Pohyby bábätka - placenta vpredu

10. okt 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať tie ktoré ste mali placentu vpredu kedy ste videli pohyby ? Ja som v 27 tt ale pohyby nevidím len cítim

nika11103
10. okt 2022

Ahoj , ja mám placentu vpredu , pohyby cítim ale len väčšinou keď ležím . Vidieť som nikdy nevidela , ale to je asi tým že som nemala ploche brucho skôr veľké brucho . Tíško závidím dievčatám čo pridávajú na fb v skupine decembrovky videá , ako sa im doslova hýbe bruško bábätka kopu atd , samozrejme v dobrom . Ale potom si poviem zw najdôležitejšie je že je babo zdravé

izabela181
11. okt 2022

Ja som mala placentu vpredu, prvé pohyby som cítila neskoro až okolo 22-23 tt a čo sa týka videnia, nepamätám si presne ale nebolo to nič extrémne 😅 ťažko sa mi to aj točilo na video, lebo to ani poriadne nebolo vidieť 😊

cecilia29
11. okt 2022

Citila som od 23tr a videla som mozno po 30tt a to aj tak len trosku.

opi14
11. okt 2022

Aj ja mám placentu vpredu a bola som veľmi prekvapená, že ako prvorodička som pohyby začala cítiť už po 18tt. Predtým som skôr videla akoby sa malý oprel o brucho a vydul kopček 😅 úplne malinko a jemne ale aj vidieť tie kopanceky na bruchu. Ale len keď ležím. Ja som dosť chuda, možno aj kvôli tomu.

janaaa1111
12. okt 2022

Ahoj, aj ja mám placentu vpredu a pohyby som zacala cítiť 18+1tt záleží aj aké veľké bábätko je a akú ma silu . Pretože placenta vpredu všetko tlmí. Čakám prvé bábätko a lekár ma pripravoval na to že možno budem cítiť prvé kopanceky neskôr .. ale naše babo je po manželovi ten je chlap vysoký (196cm ) a naše malé podľa mier bude po ňom 😃 pokiaľ je na kontrole všetko v poriadku netreba sa zbytocne báť. Bábätko sa hýbe už od začiatku v brušku. Silnejšie kopanceky určite príde hoci neskôr

michicka
15. okt 2022

Ahojte viem že možno odveci ale ja vôbec nechápem tým pojmom že placenta vpredu vzadu aký je medzi tým rozdiel? Možno stačí zapojiť logické myslenie ale naozaj nechápem ako sa tie prípady líšia 😄 a ako je to vôbec možné

zuzi0911
29. nov 2022

@michicka placentu máš bud na zadnej stene,skebo orednej.tak isto bud nízko,akebo vysoko..dokonca môže byť dvojitá atď...
Ide o to ,že ak je v predu. Tým pádom tlmí pohyby vabatka.. lebo bábätko kope do nej a mamička neskoro,albo úplne slabo cíti bábätko keďže placenta to tlmí....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre