Prezliekanie perín v 20. týždni

17. dec 2020

Ahojte baby.. Prezliekate normálne periny keď ste po 20tt a viac? Alebo vám niekto pomáha? To naťahovanie s nimi..

thoughtfulweirdo
17. dec 2020

Normalne som prezliekla este v den porodu 😄

deti95060810
17. dec 2020

nikto mi nepomáhal... nepovažovala som to za namáhavú prácu.

pribinak
17. dec 2020

Prezliekania som periny aj v 40tt. Si tehotná a nie smrtelne chorá

beronsche
17. dec 2020

rozmyslam cim mas plnene periny a ake musia byt obrovske, ked ti vobec taka otazka napadla... 🙂.

adik1511
17. dec 2020

Robila som uplne vsetko, jedla som uplne vsetko. Nic sa u mna nezmenilo pocas tehu 🙂 A vsetko bolo a je okej ;)

nelca0510
17. dec 2020

Prezliekala som.

terezia323
17. dec 2020

Prezliekala som periny, umývala okna, vysávala 😂

sasesoe
17. dec 2020

Tiez s tym nemam problem. Ale Ty pokial mas, si rizikova al cosi, tak popytaj niekoho o pomoc. Zas kazda mame ine limity I zrucnosti

anjelicek26
17. dec 2020

Robila som absolutne vsetko, co predtym, aj soferovala do dna porodu, ved to nie je nejake obmedzujuce, brucho ti samo povie, co je ok a co nie, proste ku koncu to slo vsetko pomalsie 😂

nikpa
17. dec 2020

Pokial nemáš rizikové tehu tak sa netreba spravat akoby si bola chorá 🙈 si len v 20tt, to ja som behala ako laň ešte v robote. Samozrejme, ze si treba davat pozor, nezdvihat ťažké veci a pod. ale prezliekat periny? Ako chces fungovat ďalších 20tt ked uz teraz stresujes za takéto veci...

zuzanka.zuzu
17. dec 2020

30-40tt sťahovanie... že periny, na tú časť sa vlastne už teším 😀

majamat
17. dec 2020

prezliekala soma to mam dvojpaplon.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajana1983
17. dec 2020

Ja som asi v 5 mesiaci sťahovala nábytok😁a sme zdraví😀joj baby mne sa občas rozum zastáva nad istými otázkami,či to má byť žart alebo to myslíte vážne 🥴

veronikaszabova
17. dec 2020

Tak som rada, ze som sa pri oboch tehotenstvach riadila zdravym rozumom a nemusela som sa na Kobyle pytat kazdu koninu.

Btw k otazke - ano, prevliekala som. Aj som okna umyvala, kupelnu drhla postavena na vani,...

janulka2805
17. dec 2020

Ja čakám dvojičky takže som na rizikovom a periny si prezliekam sama 🙂 dokonca aj upratujem, vysavam, podlahy umývam.... Keď mám bolesti na chvíľu si sadnem a zas pokračujem 🙂

majamat
17. dec 2020

@veronikaszabova presne, ja na rebriku zaclony vesala a to som bola na konci tehu a taka gulata, ze radsej ma preskocit, ako obist 😀
mm akurat vysaval,lebo uz som sa nevedela vsade dobre zohnut - povysavat pod postelou a pod. a ani som sa potom nevedela postavit, ma niekedy dvihal zo zeme 😀 a najkomickejsie bolo, ked som sa zasprajcla v uzkej spajze a musela som sa nejak vysunut z nej, chytit stolicky,a by som sa postavila 😀 😀 😀
D

veronikaszabova
17. dec 2020

@majamat niektore by najradsej od dvoch ciarok na teste uz nic nerobili.

majamat
17. dec 2020

@veronikaszabova ved toto. pri druhom tehu to skoncilo v 13tt,a le chodila som do prace. pri prvom som v 7-8tt spinila, neskor a krvacala a vzhladom an vek ma dr. nechce uz pustit do roboty. a to pri druhom tt som zistila, ze ma prolaps maternice a vdaka tehu sa dost zhorsil.

elenita
17. dec 2020

Baby, zasa ja chapem, ak ma zakladatelka tema rizikove tehotenstvo. Mozne je aj to. Ja som mala tiez rizikove a musela som lezat, prve 4 mesiace hrozil potrat, dalsie 4 predcasny porod (porodila som v 8. mesiaci), takze mne sa zda tato otazka uplne normalna a legitimna. Ak sa citis fajn, kludne prevliekaj, ak mas bolesti bruska alebo rizikove tehotenstvo, kludne popros o pomoc.

vulka
17. dec 2020

@veronikaszabova A potom keď dieťa pýta jesť 3-4x za noc sú zrelé na psychiatriu 🙂 a nevedia čo s tým.

paladia
17. dec 2020

ak mas normalne bezproblemove tehotenstvo, nie je dovod nieco riesit. ja som neprezliekala od 27 tt , pomahal mi manzel. lenze som cakala dvojicky a to bol zlomovy tyzden pre extremnu unavu a bolesti v podbrusku.

h_petra
17. dec 2020

tak, a teraz som tu už čítala všetko...
preboha, kam na takéto tupé otázky chodíte niektoré

jaskolka
17. dec 2020

Prezliekala som normálne, aj všetky domáce práce, jedine okná som už neumyvala, to manžel urobil. Inak všetko, varenie, vysávanie, umývanie dlazok, upratovanie a podobne
Ak nemáš nariadený prísny pokoj,a máš bezproblémové tehotenstvo, nie je dôvod nejako extra, sa obmedzovať.

terezia323
17. dec 2020

@elenita áno rizikové tehotenstvo môže mať, ale veď periny sa dajú prezliecť aj posediacky na posteli.

cervenaruza123
17. dec 2020

Ahoj, ano prezliekala som, ak nemas problemove tehotenstvo, nemal by byt ziaden problem. Ale napriklad v 1. trimestri som neprezliekala, mala som sa setrit. A neskor sa mi stavalo, ze ma bolelo brucho, tak tiez som radsej prestala v takych chvilach. Jedna vec je prezliect vankus ci perinu, druha vec je natahovat sa na obrovskom matraci s plachtou, my osobne mame take matrace, ze ich musime nadvihnut a su dost tazke. Uz vobec otvorit postel je dost tazke, manzel mi to zakazuje doteraz, aj ked v zdravom tehotenstve podla mna tiez to nemoze byt az taky problem. Vseobecne v tehotenstve neskodi privela veci, ak nie si na rizikovom. Rob ale ako citis, ak by ti pri nejakej cinnosti malo byt tazko, tak radsej ju nerob. Ja som robila skoro vsetko, ale sa na mna zeny aj zlostili, ze prehanam a nejedna priznala, ze tiez sa nesetrila a potom len kvoli tomu mala problemy, pripadne potratila. Takze mozes vsetko, len musis na seba viac brat ohlad a neprepinat sily.

asia83
17. dec 2020

Umyla som 16 okien v 36. týždni. Dvadsaťminútové prezlečenie prádla je relax. Ste iba tehotná, tak sa nesprávajte ako keby ste boli porcelánová bábika.

danieli
17. dec 2020

Na porod treba mat aj kondicku, takze aaaaano ano ano prezliekala, aj vsetko ostatne, co bolo treba pokial som sa na to citila aj dvihala na ruky dieta cislo 1...🙂

pseudomonas87
17. dec 2020

Ja som mala rizikové tehu, ale periny som prezliekla, pomaličky, žiadny stres, nenatahovala som sa s nimi, dá sa to aj pekne pomaly.

danieladeley
17. dec 2020

jezisi kriste :D :D :D ved normalne povedz muzovi nech prezlecie ked sa tebe nechce :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre