Pohyby v 23. týždni

eevicka83
24. jún 2013

Ahojte...chcela by som sa poradit ci je o.k ze som v 23tt a uz asi 4 dni citim strasne malo pohybov a ked tak slabucke a mozem menit polohy ako chcem zjest co chcem amala nic...pohyby citim uz dlho urcite minimalne od 17tt a okolo 20-21-22tt som citila casto a teraz ma to znepokojuje ci to moze byt.. jeden dva dni aj viem ze moze menej kopkat ale toto sa mi uz zda dost..a moj dr.je taky ze ked tam pridem tak bude nervozny ze su to blbosti co hovorim..pred 7 dnami bolo vraj na sone vsetko o.k.

traktor
24. jún 2013

ak sa ti to nezda vyhladaj lekara..len ty musis vediet ako sa citis a pokial to potrebujes, tvoj lekar by tu mal byt pre teba..nema byt preco nervozny, si jeho pacientka..takze ci je to pre niekoho blbost ci nie..je to tvoje dieta, ide o tvoju spokojnost a upokojenie , tak sup , navstiv gynekologa..

sense
24. jún 2013

@eevicka83 aj u mna to bolo tak aj som chodila na ctg a vsetko bolo v poriadku, zalezi aj kde mas ulozenu placentu...ak vpredu tak ta tlmi pohyby a preto ich citis slabe,
...takze zbytocne sa nestresuj, staci ze ich budes citit aspon raz za den...ak by si necitila pohyby viac ako 24 h. tak vtedy to uz moze byt problem...

eevicka83
autor
24. jún 2013

@sense ja mam placentu vzadu takze tym to nie je...ja ju citim sem tam ale slabsie ako predtym a malo krat...no adpon asi vies pochopit ze to je na nervy vsak? A ako si to mala ty? Mas dievcatko ci chlapceka?

nikolet_89
24. jún 2013

@eevicka83 pokial ich citis je dobre, ale ak sa ti nezda chod k dr, ale babatka su take, niekedy su dni, ze ti idu brusko vykopnut, a inokedy ani nevies, ze su tam 😉

sense
24. jún 2013

@eevicka83 mam dievcatko a chapem ta, este ma napadlo, ze teraz to moze byt aj tym ze ma babätko vela miesta v brusku a moze byt zrovna tak otocene ze kopka smerom dovnutra....ak bude vacsie a mat menej miesta v brusku tak to bude cim dalej tym viac citit aj "zavadzat", ja som mala stala pocit neskor ze ma nohu zakliesnenu medzi mojim rebrom, a viac ako pohyby som citila ked mala stikutku a tu mala casto....
....pohyby aj ked slabe su pohyby ako som pisala vyssie staci ked sa hybe len raz za 24 hod. lebo deticky v brusku spavaju aj 20hodin....a ak si nie si ista a mas obavy chod k lekarovi, radsej parkrat zbytocne ako raz a ....a ak sa k tebe lekar spravva ako pises hore popr. ti povedal ze su to blbosti, tak by som pouvazovala nad inym lekarom....lebo za 7 dni sa moze vselico zmenit....ja som sa az tak pocas tehu nebala a nemala cas mysliet na to ci je nieco v neporiadku lebo ja som bola u lekara varena pecena az som si priala aby som mala take tehu ze staci na kontrolu raz za mesia a na sono tri krat ako byt kazdy tyzden na kontrole a aj na sone a od 32tt dokonca aj dvakrat do tyzdna....

eevicka83
autor
24. jún 2013

@sense a preco si musela tak casto na kontroly?aj ja cakam dievcatko...
A k dr.este pockam snad je to o.k. lebo on mi povie ze co riesim pohyby v 23tt ze to je normalne ze ich este citim takto..a potom sa citim ako de..l..ale uz zvykla byt aj aktivnejsia

sense
24. jún 2013

@eevicka83 mala som protilatky a musela som chodit na dopplera, a potom okolo 30tt aj plodovu vodu na hranici tak preto ....inak moja tiez bola zo zaciatku velmi aktivna hlavne vecer ked sa mi chcelo spat, a ptoom to prestalo ale podla tych ctg bola vzdy velmi aktivna len som to tolko necitila kvoli tej placente...

eevicka83
autor
24. jún 2013

@sense jaaaaj ty si mala placentu vpredu tak aspon tym si savedela upokojit..no ja mam vzadu..a mam len brucho dopredu nemam ani vela tuku ze by kvoli tomu.. no nic ostava mi len dufat ze je kludna a vela spinka.

cuculik1
24. jún 2013

@sense mozem sa opytat ake protilatky si vyzaduju tak castu kontrolu?

sense
24. jún 2013

@cuculik1 neviem presne kt. ale chodila osm na dopplera (prietoky)ci je dieta vyzivovane a dostava z mojho tela co potrebuje,nakoniec bol porod vyvolany, ale vsetko dobre dopadlo len sme skoncili pod uv svetlom ale na to sme boli upozorneni ze tak skoncime....

cuculik1
24. jún 2013

@sense nemalo to nieco so zrazanlivostou krvi? Nebrala si lieky na riedenie krvi? Dik.

sense
24. jún 2013

@cuculik1 nie nikdy som problemy s krvou nemala, nestudovala som medicinu tak neviem presne co to bolo, viem ze to boli protilatky a musela som chodit casto na kontroly, v knizke aj na preukazy o krvnej skupine mam napisane atk-cw a k vyvolanemu porodu late flatenning

eevicka83
autor
24. jún 2013

@sense a ako ti vlastne na to prisli ? babetko neprosperovalo alebo z krvi?

sense
24. jún 2013

@eevicka83 z krvi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre