pripadnej cerklazi, aby krcok ostal v takej „polohe“ ako je, napriklad comu sa vyhnut (dlhe statie, cupnutie a pod. - to viem) je nieco, co by som mala este vediet, okrem standartnych informacii, ktore ovladam ? ako napriklad vplyva sedenie – nie dlhe (30 min pri PC), uplne jemne prechadzky okolo panelaku – vzduch atd...

vopred vam dakujem za odpoved.
8. dec 2006 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj peha
dakujem ta info, trochu som sa upokojila
9. dec 2006 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, aj mne ta odpoved pomohla, tiez ma to upokojilo.
papa a pekny vikendik :dizzy_face:
9. dec 2006 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, tiez vam okrem skracovania krcka tvrdlo aj brucho? Mne dnes zase tvrdlo a este ma pobolieva ako pri MS. Myslite, ze je to ok?
2. jan 2007 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anad zbehni zajtra k lekarovi , nech ta prezrie. Mne tvrdlo brusko od 4 mesiaca a brala som magnezium a mala som castejsie kontroly. Radsej nech aj tebe daco da , aby si nezacala rodit . Nie je to tvrdnutie pravidelne ? Ak by si pozorovala pravidelnost , tak hned chod na pohotovost.
2. jan 2007 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To mi tvrdne uz dlsie, uz mam aj magnezium aj ine lieky, aby netvrdlo, netvrdne pravidelne, ale asi len vdaka liekom, len dnes sa k tomu pridalo to pobolievanie a to ma znepokojuje :pensive:
2. jan 2007 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak tam radsej zajtra zajdi. Ja som niekedy bola aj dvakrat do tyz. u doktora. Mozno ti treba zvysit davky. Radsej chod , aby s nic nestalo. Budes pokojnejsia, ak budes od lekara pocut , ze je to v poriadku.Bolesti su v podstate prirodzene , lebo ti rastie maternica, ale nemozes sa spoliehat na to , ze to je len tym , obzvlast ked uzivas lieky.
2. jan 2007 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ja som mala v 22tt 1.5cm a v 39 tiez 1.5cm :angry: Proste od zaciatku problemy problemy a teraz je problem ze krcok nechce pustit a ja uz by som tak radaaaaaa
2. jan 2007 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alex, to si ako ten krcok tak presvedcila? :grinning:
3. jan 2007 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamicky, chcela by som sa spytat, vcera som bola na poradni a doktor mi povedal, ze nemame mat s manzelom pohl. styk, bo sa otvaram.. co to znamena? mozem skor porodit?ale ved to je este skoro, aby som porodila a moc sa bojim o malinke, aby sa mu nic nestalo..poradte mi..prosim
24. sep 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinad a nedal ti prisny kludovy rezim???
24. sep 2009 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tinad a v ktorom si týždni tehotenstva? Máš krček aj skrátený a na koľko je otvorený, nevieš? Možno to máš v tehu preukaze poznačené...a tiež výšku CS.
Ja som mala najskôr placentu praevia, potom mi po 20tt zistili skrátenie krčka z 4,1cm na 3,2cm, takže odvtedy magnézium 3000mg denne (3x2tbl) a zastavilo sa to na dosť dlho, až teraz v 36tt už ho mám 1,6cm a som otvorená na prst...ale zatiaľ to drží. Rozhodne odporúčam nemať pohl. styk, ak Ti nepredpísal magnézium tak si ho nasaď aj sama aspoň 2tbl denne, snaž sa čo najviac ležať s vyvýšenými nohami a nenamáhaj sa! Hlavne nič nedvíhať, neskákať, nepobehovať, vyhýbať sa dlhému státiu... dúfam, že som Ti aspoň trošinku pomohla! A ak chceš pripoj sa aj do témy "skracovanie krčka maternice" tam to viac "žije" :wink:
24. sep 2009 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.viete mi poradit? som v 20tt a dnes mi lekarka tiez hovorila nieco o krcku.asi je oslabeny.navyse mi predpisala kludovy rezim a MAGNE B6.Len neviem presne co ten kludovy rezim znamena.to mam lezat doma v posteli alebo mozem chodit na prechadzky???nemam sa namahat a tak???o tych tabletkach som si uz nieco zistila a vraj su ucinne.no a este by som chcela vediet, ci je normalne, ze mi nic o velkosti krcka nepovedala, dokonca ani v knizke nemam nic take napisane, a ani o cs.budem vam velmi vdacna, ked mi to niekto vysvetlite, ak viete o co ide...vopred dakujem...
24. sep 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikushka, v prvom rade Ti poradím nabudúce sa viac pýtať doktorky, aký je nález atď. Je zvláštne, že Ti nepovedala čo a ako a len Ti nakázala kľudový režim a predpísala magne...
Ale kľudový režim som opísala aj v minulom príspevku+prechádzky - krátke a v pomalom (normálnom) tempe sú samozrejme povolené. Hlavne sa nestresuj, určite to nie je také zlé keď Ti nič nepovedala! Nabudúce sa jej spýtaj čo vlastne s tým krčkom máš...držím palce!!!!
24. sep 2009 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcela22, velmi pekne ti dakujem za odpoved...dost si ma ukludnila...nabuduce sa urcite opytam...mam sa ist o tyzden vo stvrtok ukazat, tak mi povie viac...
24. sep 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikushka som rada že som Ti pomohla aspoň trošku a neboj, určite to bude v poriadku! A pýtaj sa vždy keď Ti nebude niečo jasné, oni sú povinní Ti odpovedať a všetko vysvetliť a nebudeš sa musieť trápiť nad tým či je všetko v poriadku. Tehotenstvo ubehne hrozne rýchlo, tak je škoda si ho kaziť zbytočným strachom :wink: Drž sa a ak sa Ti bude chcieť daj potom vedieť ako je na tom ten Tvoj krček :slight_smile:
24. sep 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
tot moja skusenost s neposlusnym krckom.
Bola som v 30tt ked mi obvodny gynekolog zistil ze mam sopotrebovany krcok 0,5cm a ze som otvorena na 2cm. Poslal ma do nemocnice. Tak som prisla o 2dni na vysetrenie, pocas vysetrenia doktorkou zachytena kontrakcia. Vysledok?
Musela som zostat v nemocke az do porodu, 2 tyzdne nonstop sme boli na infuzkach gynipralu. Potom chvalabohu uz len v tabletkovej forme, lebo moje zily boli hotove. Vydrzali sme to skoro do konca 34tyzdna, potom mi odtiekla plodova voda a to uz sa neda zastavit..
Pohyb bol len na WC, do sprchy a do chladnicky, aj jedlo mi nosili na izbu. Ked som chodila citila som strasny tlak na krcok, myslela som si ze sa to moze hocikedy spustit.
25. sep 2009 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok