Prvýkrát som asi cítila pohyby bábätka

alline
9. okt 2008

ahojte, vcera som prvy krat asi citila pohyb babatka, len neviem ci to je ono. Dnes som tiez citila to iste. Je to akoby som mala nejake bublinky v tie sa mi tam buchaju o brusko, mozu to byt kopanceky drobca? dakujem 😀

giuli
9. okt 2008

áno alline,to sú prvé jemnučké šťuchance....zapamätaj si dátum,budú ho chcieť vedieť na poradni 😵 držím palce...

lenka0402
9. okt 2008

ahojte tehulky potrebovala by som aj ja poradit s pohybmi.Dnes mi doktorka povedala ze si mam zapametat datum ked budem citit prvy pohyb.Chcem sa len opytat ci sa pocita aj take male jemne bublinkovanie v podbrusku ako prvy pohyb alebo sa ako prvy pohyb rata kopancek.Taky ozajstny.

muska1102
9. okt 2008

ahoj lenka.ya pohyby sa rata aj to bublinkovanie ale musis si bzt ista ze je to ono. 😀
ja by som chcela vediet ako mam babo ulozene.pohyby najviac citim na pravom alebo lavom boku.bojim sa ze bude priecne a ja budem musiet na cisarsky a to bojim bojim. ☹

funy
9. okt 2008

muska,

mne len posledne dva tyzdne najviac kope na bokoch. najviac to citim ak si lahnem na bok. ako keby sa stazoval, ze som mu zmensila priestor. xixi
ale na kazdom ultrazvuku predtym bol dole hlavickou skoro od zaciatku.
takze tiez rozmyslam, ci sa nerozhodol teraz ku koncu zmenit polohu. dufam, ze nie.
ved mozno lezi nejakt tak v klbku, ze to len tak citime bokov.
lebo kazdy den ho citim ako ma kope aj v casti zaludka a tak jemnejsie dole pri moc. mechuri.
takze sa asi toci.

pasoa
16. okt 2008

Ahojte, ja som prvé pohyby môjho bábätka pocítila v utorok, teda som bola v 18.t.t. Čítala som na rôznych stránkach o tom, ako to je prvýkrát cítiť medzi 16.t.t.-20.t.t. Ja som necítila vôbec nič. Ale v utorok večer som to pocítila celkom zreteľne. Presne ako píše aline, také bublinkovanie. Ako veľmi silné pohyby v črevách. Ale bola som si istá, že črevá to nie sú. Lebo bublinky v črevách sa pohybujú - táto bublinka bola stále a tom istom mieste a opakovala sa. V podbrušku naľavo. neviem, či tam má nožičku alebo ručičku, som veľmi zvedavá. Malo by byť ešte také malé, že má v maternici dosť miesta a podľa jednej stránky by tam malo "sedieť s prekríženými nohami, robiť kotrmelce, až to chvíľami pociťujete, ako keby tam bábätko malo diskotéku". Super, nie? Veľmi sa teším.
A keďže ja si myslím, že nič čo sa deje sa nedeje náhodou a všetko, čo sa deje, sa deje pre niečo, tak to bol presne ten utorok, o ktorom som písala v téme "Amniocentéza" - užila som si veľa strachu, stresu, no potom to pomaly ustúpilo a na večer sa bábätko ozvalo šťuchancom - mama tu som, nemusíš sa báť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre