Pohyby bábätka v 17. týždni

sophiassog
22. jan 2023

Ahojte , momentálne som v 18+1tt, no pohyby bábätka som tuším začala cítiť pred týždňom a boli to také jemne bolestivé kopanceky typu že ma prehlo keď ma akoby pichli do vaječníka , do žalúdka a niekde v spodnej oblasti pod pupkom hlavne . Po dvoch dňoch som mala viditeľne pohyby asi 4x sme ich s priateľom zastihli a boli to také vlnky akoby mi nožičkou tadiaľ prešlo bábätko .
Problém je že tieto bolesti , a viditeľne pohyby prestali , už tri dni nič necítim . Akoby to bábätko sa vôbec nehýbalo , predvčerom som sa najedla tak som hneď po tom cítila také plávanie v bruchu ale nevedela som či je to bábätko alebo ta reakcia žalúdku na jedlo ešte to nedokážem tak analyzovať keďže to je moje prvé .
Bojím sa že sa niečo stalo pretože som absolvovala už 3 potraty , dva spontánne a jeden MA . Viete mi prosím poradiť čo to môže byt ? Či bábätko proste len neoddychuje alebo nemá také nudne dni kedy sa mu nechce ?

sophiassog
autor
22. jan 2023

@majki_ki pôjdem určite radšej k dr. Lebo ja aj napríklad to že som tak pribrala .. alebo to aké mám brucho a len začínam 5ty mesiac . A okolo vidím ženy ktoré sú v 7mom a majú brucho ako keby neboli tehotné . Ja nechápem proste ničomu

netti87
22. jan 2023

@sophiassog Ahojko, posledny krat na poradnu co ti povedal lekar / lekarka ? Pozrel/a ta cez sono ? Mala si dobre vysledky ?
Viem ,ze je to velmi tazky pocit, najme ked si, uz viac krat potratila.Ja som 2x potratila.
Take pohyby o com pises uz v 15 tt.som citila, potom 3-4 dni nic, potom zase...Su dni, ked babatko je lenivejsi alebo menej intenzivny.
Ak ti rastie aj brusko, nekrvacas, chuti ti jedlo nemaj obavy.
Bude vsetko OK 😉

sophiassog
autor
22. jan 2023

@netti87 ja som úplne v pohode aj výsledky krvy mám dobre aj bábätko je v poriadku . O dva týždne idem na 4D sono a kompletne vyšetrenie bábätka či je v poriadku .
Jedine ma trápilo že som si bola istá pohybmi , a zrazu nič . Preto ma zaujímalo ako to funguje či je to bábätko aktívne viacmenej častejšie .

krissstiina8
23. jan 2023

@sophiassog aj ja som začala cítim pohyby už v 17tt teraz som v 19tt a od vtedy cítim každý deň keď v klude ležím . Radšej by som zašla tá gyn , aspoň pre pokoj v duši. Tiež som mala potrat a nenechala by som to tak. Držím prsty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre