Po pôrode nechcem kojiť

8. dec 2019

Baby je to normalne ze nechcem po porode kojit??prvu dceru som kojila len mesiac aj to som musela lebo sme dlho lezali v nemocke a tlacili ma do toho.....akonahle som prisla domov nic idem kojit a nejde.....teraz som v 28tt pomalicky davam veci dokopy ale nelaka ma to..mozno som sebec....ale ked si spomeniem ze bude chciet byt stale na prsniku ze bude chciet aj zaspavat na prsniku ziadna ,,volnost,,tak som dala malej umele a mohli sme ist na nakupy atd...a tak mi to vyhovovalo...

evittam
8. dec 2019

Ved sa zariad podla seba. Btw.ja som dojcila a nemala som deti stále na prsníku. Normalne som fungovala, chodila na nakupy, vsade. Ako si zariadis mas. Dojcenie nie je o tom mat dieťa zavesené na prsníku 24/7.😀😉

silvi300
8. dec 2019

Ja mám dve deti, ani jedno som nekojila a som s tým plne stotožnená. Ja kebyže mám tretie dieťa, ani to by som nekojila.

silvi300
8. dec 2019

Kojené deti v noci sú hore a pýtajú cecok aj každú hodinu, ja sa potrebujem v noci vyspať, aby som mohla fungovať okolo domácnosti a staršieho syna, nie byť nevyspatá, lebo by malý pýtal stále cecok. Ale nech si každá mamička urobí po svojom, ako to ona najlepšie cíti.

ledgerka
8. dec 2019

ja mam podobne pocity. Nie uplne proti kojeniu, ale viem ze ak to bude boliet alebo ak to bude nejakym sposobom utrpenie pre mna alebo pre babo tak to stopnem. Ak to aj pojde, tak len do prikrmov, potom to postupne ukoncim. Nejak ma myslienka kojenia vobec nenadchyba. Moja sestra sa viac ako 2 roky kvoli tomu od malej nemohla pohnuta vobec sa nevyspala. Nehovoriac o tom ze jej prsia poznalo asi cele mesto a my sme ich odmietali navstevovat lebo prsia vytahovala von pred kazdym a bez varovania. Moj muz zakazdym odchadzal z miestnosti :D

midka
8. dec 2019

nie nepochopim, obe deti, som dostatocne dlho kojilo,, dobrovolne by som im umele mlieko nedala,,,,,,prepac,, pre mna, je to ak sa dobrovolne rozhodnes nekojit,, urcita forma lenivosti zo strany matky,................

silvi300
8. dec 2019

@midka To, že si ty kojila, tak to bolo tvoje rozhodnutie, ale tak nemusíš autorku nazývať lenivou mamičkou. Nemusí byť každá mamička posadnutá kojením ako sú skoro všetky mamičky tu na modrom koníkovi. Treba rešpektovať jej rozhodnutie a nie navážať sa do nej.

fridi96
8. dec 2019

@silvi300 dcérku kojím budí sa max 2x v noci, krstnej mala pije UM a je hore každú hodinu....a nie sme posadnutý kojenim len chceme to najlepšie pre svoje decko a to určite nie je UM a o tom ma nepresvedčíš že to je take iste...nemám malú na prsníku nonstop a viem ísť aj nakúpiť aj v domácnosťi všetko spraviť...a mala ešte ani chorá nebola a to okolo nej bol vždy niekto kto bol chorý...

kristina2412
8. dec 2019

Ja som obe deti dojčila a maximálne mi to vyhovovalo. Budem za lenivu😛ale ak by som nemusela,nechcelo by sa mi dobrovoľne riešiť sterilizovanie, zohrievanie, fľašky,mlieko atď atď. Tak isto sa mi deti budili len raz a bolo mi pohodlnejšie 5 minút dojčiť ako ísť zarábať mlieko. Zaspávanie trvalo cca 10 minút a zaspali kdekoľvek.

zitaje
8. dec 2019

@silvi300 no ale veď mamička si aj sama uvedomuje, že je to z jej strany sebecké a nechce kojiť kvôli voľnosti a nákupom a pod. prkotinám, tak aké navážanie sa?
Je to v poriadku, veď každá sme nejaká. Našťastie existuje možnosť voľby. Ja si neviem predstaviť dobrovoľne obrať dieťa o najvhodnejšiu výživu, a ten citový prínos dojčenia je pre vzťah matky a dieťaťa tiež nezanedbateľný. Mne osobne aj z praktických dôvodov dojčenie vyhovuje. ALe zaznamenala som, že niektoré matky frustruje už len to, že nevedia, koľko mlieka bábo vyťahá z prsníka a viac im vyhovuje UM. Pre mňa zvláštne, čo už môže byť na tom dôležité, poznať to číslo...
ALe veď sa zariadíme každá ako chceme, a keď sa niekto rozhodne nedojčiť napriek tomu, že to je pre bábo najvhodnejšie, tak čo už, to dieťa vyrastie aj na UM. Áno, je to zvláštne. Ale dá sa to akceptovať.

autor
8. dec 2019

@zitaje v nemocke sme pred aj po kojeni dietatko vazili.Ano ako pises vyziva je vyziva a mozno je to moja chyba ze nedam tomu priestor....mozno by sa mi to zapacilo a nebolo by to az take na nervy....

majah212
8. dec 2019

Nie je pravda, ze nekojene deti prespia celu noc. aj k nekojenym detom musia mamicky vstavat a robit im UM pocas noci (nechapem to, pretoze ja som pohodlna a mne by sa nechcelo vstavat- prebrat sa, uvarit vodu, zarobit UM a dat jest babatku, preto volim kojenie), ale je to kazdeho rozhodnutie. Pre mna osobne su obrovkse vyhody kojenia a dobrovolne sa toho vzdat mi rozum neberie (Ale to vnimam ja takto)

autor
8. dec 2019

Kojenim sa buduje imunita,ze?

ketrinka2017
8. dec 2019

@midka presneeeee👌👆👏👍👊konevne na tomto modrom koniku vidím múdry komentu vďaka boze💜🙉

saskia_98
8. dec 2019

Ja som nekojila vobec. Mlieko nedoslo vobec, kolostrum na 5ty den po porode az. Lenze to uz bol maly na flasi a um (ja som tak rozhodla v porodnici kedze sa ma pytali co vlastne dalej chcem) a ja som sa uz len zbavila kolostra a neriesila dalej. Ja som nemala ziadnu snahu to nejako rozbiehat atd a bolo a aj je pre mna praktickejsie dat flasku s mliekom ako robit zo seba pojazdny cumlik. Rozhodni sa ako chces. Ked nechces, nekoj. Ja mam kamaratku, ktora uz v porodnici si pytala tabletky na zastavenie laktacie lebo jej je kojenie proti srsti a neznesie pohlad na kojacu matku lebo jej je z toho zle (neviem preco). Ale nikto to neriesil. Jednoducho tak sa rozhodla a nikto ju do nicoho nenutil.
A kojenim sa žiadna imunita nebuduje (je to blud). Poznam deti nonstop chore ktore boli aj kojene (ja) a ktore su nonstop chore (moj syn) napr.

ketrinka2017
8. dec 2019

Ha som malú kojila do 2 rokoch, potom som povedala ze stačí už je to akurát ako by malo byt. Aj pediatrička malej povedala do dvoch je najlepšie

siska53
8. dec 2019

rob, ako ty chces, aby si ty bola spokojna...ale mne by sa nechcelo zarabat mlieko a hlavne v noci nie a stale sledovat, ci ma dobru teplotu .. ja som sa dojčenim necitila obmedzovana.. to som ale ja.

@silvi300 to co je za blbost, ze kojene deti su v noci kazdu chvíľu hore?? Moj sa po 3.m.nebudil, dovtedy len raz a dcera sa budola.len raz..a krasne som.sa.vyspala, lebo som.nemusela sa budit kvoli zarabaniu mlieka na rozdiel od mojich niektorých kamosiek, co nemohli dojcit a do skoro 2r.v noci mlieko zarabali.

saskia_98
8. dec 2019

@siska53 toto je tak individualne že až. Moj na um mi od 2.5 mesiaca prespal celu noc. Pred tym jedol len kazde 4 hodiny, co sa dalo v pohode vyspat. A co sa tyka flias, umyvala ich umyvacka nie je a vodu som dala zohriat na 20 sek do mikrovlnky, vsypala nachystane mlieko, pretrepala a dovidenia. Ja si zas neviem predstavit kojit. Proste kazda zena je v tomto ina tak ako aj kazde babo, preto toto vobec netreba porovnavat.

autor
8. dec 2019

@saskia_98 dakujem....my sme vraj lenive lebo nechceme kojit...pritom sa stazuju ze si nevedia predstavit prichystat mlieko 😀 sranda...ved prevarena voda v kanvici je stale..ako pises zohriat a dovi...

siska53
8. dec 2019

@saskia_98 ja neporovnavam, len ona napisala, ze dojcene su kazdu hodinu hore..

Ale aj tak.. mne by sa nechcelo ani tak..v pritmi som.len preniesla k sebe a zachvilu sme uz spali..
Ako som.pisala, autorka nech si spravi rak, ako vyhovuje jej.

saskia_98
8. dec 2019

@anonym Ja som si prevarila na peci a dodnes mam prevarenu vodu nachystanu v malom hrnci, kedze mu z nej robim čaj. Prevarim cez den a mam aj na noc. Vecer uz len nalejem a dovidenia. Robota na 30sek. 🤷🏻

saskia_98
8. dec 2019

A inac anonym, ked si kupis ohrievacku, bude ti drzat stale teplotu vo flasi napr na 30 ° a len vytiahnes, vsypes mlieko mas. To mas 5 sekund. Mna na ohrievacku naucili v nemocnici a preto som uz nechcela toto menit.😁 Uz som bola potom leniva 😅

autor
8. dec 2019

@saskia_98 neviem ako to je s tym mat babatko pri sebe....je to dost nebezpecne ked je celkom male.Dcera bude mat uz sice 4 a spi s nami ale cez den ju davam do svojej izbicky...druhe babatko chcem ucit samostatnosti aspon v tej postielke hadam sa mi to podari...

heidy222
8. dec 2019

Na nervy je to fakt Len prvy mesiac. Potom luxus ist von s babom a peknou kabelkou, lebo nemusis teperit termosku, susene mlieko, flasu a cojaviem co. Ziadne umyvanie flasiek a usetrene peniaze. Na dovolenku som nemusela balit flasky... Ked som potrebovala ist bez dietata von, vypila aj odstriekane mlieko (z mrazaka).

saskia_98
8. dec 2019

V pohode naucis. Mne moj spi od zaciatku v postielke (alebo v hniezde pri mne na posteli ked nebol manzel doma, bez hniezda by pri mne nikdy nespal). A odkedy sa naucil sam si drzat flasu (7-8 mesiac), uz som dala len flasku a dovidenia. Proste o starost menej pre mna.

vittekovaveva
8. dec 2019

@fridi96 moja bola na UM takmer od zaciatku.. dovody nebudem rozoberat ale kazdopadne odkedy bola na UM bolo z nej pokojne a kludne dieta.. v noci krasne spala, pytala max 1x.. jasne ak to ide nech zena dojci ale nie vzdy je dojcenie pre zenu lahke a casto vedie k vyraznemu stresu a nepohode.. co sa dalej prenasa aj na dieta.. no a myslim ze najlepsie pre dieta je mat spokojnu mamu v psychickej pohode.. nie nejaky uzlik nervov hlavne ze koji.. myslim ze su x inych veci kt su dolezite aby matka dala dietatu a robia ju dobrou matkou.. ja som ako dieta kojena nebola a nikdy som to teda mojej mame nevycitala.. ani po zdravotnej stranke mi nic nechyba 🙂 cite ked dojcenie ide, jasne do toho, ale ked to z nejakeho dovodu nerobi dobrotu, neposudzovat to ako atribut dobrej ci zlej matky..

sonicka96
8. dec 2019

Toto myslíš akože vážne?! Súhlasiš s tým iba čo tu chceš počuť a názor iných ti je smiešny?! Mne teda prídeš smiešna TY keďže svojmu dieťaťu nechceš dať to najlepšie zo seba.... Však v materskom mlieku je toľko vitamínov ktoré ani UM nemá a to že sa ti nechce k nemu vstávať v noci je veľmi ale veľmi škaredé a maximálne lenivé od teba!.. ak si chcela voľnosť nemala si mať deti... Nakojiť dieťa sa dá všade aj na nákupoch, len treba chcieť pre dieťa to najlepšie, nie pre seba ...

kristina2412
8. dec 2019

@heidy222 presne👍a keď sme pri tých dovolenkách ,nám raz tak presmerovali let,čo znamenalo 3,5 hodiny v autobuse s 10 mesačným dietatom. Vtedy som bola nesmierne vdacna za dojčenie...

vittekovaveva
8. dec 2019

@sonicka96 ked uz chceme byt presne tak jedine co sa v UM nenachadza su inunoglobuliny... inak zlozenie mineralov, vitaminov, aminokyselin atd je naozaj v kvalitnych mliekach ukazkove

marion09
8. dec 2019

@midka presne tak!

marion09
8. dec 2019

Áno si sebec. Užívať voľnosti si si mala kým si sa rozhodla byť matkou a nie to riešiš teraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre