Prevencia proti striám počas tehotenstva

roja29
8. apr 2013

mate niektora skusenosti so spevnujucim telovym olejovym s Q10 od dermacolu?? som si ho dnes kupila ako prevenciu proti striam, aspon na obale pise ze v tehotenstve to vhodne je . . . zacina sa mi pekne zvacsovat brusko 😅 a nechcem mat strii viac ako musim 😒 ake s tymto olejom mate skusenosti?? vopred dakujem

cerez
8. apr 2013

Nemám s týmto olejom skúsenosti, ale ja som si natierala klasickým detským olejom. Nešetrila som a bruško som si pekne natierala. Aj kríže. Odporúča sa aj masírovanie detskou kefou na vlásky.

danka2105
8. apr 2013

@roja29 Ja som pouzivala od zaciatku tehu Spevnujuci olej Q10 od Nivei a nemam ani jednu striu...a brusko som mala strasne velke....zavisi od pokozky, ale ked si budes brusko natierat aspon dvakrat do dna, a pokozka bude dobre premastena, tak strie sa ti neurobia 🙂

fadda
8. apr 2013

Treba sa natierat,stale nezalezi cim ,decky olej,ci Indulona..Hlavne na hrubo..Netreba zabudnut ani na prsia a stehna. Ja som cez tehotenstvo nabrala 20kg,takze pokozka dostala zabrat. Ale nemam ani jednu striu. Natierala som sa vsetkym co mi prislo pod ruky ,a priznám nikdy to neboli ziadne specialne kremi. Ale mala som oblubene kokosove maslo,to kupujem v Bio-predajni.

bambina78
8. apr 2013

ahoj, ja som v obidvoch tehotenstvach natierala olivovym olejom z lekarne..to fakt poriadne premasti pokozku a dlho aj vydrzi premastene. Cenovo uplne dostupne.. Tiez som mala obrovske brucho v obidv.pripadoch a nemam ani jednu striu.. Vacsinou som ho poriadne vmasirovala pred spanim..ked bolo casu aj cez den, ale nie stale 😀 Zatial som este pravidelne nenatierala ale veruze pojdem cim skor zase taky olejcek kupit..uz aj ja mam fajny kotlik 😉

lenula57
8. apr 2013

@roja29 ahoj ešte jedna otázočka mala si alebo máš niekdo z mladosti stie??.. 🙂 ..lebo ak ano tak sa možeš natierať kolkrát len chceš ale aj tak ti to nepomôže 😠 lebo to má proste dáne ja som mala neutrogenu zaplatila som za ten olej 20€ a nepomohol mi...obačajná nechtíkova indulona bola a aj je lepšia ako všetky tieto kremy či oleje teda moja skusenosť 😉 ..

sense
8. apr 2013

....inak dolezity je aj pitny rezim , nezvlacnovat len kozu z vonku ale aj zvnutra....ja tiez nemam na bruchu ani jednu striu, brucho si natieram len vecer a to som zacala natierat az v 5mesiaci aj to len ako ma napadlo pravidelne som zacala asi o mesiac neskor...

snookerclub2
8. apr 2013

Doporucujem z vlastnej skusenosti Bio-Olej- olej na strie, krasne vonia a pozitivne referencie na tento produkt mozem len potvrdit 😉

sense
8. apr 2013

@lenula57 ja mam z puberty strie na stehnach lebo som prudko narastla a teraz na bruchu ani jednu....akurat na prsiach na kazdom take tri male lebo mi narastli prsia pomaly zo dna na den o dve velkosti uplne na zaciatku tehu...v podstate tak som zistila ze som asi tehotna lebo ma boleli strasne prsia a strasne sa nafukli v ccase ked som mala dostat mrchu, a to som nikdy predtym nemavala

roja29
autor
8. apr 2013

no nie z mladosti (ja sa ale stale citim mlado no pochopila som 😉 ) nemam strie . . . tak zatial som sa nejak velmi nemastila ale kedze to co som na zaciatku tehu schudla sa mi za posledne tyzdne vratilo (nejake 2-3 kila) a mam pocit ze vsetko do bruska tak som si povedala ze uz radsej zacnem lebo potom budem plakat . . . len sa bojim ci z oleja nebudem mat mastne oblecenie. . . ale to asi trebalo riesit skor ako som si ho kupila 😒

roja29
autor
8. apr 2013

a tu kefku na vlasky neskor vyskusam ten napad sa mi strasne paci 😀

lenula57
8. apr 2013

@sense aj ja som mala a ešte aj na bokoch a tiež aj na prsiach lenže ony sa ti teraz budu znova nalievať krvoou ale tak každé telo je iné ja ti prajem aby si neskončila so striami ako ja 😠 ..ale čo už aj tak sa teším 🙂 ..a vieš čo podla mna budeš mať dievčatko 😉 ...

sense
8. apr 2013

@lenula57 tak nabuduci tyzden mi idu vyvolavat porod takze ked sa nespravili doteraz hadam sa uz za ten tyzden nespravia, stacia tie tri na prsiach, nemusim mat vsetko 😉

doliva
8. apr 2013

figu borovu, náš mať strie budeš a môžeš sa natierať aj materskou kašičkou...veľa robí aj genetyka ...proste tomu nezabrániš to daro ked sa koža rýchle natiahne...

bojovnicka11
8. apr 2013

@sense nechcem strašiť, ale mne tie svinuchy strie vyskocili dva dni po pôrode, a to som sa poctivo natierala, pribrala 8 kg, a rodila o mesiac skôr.

lenula57
9. apr 2013

@sense čiže ty čakáš dvojičky?.. 🙂 aj ja chcem ale tak vieš sak uvidíš ja čakám kedy sa môjmu urači ísť von. lebo sa mu moc nechce alebo si dáva na čas 😉

sense
9. apr 2013

@lenula57 nie nie necakam dvojicky, ani si nedava nacas, budem rodit v 38tt, rozhodnutie lekara, pretoze nemam moc bezproblemove tehu, a v podstate je uspech ze sme to az sem dotiahli....

juliakocka
9. apr 2013

@roja29 ...tak ja ti radím aj z vnútra výživu a to je veľa omega 3 mastných kyselín---takže veľa rýb

sense
9. apr 2013

@bojovnicka11 a tak strie su nieco s cim dokazem zit, ako som pisala v prispevku hore mam par na stehnach z puberty, casom vyblednu a moc ich nie je vidiet....a ked ma to netrapilo v puberte tak v tomto veku ma to trapit uz nebude, ....nemozeme mat predsa vsetko aj telo ako v 20 aj krasne zdrave dieta a s tym ze sa moje telo tehotenstvom zmeni som pocitala uz predtym ako sme sa rozhodli mat dieta, a apropo kazdemu normalnemu chlapovi je predsa jedno ci ma zena strie al. nie....skor mam trosku obavy z toho ako budu vyzerat moje prsia po tehu a po kojeni, lebo uz teraz su nafuknute na velkost F a ked sa este naleju po porode, tak bude vidiet len prsia dlho dlho nic a potom sa zjavim niekde ja 😀, ale tak naco predbiehat a uz teraz sa stresovat tym cim bude...momentalne je pre mna dolezite to aby sa mi dieta narodilo zdrave, aby nemalo problemy s krvnym obehom al. aby mi neskoncilo na neviem kolko dni pod tym modrym svetlom a pustili nas spolu domov.....

lenula57
9. apr 2013

@sense aha tak potom nič..tak držím palce aby všetko dobre dopadlo ale ja som hovorila o mne že moje si dáva na čas 🙂

sense
9. apr 2013

@lenula57 a uz si v termine? ked si dava na cas?

lenula57
9. apr 2013

@sense hej prvý termín som mala v nedeľu.. :-/

sense
9. apr 2013

@lenula57 a druhy mas kedy? tak mozno si to rozmysli a pride aj sam bez pomoci "umelych" hormonov....

lenula57
9. apr 2013

@sense druhy mám až 16.4. čiže je este ako tak dosť času ale tak sa trocha obávam :-/

sense
9. apr 2013

@lenula57 neboj zvladli ine, zvladnes tiez, ako u mna to bolo tak ze mozno som v tomto divna, ale obavy som nemala z porodu, proste je jasne ze dieta musi ist von a nemoze tam byt neviem kolko kym si to zena rozmysli ze kedy je vhodny cas....ale tiez sa prva nervozita dostavila, vetou lekara, ze budu porod vyvolavat, to uz je trochu iny pocit, lebo je to planovane a vies presne kedy to pride resp kedy to zacne....ale tak uz sa strasne tesim...hlavne nech sme vsetci zdravi, a nech to prebieha bez komplikacii....a u vas tiez samozrejme....

lenula57
9. apr 2013

@sense ale ja sa pôrodu neobávam no trocha ale to asi každá ale ja koly tomu že aj ja som bola predčasne a aj jeho tato tak tohoto sa obávam možno je to zbytočne ale to asi každá ma z niečoho obavi..

miamaria
9. apr 2013

roja29 mne kamaratka poradila bio kokosovy olej, dostat ho v dmke, je naozaj skvely, natieram sa poctivo kazdy den, pokozku mam hladku a vonavu 😉 dostat vo velkom aj mensom baleni, ja som minula teraz to mensie a idem si ho urcite dokupit 🙂

hevka
9. apr 2013

@miamaria
@roja29 aj ja ten bio kokosovy olej pouzivam, zatial v pohode, cakaju ma ale posledne dva mesiace, kedy vraj brucho velmi prudko rastie, tak uvidim, ci to ustojim 😕

roja29
autor
9. apr 2013

dakujem . . . vyskusam teda potom aj ten kokosovy olej kedze s nim mate dobre skusenosti 🙂

milota164
20. apr 2015

ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, najlepsie je zacat hned na zaciatku tehotenstva a pravidelne 2x denne natierat, super hydratuje pokozku,nie je velmi mastny , obsahuje prirodne zlozky.

lili007
11. jún 2016

Tiež som mala krém Bepanthen proti striám. Pôvodne som sa začala mazať s obyčajnými telovými mliekami, a tiež jedným krémom od Mothercare (niekdajší butik detského oblečenia). Potom mi ale manžel povedal, že telo mám len jedno a nemám šetriť na krémoch, že ľahšia je prevencia ako následné riešenie vzniknutých strií. Nechala som si v lekárni odporučiť tento krém a bola som spokojná. Uľavil mi od svrbenia, ľahko sa natieral, nemala som po ňom mastné oblečenie lebo sa rýchlo vpil do pokožky. Viem, že niektoré maminky sú spokojné s olejmi, na mňa boli moc mastné. Každý su musí nájsť asi to správne pre seba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre