Placenta praevia marginalis

moonica
19. jan 2013

Ahoj babulky, prosim ma niektora z vas skusenost s touto diagnozou? Uz som citala par tem ale dost starych. Mam tuto diagnozu, uz som kvoli tomu 3x krvacala, 2x bola hospitalizovana. Placenta mi zasahuje len okrajom ku krcka maternice. Zevraj by sa mala dvihat ako mi maternica bude rast, rada by som vedela ci sa vam naozaj dvihla, ci ste kvoli tomu taktiez krvacali a pod. Som doma na rizikovom, lekarov v nemocnici uz poznam snad vsetkych. Najhorsia je psychika, stale sa bojim co si po cikani na papieri najdem... koncim za chvilku prvy trimester, otazku som smerovala sem do druheho trimestra, lebo zevraj do cca 20tt by sa mala placenta dvihnut. Dakujem 🙂

piacere
20. aug 2015

@silvik4 mne dávali nádej do 32tt, že pôjde hore, potom už nie... ak nejde vyššie pravdepodobne je prirastená.... teda u mňa bola, čo sa zistilo pri sekcii. Dovolili mi rodiť prirodzene (mala som ju 2cm od bránky), ale napokon som skončila na akútnej sekcii. Neriskuj s prirodzeným pôrodom, nestojí to za to... Drž sa.

silvik4
20. aug 2015

@piacere dakujem predpokladam ze ma daju sekciou radsej by som sla ako riskovat a myslim ze ani oni nebudu chciet kedze to je takto napisane cervenym v knizke ..... dakujem pekny den

maria1610
20. aug 2015

@silvik4 mne zistili placentu previa v 26 tt, od vtedy do konca tehotenstva som musela ležať, z toho 2 týždne červený režim - len wc a sprcha, potom neskôr som mohla aj navariť, ale zvyšok dňa som musela ležať - od 33 tt do konca 36 tt som bola hospitalizovaná kôli špineniu a nakoniec som prirodzene porodila na konci 39tt. 🙂

silvik4
20. aug 2015

@maria1610 cize sa ti placenta posunula alebo vyhodnotili ze nieje ziadne riziko a mozes rodit prirodzene.?

belliadka
20. aug 2015

Ahoj, mne zistili toto v 21tt na 4D ultrazvuku, ale tiež povedali, to ešte vyjde hore. Nemám sa bát. No ale nevyšlo hore ale padlo dole ešte viac. Nechcem Vás strašiť. 28tt som 1x krvácala a skončila som v nemocke. o ť, kedže som nemala kľudový režim, robila som všetko .. o týžden na to opäť a zas nemocnica. vtedy mi už povedali, uplne len ležať nič nerobiť, ležala som len a len wc sprcha a postel nič viac. dala sa to zvládnúť kedže som nemala ešte deti, obskakovali ma. 🙂 Doktori mi povedali, nech vydržím aspoň ešte mesiac .. a tak aj bolo, nakoniec som aj 3x krvácala , skončila osm v enmocnici... tam sa pokúšali ma udržať ale nepodarilo a v noci som brutálne zakrvácala, ani to neprestávalo tak som rodila skor v 33tt.. :/ ale teraz mám skoro 2r dcéru a je v poriadku 🙂 držím, palce a odporúčam fakt len wcko , sprcha a postel.. držte sa

silvik4
20. aug 2015

@belliadka mne len povedal pani doktorka ze nemam sa namahat kedze nepracujem. A nezdvihat tazke. Zatial som nemala ani raz krvacanie casto stvrdne brusko aj na to mam magnezium 3x denne v 22 tt som lezala so skratenym krckom a teraz toto.

piacere
20. aug 2015

@silvik4 mne dovolili prirodzený pôrod, nakoľko sa sám spúšťal a placenta bola 2cm od bránky... ale počas prvej doby pôrodnej sa mi odlúčila placenta, takže som skončila na akútnej sekcii v hodine dvanástej.... už by som neriskovala (lebo mojim veľkým prianim bol prirodzený pôrod, pokiaľ to čo i len trošku ide....).

silvik4
20. aug 2015

@piacere a to nesmie asi ist prv placenta a potom miminko musi ist asi prve miminko vsak.. neviem mne je v podstate jedno ci cisarsky bude alebo nie aj ked urcite radsej by som bola za prirodzeny. Nechcem aby dumali ako pises ty v hodine dvanastej ze nakoniec cisarak .

maria1610
21. aug 2015

@silvik4 nevytiahla sa, ale pôrod sa prirodzene rozbehol, placenta bola v dolnom segmente, ale nezasahovala do bránky, tak som rodila prirodzene. Ale určite neriskovať, ak lekár zhodnotí, že je vhodnejší cisársky rez, nešpekulovala by som, btw. dvojičky som rodila sekciou a naše maznátko prirodzene 🙂

piacere
21. aug 2015

@silvik4 áno, presne o to ide, aby nešla prvá placenta.

lily311
25. nov 2016

Baby, je tu niekto, komu zistili placentu preveria marginelis, nízko uloženú placentu zasahujúcu bránku krčka maternice? Ja som 19+2 tt a včera mi to zistili, bojím sa, aby sa bábenku nič nestalo...

mouse33
23. mar 2017

@lily311 ahoj vidim ze si uz pisala davnejsie ale chcem sa opytat ci sa ti ta placenta vytiahla alebo ako sa to vyvija? ja som tiez bola na sono a dr. mi povedal tuto diagnozu, uz som tu aj o tom citala a znie to desivo.... dakujem pekne

zigi84
5. apr 2017

Ahoj, ja mam placentu marginalis, som v 31tt a doktor ma ukludnil, ze mam len oddychovat a vsetko bude ok... a ze rodit kludne mozem vaginalne, ak samozrejme nezacnem krvacat. Kedze je tu zopar zienok, co to dali prirodzene, dufam, ze aj mne sa podari ;)

mouse33
5. apr 2017

@zigi84 dikes za prispevok👍, no ja pojdem o 2 tyzdne na sono a uvidim ci sa nevytiahla, akoze ja vobec nemam nejake tazkosti alebo priznaky, ale vylakal ma statocne a este viac ked som si tu zacala citat prispevky o tom, ja som sa aj dr. pytala ci sa mam setrit alebo fungovat normalne a on ze v pohode ziadne obmedzenia, takze plavam dalej, sportujem, chodim na prechadzky, no a najviac mi dava zaberat moja 1,5 rocna dcerka a tu normalne nosim, beham a fungujem normalne, samozrejme ze by som nechcela nic podcenit ale asi som sa v ten den len poriadne vystrasila a uz som to hodila za hlavu 🙂

piacere
5. apr 2017

@mouse33
@zigi84
ono veľa záleží aj od toho, ako ďaleko je placenta od vnútornej bránky kŕčka maternice. Marginalis znamená, že zasahuje do vnútornej bránky a na tom mieste sa to môže rozkrvácať, takže šetrenie je určite na mieste a teda ja osobne by som určite necvičila, neplávala, nedvíhala nič ťažké. Z vlastnej skúsenosti....

Držím palce a naozaj sa šetrite.

lentilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre