Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rýchle priberanie počas tehotenstva

pauli_cka
21. dec 2018

Ahojte, prosim vas, ja viem,ze priberanie v tehotenstve je normalne, prirodzene a pri kazdej zene individualne, ale toto sa mi uz nezda. Momentalne som na konci 16tt a doteraz som pribrala 3kg. Lenze vcera to uz bolo 3,5 a dnes uz 4. Je mozne,ze den po dni v tomto obdobi priberam pol kila? Ved ak to takto pojde dalej, nechcem sa vidiet na konci 😁 Pre babo urobim a pretrpim vsetko, ale obcas ma ide vyrutit,lebo pred tehotenstvom som cvicila a udrziavala si postavu. Skoro stale som prechladnuta v tejto zime hlupej, takze pohybu moc nemam momentalne,bohuzial:(

pininka
21. dec 2018

@pauli_cka musíš na to pozerat tak,že celkovo si ešte nepridal vôbec veľa a kilo jeden deň hore dolu to nič neznamená,môžeš ísť na záchod a bude o kilo menej. Podstatné je hlavne pre teba aby si nakoniec nemala hore 20kg a viac.

vermitrova
21. dec 2018

@pauli_cka ja som pribrala za jeden deň 2kg😂 takze buď v pohode. Dokopy 13kil tehotenských 😃

pauli_cka
autor
21. dec 2018

Dakujem baby 🙂

anve
21. dec 2018

@pauli_cka ja som za prve 3 mes pribrala 4kg...cize ty si na tom perfektne,ze za 16tt 4kg hore...😊

lula313
21. dec 2018

Ja som za tehu pribrala 14 kil a to som takých 7 mesiacov pregrcala, tiež som sa cudovala, ako to nezmyselne išlo hore🤷🏻‍♀️ U teba to môže byt aj zadržaná voda, keď píšeš, že sa nehybes..

lucinka1988
22. dec 2018

@pauli_cka je to fakt individuálne, tiež som mala obdobia, keď to išlo dosť rychlo hore, dokopy som pribrala 16kg, pred tehotenstvom som mala postavu ako modelka, 7 mesiacov po pôrode som ju mala naspat, bez toho, že b som držala diéty- nestresuj sa s tým, len nebi dobre sa prejedať, ak zaradis vyváženú stravu a zdravý pohyb, bude to ok aj po tehotenstve..☺️

nikka455
22. dec 2018

@pauli_cka ja som od 3.mesiaca pribraka kazdy mesiac 4 kg 🙄🙄 na konci +22kg a to som rodila este pred terminom🙂 ale den po porode o 10kil menej. Neboj pojde to potom tychlo dolu 🙂

asia83
22. dec 2018

@pauli_cka Vaše telo zadržiava vodu. Rôzne príčiny: málo pijete, telo si tak robí zásoby; hormonálne zmeny; zlá regulácia vody v tele. Ja to mám tak isto. Sladkosti výnimočne, jem menej, lebo mi menej chutí a "priberám".

lianka123
22. dec 2018

@pauli_cka uplne ok. Ja som v 15tt a mam plus 5kilov. Podotykam ze pri prvom som pribrala 8kg za cele tehotenstvo. Kazde tehotenstvo je ine... neboj, schudnes po.

miadi
22. dec 2018

Asi zadrziava telo vodu ja som v 16tt mala +6kg pri porode +20kg den Po porode o 14kg menej a mala bola len 3.450g ostatne bola placenta a voda.. hlavne že si pred teho mala dobru vahu nebude problem sa k nej vratit. Uzivaj si teho hlavne že babo je zdrave

11iva11
25. dec 2018

Tiež si myslím, že je to v pohode. Podľa mňa nie je dobré sa každý deň vážiť a príliš to riešiť, lebo ako všetci vieme - stres vedie k prejedaniu sa. Mne stačí odvážiť sa na poradni u gynekologičky.
Ak to niekomu pomôže ako referenčná hodnota - ja čakám dvojičky, začínam 26. týždeň a doteraz mám plus 7kg, s čím som celkom spokojná. Oba huncúti majú primeranú hmotnosť na tento týždeň.
Ale treba povedať, že určite nejem za troch.

veronika4495
25. dec 2018

To máš fajn ja som v 23 TT a pribrala som cca 8 kg niektorí z rodiny si ma doberaju ci čakám dvojičky a babka to zaklincovala keď pred celou rodinou zahlásila že mne sa bude ťažko chudnúť a to som už aj tak mala z toho dosť depky tak som si dnes cely večer poplakala neviem prečo tak priberám na začiatku som brala duphaston ale pochybujem ze z neho už nemám chuť na nič ani jest :(

11iva11
26. dec 2018

@veronika4495 Tak takéto babky by som zavrela na týždeň do tmavej cely bez jedla a pitia. Ako si niekto môže dovoliť predpokladať, ako sa ti bude po pôrode chudnúť?
Držím ti palce!

veronika4495
26. dec 2018

@11iva11 no skonštatovala tým ze už som moc tlstá ako keby nič iné nerobím len jem :( hybem sa do roboty chodím a nemyslím si ze sa prejedam len nemám také šťastie ako sesternica ktorá bola chuducka skoro do konca tehotenstva :/

lula313
26. dec 2018

@veronika4495 no práve, to je čistý progesteron a z neho sa priberá.. nič si z toho nerob.. podstatne je babatko😉

ibatereza
27. dec 2018

Píše sa, že ideálny prírastok váhy počas tehotenstva je 11 - 16 kg. https://www.onlinezdravie.sk/chudnutie-po-porode/

veronika4495
27. dec 2018

Ďakujem ja viem že som pribrala už viac ako by som mala pôvodne sa mi váha pohybovala okolo 62-64kg skákala mi nadiktovala som u doktora ale 62 a momentálne už je to okolo 69,7 hrozné niečo na 23tt...:( ešte teraz sviatky samozrejme neodolám koláču ale nezjem zas celý plech a tie reči že som moc pribrala mi ešte viac na psychike pridávajú a potom priberám ešte viac...snažím sa už aj cvičiť síce to nie je také ľahké...ja mám pocit ale asi je to blbosť že viac priberám odkedy som začala zas piť kávu asi v 3-4 mesiaci ale snažím sa len 1 denne aj to len tie 2v1 alebo late bez cukru tak ja už neviem :( moja mama pri mne pribrala 33 kg ale jej pichali injekcie Béčkové neviem či som mohla aj z duphastonu nabrať ale od 12tt ho neberiem...no znášam to blbo kým si ma rodina nezačala doberať tak som to nejako neriešila ale teraz nemyslím na nič iné len ako schudnúť aby som nepribrala ešte viac :(

anve
27. dec 2018

@veronika4495 vobec na to nemysli...ako nechapem tvoju rodinu...ja sa citim velka a ,ked poviem,ze ,,boze uz som tucna,, tak kazdi mi len povie,ze prestan...po porode to das dole...super vyzeras a takto ma podporuju...tak tvoja rodina by si mala vstupit do svedomia...niektore zeny priberu 5kg biektore 30...je to individualne a neda sa to obvlivnit...hadam nechces dietovat...a potom riesit to,ze ti dietatko nepribera,alebo,ze nieje v poriadku...

veronika4495
27. dec 2018

No ved mama a muž mi nehovoria nič také skôr babka sesternica a tak a dosť ma to štve :( fakt je to veľa pomaly 10kg v 23 TT. :(

anve
27. dec 2018

@veronika4495 tak im to povedz,ze ta to stve a tym,ze ti to vravia ti nepomozu...normalne mam nervy za teba...ja som bola vzdy chuda...postava modelky....a teraz...mal +15kg celulitidu..zadrzuje sa mi voda v tele...stravujem sa tak ako pred tehu...len to,ze aj aladke si dam...postava jedna katastrofa...a co teraz spravim? No nic jedibe pockat..porodit ten poklad co mam v sebe a potom zacnem pracovat na mojej postave. Takze mamicka...hlavu hore a s usmevom...

wewika1
29. dec 2018

@pauli_cka ja som najviac pribrala prave v 2.trimestry. V prvom skoro nic a treti je uz taky skor “sviatkove priberanie”😂nie je dolezite kolko priberies, ale kolko ti po porode zostane🤷‍♀️Kludne mozes nechat v porodnici vsetko ako aj 3kg😋

tanakamil
31. dec 2018

Baby ja som v 17tt a z povodnych 52kg mam uz 63kg... vysku mam 157... vsade tuk... prsia z A na kosik C. Neprejedavam sa. Jem normalne 4xdenne. A predsa rychlostou svetla priberam.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli