Priberanie v 3. trimestri a následné chudnutie po pôrode

nika4495
27. jan 2019

Vopred sa ospravedlňujem, viem že tých tém je tu veľa, ale chcela by som vedieť či ste veľa pribrali v 3. trimestri, lebo niekto mi povie, že vtedy sa priberá najviac a niekto vtedy už nepriberal moc. Ja viem že je to individuálne len by som chcela vedieť ako to máte vy...Som v 27 tt a pribrala som už 11kg a som z toho na nervy. Ja viem prvoradé je aby bol malý zdravý ale keď počúvam niekotrých čo mi vravia, že som veľa pribrala na psychike mi to nepridáva...Je možné že aj jem viac potom sa snažím niektoré dni nejesť toľko, ale jednoducho nedokážem moc odolať hlavne sladkému aj keď sa snažím :( A chudli ste po pôrode dlho? ďakujem

nika4495
autor
27. jan 2019

A ešte sa chcem spýtať či si myslíte že nadmerne priberám a hlavne vážila som sa ráno na lačno a mala som o 3kg menej ako večer predtým potom som vypila kávu, najedla sa a zas + 3kg...tá váha nemôže byť zlá lebo každému ukazuje správne...myslíte že to môže byť aj zadržiavaná voda? zvyknú mi aj opúchať nohy hlavne v práci...ale zdá sa mi to veľa 3kg za takú krátku chvíľu neviem čo si mám o tom myslieť...

ivka2112
27. jan 2019

Je to individualne kto kolko priberie v tretom trimestri. Ale naozaj sa netrap s vahou a nepocuvaj ludi! Ja som tiez bola z toho na nervy, priberam celkom rychlo, som v 32tyzdni a mam +13kg. Ale vies co, aj tak to nezmenim, takze som sa uz prestala trapit a hovorim si, ze po porode to pojde dole...

lesankavh
27. jan 2019

@nika4495 ahoj ja dnes začínam 28 týždeň a pribrala som 13 kg😉jem normálne ako pred tehotenstvom, čiže žiadne prejedanie ,ani nejaké špeciálne chute nemám .Pýtala som sa svojej doktorky a povedala že sa nemám trápiť,že je to v poriadku,telo naberie toľko koľko potrebuje pre bábo.Takže sa netráp užívaj si tehotenstvo,lebo už sa nám to kráti 🤱❤️

saskia_98
27. jan 2019

@nika4495 za cele tehotenstvo + 6 kg z toho maly mal 3360 g a za posledny 3mester som pribrala kilo a pol 😂 ale zas brucho som mala take ako keby som +30 pribrala .. A 3 tyzdne po porode som bola na povodnej vahe kedze som pribrala minimum 🙂 nič si z váhy nerob to potom schudneš neboj 😉

natalienka12
27. jan 2019

@nika4495 Vobec sa s tym netrap moze to byt aj zadrzana voda, ja som pribrala za cele tehotenstvo 30 kg a po porode som schudla rychlo. Mala som preeklempsiu, bolo leto vysoke horucavy a nohy som mala opuchnute tak ze som neobula ziadne papuce. Si pamatam, ze este v porodnici zo mna zisla vsetka voda a najviac to bolo vidiet na nohach.

reiterka
27. jan 2019

Mňa keď vážili pred pôrodom rovných 20 kg navyše. Ale domov som už odchádzala so svojou váhou. Ja som bola aj veľmi zavodnena.

lucyluv
27. jan 2019

Moja kamoška pribrala 25kg a pár mesiacov po pôrode bola zase ako palička aj bez cvicenia. Je to veľmi individuálne. Ja som nepribrala ani 10kg, ale tak ja som mala 40kg aj s topánkami pred otehotnením.

mogaa
27. jan 2019

Hormóny, zadržiavanie vody....vôbec sa netreba stresovať , u každého je normálne niečo iné, každý organizmus je iný...treba si dávať pozor len ak má žena ešte pred tehotenstvom nadváhu, vtedy by aj lekár povedal že kedy je už dosť....netreba jesť za dvoch - to je mýtus....5x denne normálne porcie a počúvať svoje telo - ak máš chuť na sladké, kludne si daj ale určite nie celú čokoládu na posedenie🙂ak ti robí pri vážení ráno a večer rozdiel +3kg, máš tendenciu zadržiavať vodu, tak to nerieš...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre