Pohyby alebo šťuchance v 20. týždni

janka1989ya
7. máj 2014

Ahojte ,som v 20tt ,ale lekárka povedala ,že tam môžme mať sklz 1 týždeň..
Je to 1 tehotenstvo tak všetko je pre mňa nové 😉 bojím sa ,že nerozpoznám úplne tie prvé "akcie" nášho bábätka ,ako to bolo u Vás ? hneď ste vedeli ,že je to pohyb dieťatka ..??
Tento týždeň chodievam častejšie na WC a aj v noci čo u mňa nebývalo ..Ďakujem za ctené rady 😉

ajjka87
7. máj 2014

@janka1989ya neboj sa nic, lahko to rozoznas 😀 ja som citila ako keby malu rybicku. bol to divný steklivý a zaroven stastný pocit 😀 a neskor zacali pekné kopance. (nas malý hral futbal s mojim mechurom no niekedy dost zabolelo) to WC si budes užívať a nadávať, ked sa ti nebude chciet z postele, ale co pre drobca nespravime 😀

mijunik
7. máj 2014

@janka1989ya Ahoj, ja som pri prvých pohyboch nevedela, že sú to pohyby dieťatka, lebo moja mamina mi to opisovala, že je to ako motýlik alebo ako rybička, keby preplávala. Lenže keďže som ešte motýlika neprehltla a živú rybičku tiež nie 😀, tak som si to vážne nevedela predstaviť. No a po 20-tom týždni som začala mávať pocit, že sa mi v bruchu prevaľujú bubliny. Myslela som, že ma zdúva, ale keď sa to opakovalo "bezdôvodne", tak mi to bolo podozrivé a kamošky mi potvrdili, že sú to pohyby môjho bábätka. 🙂 Ako presne to budeš cítiť Ty, to síce neviem, ale určite sa to bude opakovať a tak vlastne zistíš, že by to mohli byť pohyby. Najprv to budeš možno cítiť len keď budeš úplne v kľude ležať, možno len na chrbte, ale postupne sa tieto pocity budú zosilňovať a neskôr už budeš presne vedieť, že sú to pohyby. 🙂

lulu369
7. máj 2014

@janka1989ya ahoj ani ja som hneď nevedela, že ide o pohyby ale keď som to opísala mama, tak ma veľmi rýchlo ubezpečila, že sú to určite pohyby 😉 pri synčekovi som ich cítila intenzívnejšie ako teraz, pohyby už cítim ale len veľmi jemnučko, skôr mi to príde ako keby mi niekto tak jemnučko "štuchal" do brucha

lucinkamt
8. máj 2014

Ahoj ja som v 21 tt a pohyby som najprv citila ako take bublinky keby mi "praskli" v brusku alebo nieco take podobne 🙂. Samozrejme zo zaciatku je to slabo citit no neskor uz hned budes vediet co to bolo 🙂. Teraz uz presne viem kedy sa pohne 🙂

tjaden
8. máj 2014

Ahoj tiež som tehotná prvá krát a tiež som vôbec nevedela či je to dieťa alebo črevá :D , najprv to bolo len take šteklenie a akoby mi v brušku pukali male bublinky a potom v 18tt naraz prišli riadne kopance hlavne večer pred spaním som si vždy položila ruky na brucho a ked si takto v kľude tak sa ti to lepšie podarí zachytiť

janka1989ya
autor
9. máj 2014

no ,dúfam .a hlavne sa teším 🙂
14 máme 3D tak sa už neviem dočkať 😉 ,je to po mesiaci ,a dúfam ,že bude všetko v poriadku s bábätkom ..
Už aby to bolo a dúfam ,že sa Nám predvedie ,a ukáže kto je 😀

lucka_adventurer
12. máj 2014

Ja som začala ako prvorodička cítiť dosť skoro, pred 17.týždňom, tiež som si nebola istá. Neboli to motýliky, ani rybičky, skôr také ďobkanie do brucha, od 19.týždňa som si už bola istá a aj manžel keď si priložil ruku, tak pekne cítil. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre