Prvé pohyby a termín pôrodu

hena88
6. jan 2016

Ahojte! Chcela by som sa opýtať skôr skúsenejších mamičiek, či sa môže zmeniť termín pôrodu u prvorodičky, ak sa bábätko pohlo už na konci 17.tt? 🙂 Pôvodne bol stanovený termín 6.6.2016. Ale prvé pohyby som cítila už 28.12.2015, teraz mi každý hovorí, že porodím oveľa skôr ako je termín. Ďakujem za odpovede a názory 🙂

luciahaluskova
6. jan 2016

No to si nemyslim ze kvoli tomu ze citis pohyby uz v 17 tt by si skor porodila,teda este som ani nikdy nic take nepocula 🙂 niektore zeny citia pohyby uz v 15 tt,tak ja si myslim ze termin ti urcite zostava 🙂

laura0107
6. jan 2016

No ja som citila pre pohyby v 18 tt.a porodila som dva dni pred terminom.

ela2710
6. jan 2016

Prve pohyby nemaju s terminom vobec nic 🙂

jamabe
6. jan 2016

Už som počula, že sa stanovuje termín aj podľa pohybov... ale to musí byť veeeeľmi nepresnééé.. Najpresnejšie je vraj termín podľa utz. v 12. tt.

hena88
autor
6. jan 2016

Aj ja si to tak myslím, že plus/mínus pár dní alebo 1týždeň 🙂 Ďakujem 🙂

zuz02
6. jan 2016

Podla mna sa neda presne podla pohybou urcit termin porodu. U prveho syna som pohyby citila v 18.tt. a rodila som az dva tyzdne po termine stanovenom podla menzesu. Neskor mi termin posunuli o 10 dni neskor a aj tak mi nakoniec vyvovali porod, 14 dni po termine urcenom podla menzesu. Pri druhom a tretom tehu som pohyby citila uz zac.16.tt. a rodila som iba 3dni pred urcenym terminom porodu. Ale ja som mala placentu ulozenu vzadu a deticky boli vpredu. Tak aj preto som ich tak skoro citila. Moja sestra teraz caka babo, ma placentu vpredu, tzn.ze babo je ku chrbtici ulozene a pohyby citila az okolo 22.tt.

adriana222
7. jan 2016

@hena88 ahoj no urcite sa predcasneho porodu obavat nemusis. Co sa ma stat sa stane. Babo same vie kedy je pripravene prist na svet. Ja cakam druhe babo a prve pohyby som vitila uz v 8 tyzdni. Ani doktorka tomu neverila ale ked mi robila sken a ja som jej ukazala kde babo prave je tak tam naozaj bolo. Neboli to kopance ako ku koncu tehotenstva ale citila som pohyb. Termin porodu sa vsak zmenit moze moja znama ma termin teraz v januari ma porodit o 3 tyzdne skor lebo babo vraj uz je pripravene a plne vyvynute takze predcasnym porodom nie je nic ohrozene. Hlavne nepanikar! Ja som sa balila do porodnice uz v 17 tyzdni teraz som v 20 a babo sa na svet nepyta tak klud. Pri prvom tehotenstve som bola zbalena uz v 7 mesiaci a babo sa narodilo iba o den skor tak moja panika bola prehnana. Hehe dufam ze ti moja skusenost nejako pomoze

hena88
autor
7. jan 2016

@adriana222 V prvom rade gratulujem 🙂 a ďakujem za tvoju odpoveď 🙂 dúfam aj ja že bude všetko v poriadku, 20-eho idem na to väčšie a podrobnejšie vyšetrenie v 20tt, tam sa snáď dozviem viac o bábätku 🙂

step13
7. jan 2016

Osobne som rodila 2 x zatial ale este som nepocula oto ze skor citenie pohybov moze neak narusit termin porodu.Jasne moze sa zmenit termin ale nie kvoli tomu ze citis mimi uz teras:0) vedsinou su to dvovody ,ze mimi nieje otocene alebo skor ze mimi uz je nato pripravene :0) urcite sa neboj kto ti dal tieto informacie tak ma ich mylne.Hlavne nestresuj bude vsetko o.k

anakristina
7. jan 2016

@hena88 ja som tiez citila v 17 tt a termin podla menzesu je 14.5. A podla pohybov 19.4. Ale rozhodujuci je utz v 1.trimestri pofla ktoreho sedi podla menzesu.a gynekolog vravi ze to je normalne a plati termin podla menzesu

dancez
14. jan 2016

@hena88 no mne dnes zmenil TP tiez doky preto ze som zacala citit pohyby o 2 týzdne skor pred 20tt posunul mi ho z 10.6.2016 na 28.5.2016, ale pred tym povedal ze ho mozem citit skor lebo som stihla podla mna to je blbost urcovat podla tohto ja sa budem drzat toho povodneho

hena88
autor
14. jan 2016

@dancez dakujem za info, ja idem k doktorke o tyzden, uvidim čo mi povie... povodny termin mam 6.6.2016. A pohyby som zacala citit uz v 18tt 🙂 20eho dam vediet...

dancez
15. jan 2016

@hena88 aj ja som zacala citit 17+6 ja idem najblizsie 28 na velky UZV

anakristina
15. jan 2016

@dancez a teraz okolo 20tt na morfo utz nejdes?

dancez
16. jan 2016

@anakristina no sak ten velky je morfo 28.1. To budem 20+6

anakristina
16. jan 2016

@dancez jaaj ja blba som to tak pochopila ze v 28.tyzdni 🙂

vieruska25
16. jan 2016

Mozno to u niekoho plati, ale ja som o tom teda nikdy nepocula. Len z vlastnej skusenosti v prvom tehotenstve som citila pohyby az v 23tt a dcera sa narodila 2 dni pred terminom. Teraz viem presne den kedy sme babo splodili, takze termin je isty zarucene a pohyby som citila uz v 15tt. Ako tu uz niekto spominal moze to suvisiet s ulozenim placenty, v prvom tehu som ju mala na prednej stene a teraz mam na zadnej. Nemyslim ze to suvisi s terminom porodu.

dancez
16. jan 2016

@vieruska25 no my sme boli zase na umelom oplodneni tak tiez viem kefy sa to stalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre