Poloha v ľahu v 16 týždni

klemente
25. feb 2012

Môže ublížiť dieťaťu, keď ležím na chrbte? Viem, že ako bruško rastie, nemalo by sa spať na chrbte, no odkedy sa tomu treba vyhýbať? Som v 16. týždni. Platí to aj pre relaxovanie v ľahu alebo len pri spánku? Vraj to môže znižovať prívod krvi k plodu, no nie som si istá, od akého obdobia sa tomu vyhýbať, resp. pri akej veľkosti brucha.

lusita
25. feb 2012

@klemente ja co som pocula,tak to vraj vadi az neskorsie..ja zatial lezim len na chrbte a na lavom boku..chvilu som tak,potom ma zacnu bolet krize,tak sa prehodim..

erickaa
25. feb 2012

@klemente Ahoj, ja som spávala na chrbte počas celého tehotenstva. Nemusíš sa vôbec báť, bábätku to neublíži. Akurát vo vyššom štádiu tehotenstva, keď budeš mať veľké bruško, to môže byť nepohodlné. Ja som ku koncu spávala v takom polosede na chrbte, ale hlavne kvôli tomu, že ma hrozne pálila záha 😀

klemente
autor
25. feb 2012

To, čo cítim je taký zvláštny tlak na brucho, no to, čo mi vadí je asi skôr psychického pôvodu, skôr strach ako vyslovená nepohodlnosť, a keďmám ešte stále na pamäti ako sa môže tlačiť na tú dutú žili a znižovať prívod kyslíka k bábu, tak sa napokon stále aspoň zamrvím, nech tak nie som dlho vkuse, alebo pretočím na bok. Ale tak krížovky sa mi najlepšie aj tak lúštia v ľahu a s pokrčenými nohami, tak neviem, čo budem robiť neskôr 😀
Ale tak dúfam, že časom ma vlastné telo upozorní, ak bude treba zmeniť polohu.

erickaa
25. feb 2012

@klemente Nerob si starosti, všetko je v najlepšom poriadku. Predpokladám, že ešte nemáš žiadne bruško, maternica je ešte maličká, v tomto týždni ti poloha na chrbte určite nemôže ublížiť 😉 A neskôr ti to bude aj tak nepohodlné, malé ťa bude kopať ako o život, tak aj tak dlho nevydržíš v jednej polohe 😀

sisinka8
25. feb 2012

aj ja casto spavam aj na chrbte a uz mam aj dost velke brusko,niekedy je uz to dost nepohodlne..... 😉

jakani
25. feb 2012

niekde som citala, ze si na to treba davat pozor zhruba od polovice tehotenstva, cize po tom 20tt.... 😉 .... ale travit cas v polosede-pololehu - napr. pri citani, pozerani TV z postele a pod. je v pohode.... 😉

luckamorka
29. júl 2013

mna asi od 23tt vzdy ked chvilu lezim na chrbte hrozne rozbolia krize... mozem uz lezat iba na lavom boku 😀 ale pokial s tym nemas problemy tak sa niet coho obavat, ak by to babatku ublizovalo tak sa ozve

deaneira
8. sep 2013

ja mam opacny problem...nezaspim v inej polohe ako na brusku, pripadne tak napoly na brusku a napoly na boku..a cim je brusko vacsie tym je to problematickejsie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre