Osobná skúsenosť s placenta praevia ?

ladyelsa87
21. nov 2019

Ahojte! Chcela by som sa Vás opýtať, nakoľko už mi v hlave behá všeličo. Pri poslednom vyšetrení mi gynekologicka povedala, že mám nízko placentu a do karty mi poznačila že placenta praevia. Ďalej mi povedala, že ešte je tam šanca, že sa sama prirodzene zdvihne a ze ak nie,tak sa rodí cisárskym...Máte s tým niektorá osobnu skúsenosť? Všade čítam ake je to zlé ☹ Nemám nariadený kľud, že vraj všetko mám robiť ako doteraz, šport mám obmedziť aj sex.styk len opatrne. Som v 21tt. Ďakujem

romanatrnavska
21. nov 2019

@ladyelsa87 áno mala som to a zdivhla sa mi a rodila som normálne 🙂 teraz pri druhom uvidíme ako to bude 🙂 všetko dopadne dobre len kľud a žiaden stres

yanni
21. nov 2019

@ladyelsa87 ano mala so v poslednom tehotenstve. Necitaj hluposti, az take zle to nie je. Treba sa len setrit ale aj to sa nie vzdy da. Zalezi aj na tom akt praeviu mas. Riadne sa popytaj gyn. Ono casto sa dzvihne do ca. polovicky tehotenstva, potom uz len malicio a cim je dieta väcsie, tym je sanca nizsia. Mne sa zdvihla ale malicko a nic to nepomohlo. Rodila som cisarsky a uplna pohodicka. Setrit sa bolo nemozne, ja som mobila a doma okrem inneha aj 3 rocne dieta.
Ak ti nenariadil dr. upland kludovy rezim a len lezanie,t ak to s tebou az take zle nebude.

ludmilka2407
21. nov 2019

Tak ono netreba to brat na lahku vahu. Mne v 20tt povedali ze mam placentu previa, presahovala castou aj vnut.branku a v takom pripade mozes zacat krvacat. Staci vacsia namaha a pod. Sex zakazany samozrejme, mala som mesiac taky oddychovejsi rezim a tento tyzden na poradni uz bola placenta trochu vyssie. Dr.mi povedal ze sa podl neho este vytiahne a v takom pripade mozem rodit aj prirodzene.

mmoonna
21. nov 2019

Ahoj, ja som to mala pri druhom tiež. Tiež sa mi to upravilo a nebol žiaden problém.

ladyelsa87
autor
21. nov 2019

@romanatrnavska ďakujem 🙂
@yanni Mám napísané placenta praevia vzadu, tak pri budúcej poradni sa na to bližšie opýtam. Len ma dosť vystrasilo čo všetko som sa o tom dočítala. Každý má ale upokojuje, že nemám kludovy režim a ďalšiu kontrolu až o mesiac, tak to bude dobré. Ja by som vydržala aj cisársky, len nech je bábo v poriadku.
@ludmilka2407 samozrejme to na ľahkú váhu neberiem. Tiež som si nasadila kludovejsi režim a oveľa viac sa šetrím.

karinka098
25. nov 2019

@ladyelsa87 ja som mala ale 4.stupen u mna uz nebola sanca aby sa vyzdivhla aj ked som sa setrila v 32tt som zacala masivne krvacat tak mi museli spravit akutnu sekciu a hned na to aj hysterektomiu islo vtedy o zivot aj mojej malickej aj mne..ale to nemusi byt vas pripad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre