Placenta praevia marginalis

moonica
19. jan 2013

Ahoj babulky, prosim ma niektora z vas skusenost s touto diagnozou? Uz som citala par tem ale dost starych. Mam tuto diagnozu, uz som kvoli tomu 3x krvacala, 2x bola hospitalizovana. Placenta mi zasahuje len okrajom ku krcka maternice. Zevraj by sa mala dvihat ako mi maternica bude rast, rada by som vedela ci sa vam naozaj dvihla, ci ste kvoli tomu taktiez krvacali a pod. Som doma na rizikovom, lekarov v nemocnici uz poznam snad vsetkych. Najhorsia je psychika, stale sa bojim co si po cikani na papieri najdem... koncim za chvilku prvy trimester, otazku som smerovala sem do druheho trimestra, lebo zevraj do cca 20tt by sa mala placenta dvihnut. Dakujem 🙂

adriana458
7. mar 2013

@marci1408 keď je placenta v strede krčka maternice tak je to centralis, nie marginalis 😉

danielle
7. mar 2013

ahojte dievcata, tak moja placenta sa uz umudrila a neprekryva porodne cesty... 😀 tak to mam napisane aj v tehu knizke. tak drzim palce, nech sa aj vam umudri a vylezie vyssie... 🙂 😉

jazmina83
22. máj 2013

@moonica ahoj, obnovujem tému 🙂 máme rovnakú diagnózu a chcem sa spýtať, či ti medzičasom placenta vystúpila vyššie. Ja som bola práve u lekárky lebo mi 2 dni tvrdlo brucho, dali ma na pasy skontrolovali krcok, všetko OK az nato že placenta ostala na rovnakom mieste vôbec sa neposunula vyššie. Takže tiež musím doma ležať ☹

gabiiika21
29. máj 2013

@jazmina83 ahoj aj ja mam tuto diagnozu. Som v 17tt a bola som uz aj v nemocnici pre krvacanie.Teraz lezim cca3tyzdne a dnes opat slaba krv.Uz som z toho zufala ze preco zas ked lezim a len trochu prejdem a aj to asi vadi. Ty si v ktorom?Citala som uz vsetko mozne na nete a neviem ci to bolo spravne potom len stres☹(

jazmina83
29. máj 2013

@gabiiika21 ahoj, ja som 28 tt ale zatiaľ som klop klop klop nekrvacala, najbližšie idem v pondelok na poradňu tak uvidím či sa niečo zmenilo. Musím priznať, že celé dni nelezim, lelarka vravela, že sa treba šetriť, nič nedvihat ťažké, led sediet tak s vylozenymi nohami, ked ležať, tak najlepšie na boku, nech je panva vždy trocha vyššie, ale mám malého syna a oňho sa treba starať takže toľko stojím, čo mu navarim, obleciem, občas mala prechádzka, ale ak sa to v pondelok u mňa nezmení a placenta nevystupila musím už len ležať. Darmo hovoria nestresovat, kazdy chce vedieť čo mu hrozi, ja som si tiež všetko o tom na nete prečítala ale na každú to inak vplýva, niekto dokonca porodil klasický, mne nedovolia, že musí byť cisársky. Beriem 2x denne magnesium a veľa vody pijem, ale asi by som skolabovala kebyze začnem krvácať ☹ a samozrejme styk s partnerom prísne zakázaný. Držím place nech je všetko OK, hore nohy a nech ta stres obchádza 🙂 bude všetko OK

gabiiika21
30. máj 2013

@jazmina83 Ahoj dakujem za povzbudenie🙂Kedy to Tebe zistili ci od zaciatku sa s tym trapis? Drzim Ti palce. Mne je uplne jedno ako porodim len nech je to ok

jazmina83
30. máj 2013

@gabiiika21 ahoj, mne to zistili v 23tt, ale čím dlhšie to žena vie, tým je to horsie, stresujúce. Mne už pomaly ide sibnut z toho lezania a sedenia, kebyze aspoň vonku v záhrade, ale tyzden má pršať a toto depresívne pocasie to len zhoršuje ☹
ďakujem, nech to teda čím dlhšie potiahneme 😉

gabiiika21
7. jún 2013

Ahoj
@jazmina83 ako sa Vam dari? Ja stale doma kludovy rezim a cakam nedockavo na buducu stredu...idem do porafne.

jazmina83
7. jún 2013

@gabiiika21 ahoj, tak ja som bola v poradni minulý tyzden to som bola 28 tt a lekárka mala pre mňa super správu, placenta sa mi troska posunula vyssie, čiže mi povolila vychádzky ale nadalej kludovy režim, pripustila aj možnosť klasického pôrodu, ak sa maly otočí, momentálne je KP 😀
akoby silou mocou chcel prist na svet cisárskym. Uvidíš, že aj tebe sa placenta posunie, len to dovtedy vydržať 😉

gabiiika21
7. jún 2013

@jazmina83 Ahoj super to Ti pojde este hore. Kamoska nala centralnu o 3 mesiaca a v juli ide rodit no a uz je hore. Ja sa uz nejdem dockat stredy ze co bude. Verim, ze tiez isla hore🙂.Dam vediet ako som dopadla.

jazmina83
8. jún 2013

@gabiiika21 budem držať palce 😉 potom napis

gabiiika21
13. jún 2013

@jazmina83 ahoj🙂 . Vcera som dopadla tak, ze placenta je stale dole, ale zlepsilo sa to... Aj mne dal vychadzky, ale tiez vela odpocivat..i ked tym lezanim som si uz tak na to zvykla ze ked mam trosku nieco spravit, alebo prejst sa mi nechce a boli ma telo no co uz som si odvykla.

jazmina83
13. jún 2013

@gabiiika21 Ahoj,to je super,ze sa to zlepsuje..ak ti lekar dovolil vychadzky,vyuzi to,doobeda je vzdy lepsie pocasie,budeme potrebovat sily pri porode tak nech nie sme prelezane 😀

beyonce11
13. jún 2013

Mne placenta zasahovala mierne do spodnej casti,nizko nasadajuca placenta,tvrdili ze sa vytiahne do 25tt,taktiez klud nedvihat tazke,aby nedoslo ku krvacaniu,bolo to stresujuce veru ,placenta sa nakoniec vytiahla v 32tt, a porodila som o 4dni skor,zacala sa mi odlucovat placenta.

gabiiika21
14. jún 2013

@beyonce11 Ahoj ti poviem ze je to stresujuce. Ja uz mam vsetko za sebou..krvacanie...odlucovanie. No hadam to vsetko dobre dopadne..

beyonce11
14. jún 2013

@gabiiika21 ahojky budem ti drzat palce nech ste v poriadku a nech ti vsetko dobre dopadne,potom daj vediet

gabiiika21
5. júl 2013

@jazmina83 ahoj jazmin....prehrali sme to. Pred dvoma dnami som porodila v 22tt. Príčinu neviem, ale plaventa sa neodlučovala...Príšli kontrakcie a už sa to nedalo zastaviť. Prišli sme o naše prvé dieťatko, dievčatko☹((((bolesť obrovská bolesť.
Tebe želám šťastný koniec a veľa zdravíčka celej rodinke🙂

jazmina83
5. júl 2013

@gabiiika21 ahoj Gabika, 😢 ja som dnes na teba aj myslela, že ti napíšem, ako sa
máte, a teraz večer si nájdem túto strašnú správu, ani si predstaviť neviem tu strašnú bolest, čakat toľko na malicke a zrazu sa to takto strašne skončí...a to ti ani možné príčiny, vôbec nic nepovedali? Čokoľvek ti poviem, tu bolest ti neulahcim, mi tecu slzy a nechápem preco sa musia takéto veci stat 😢
Budem na teba veľa myslieť, a daj mi vedieť hocikedy do IP ako sa
máš, ked sa potrebujes vyrozprávať nápis kedykoľvek, naozaj ma to strašne mrzí ☹
Ďakujem ti pekne za prianie, drz sa, budem na teba myslieť, nech sa to podari, papa

salome51
29. okt 2013

dievčatá, mňa by zaujímalo čo sa bude diať, ak sa mi placenta neposunie vôbec a zostane tam kde je. Som v 17 týždni a lekár mi povedal, že je mám uloženú na boku maternice a je to veľmi nebezpečné. V podstate ma tak naplašil, že stále doma len plačem. Bojím sa, že naše dieťatko umrie. Ale dúfam, že mi len povedal najhorší možný scenár a nestane sa nič zlé. Cítim sa výborne, chodím normálne do práce, len si dávam väčší pozor. 6. novembra idem na kontrolu a už teraz sa desím toho, čo mi povie. 😢

lapri
29. okt 2013

@salome51 Ahoj, ja som na tom bola podobne. Dozvedela som sa to v cca 16 tt, porodila som sekciou, máme zdravú krásnu dcérku. Potom ma v nejakom 26. týždni už vypísal na PN. Určite to bude dobré 🙂

salome51
29. okt 2013

@lapri ďakujem za povzbudenie. Primár mi naozaj vykreslil hororový scenár. Z poradne som odchádzala uplakaná s myšlienkou, že naše malé nám každým dňom umrie. Som rada, že mi to všetko lekár povedal, ale mohol mi dať aspoň nádej, že to dobre dopadne.

lapri
30. okt 2013

@salome51 Všetko dobre dopadne, len niekedy to lekári povedia tak necitlivo.

nikusa1981
30. nov 2013

@salome51 aj ja som mala v 20t.placenta centralis,potom sa mi posunula na marginalis.A tak ostala do pôrodu.Rodila som prirodzene lebo tak rozhodla primarka☹placentu som mala 18mm od branky.Ked som svojeje doktorke vravela že nakoniec to bolo prirodzene tak len povedala že všetci anieli nad domnou stali,pretože bolo to na CR.Som rada že to tak dopadlo,ale velmi som sa bala.

zuzuxxxx
5. apr 2014

ahojte mamicky.. tak ja som uz 13 tt (prvy krat tehotna 🙂.. a v v utorok som bola na sone, a dokor mi povedal ze placenta mi zasahuje do CK ? (co nvm co znamena) ale nepresahuje ho vsak ,, a ties mi povedal doktor ze sa nemam bat .. ze len babatko ked bude rast moze mi ju vytlacat a dosledkom toho budem mat spinenie,popripade slabe krvacanie ze si mam dat ascorutin a to prejde .. a hlavne ziadna panika,lebo ked uz raz behnem do spitala tak ma tam nehaju ... zatial som ziadne spinenie nemala . tak ani vy sa zbytocne nestrsujte

ale mam obavy - partner by chcel sex,,kedze ani jeden z mojich doktorov nam sex nezakazal ci si tym nemozem privolat to spinenie?? a co je to CK ???

lubiken
5. apr 2014

moj doktor sa vobec nevyjdaril kde mam placentu , je to ok?

celasapremenim
6. apr 2014

@lubiken urcite je to ok, kazdy lekar o vcestnej placente pacientke povie, ja uz sa rovno pytam pri prvom takom moznom sone, kde ju mam aj nech mi ju ukaze, kedze ti nepovedal, zrejme mas rutinu na zadnej stene maternice :D

celasapremenim
6. apr 2014

@zuzuxxxx zeby cervix? ak len zasahuje, tak sa ti posunie

janica25
10. aug 2014

dievcata pridavam sa aj ja k vam mne dr.povedal ze je na prednej stene a blizko cervik.kanala no ze sa moze este posunut a mozem krvacat.No som uz v 22tyzdni a je to rovnake...Zatial nemam nic speci.pisane k tej placente iba na prednej stene 2cm od krcku.Moze byt aj zradtena na maternici alebo by to videl na sone?Mavam bolesti podbruska od 13tyzdna stale polihavam co mi je najlepsie no mam strach ci to neni zrastene o maternicu.Nemate s tym skusenost ci by to videl na sone?

lunnita
12. sep 2014

@janica25 ahoj a mas aj vypisanu pn? mne to zistili teraz dali pn, ale povedali ze tak 1-2tyzdne-comu som rada, lebo nechcem ostat doma. ja som iba mierne spinila a na druhy den uz nic...a doma mi je dlhoo :/

mariynka
28. feb 2015

@janica25 ahoj,mam to rovnake, 2cm sa musi vytiahnut.. ako ti to dopadlo? ja som v 15tt krvacala jasnu krv, tyzden bola hospitalizovana, mam nariadeny klud.rezim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre