Problémy so spánkom v 22 týždni

asztika
11. okt 2012

Ahojte baby prosím vas o radu neviem už ako mam spať ani ten vankúš my nepomáha.bola som zvyknutá na brchu spať , ale už nemôžem. Len sa prechadzujem celú noc v posteli. Poraďte my. Ďakujem vám

lucka1987
11. okt 2012

@asztika no to je tazko poradit.. vacsina tehuliek zle spava v tehotenstve. ja tiez. aj ked v 22 tt to bolo este super.. to najhorsie obdobie doslo od 30 tt. a tych 10 tyzdnov sa mi zdalo neskutocne dlhych. mne ten vankus na kojenie pomohol. tiez som zvykla spavat na bruchu. s tym vankusom som spala tak dopoly brucha a od polovice naboku.. dala som si ho pod seba, prehodila cezen nohu a bolo spala som v tzv stabilizovanej polohe 😀 .
skus si dat vecer teple mlieko s medom. a hodne v tej nespavosti dopomaha, ak si vies aj cez den zdriemnut.. skus sa pooobede poprechadzat na vdzuchu, nejaku aktivitu, vyvíjat, aby sa ti telo unavilo a vecer si rychlejsie zaspala..
ale ako som pisala na zaciatku, nepotesim ta.. treba vydrzat az do porodu.. brusko budes mat coraz vacsie, viac ti bude tlacit na mechur.. kym sa nastrojis a najdes si polohu na spanie, zistis, ze ti treba ist na wc, potom ked si znovu lahnes zas 15 minutove prehadzovanie. potom zas nocne kopance od babatka do napr rebier, a potom kyselina zo zaludka .... 😅

lucka1987
11. okt 2012

@asztika aha a zabudla som dotat, to ze vydrzis s blbym spankom do porodu neznamena, ze po porode sa vyspis 😅 😀

miss_stanya
11. okt 2012

@lucka1987 hovoris mi z duse....tiez som sa naucila na spanok s vankusmi (aj ked ja som skor spavala na boku, teraz to uz je ine), teraz sa pre istotu rano zobudim s tym, ze ma bolia krize, ako som sa v noci nastelovala 😝 zaha mi predminulu noc nedala spat vobec...a na ten popoludnajsi spanok nedam dopustit...chvalabohu uz nemam problem s casom, ze by som si ho nemohla dopriat....

ajka322
11. okt 2012

Ahojte no s tym spanim je to fakt strasneeee ja som posledne dva mesiace nemohla ani oko zavret lahla som si spat asi okolo 22:00 a za hodinu som bola uz zasa hore jak ryba vyspata a kazdu noc som pozerala vsetky tie blbe serialy a celu noc na nete...vzdy som sa tesila na telerano...porom som nieako zaspala do 12:00 obeeda....asi tak...bola som strasne unavena lekarka mi dala homeopatika na spanie....troska pomohlo...

norden
12. okt 2012

ahojte..u mna to iste, priblizne od toho 20. tyzdna sa poriadne v noci nevyspim, stale sa budim, spim asi v hodinovych intervaloch. beriem to ako pripravu na zivot po porode 🙂 ked mam moznost tak dospim cez den, cez vikendy.. "oblozenie" sa vankusmi to trosku ulahci, ale ked ja sa dost casto otacam a prehadzujem, "instalacia" vankusovej oblohy da tiez zabrat 🙂

asztika
autor
12. okt 2012

@lucka1987 ďakujem za radu včera som si vyskúšala mlieko s.medon a zabralo my to. A stym aj rátam ze nebudem moc spávať po porode . To viem. Ďakujem ti za radu este raz. ;)

lucka1987
12. okt 2012

@asztika som rada . ze pomohlo 😉

paty84
29. okt 2012

No ja som mala neskutocnych noc dlhu a nespavu:-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre