Skrátený krčok

13. apr 2023

Ahojte dnes som bola u gyn a povedala mi ze mam skrateny krcok na 12mm , zajtra mam ist do nemocnice na nejaky ster , mali ste to niektora? Dakujem

katarina14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
13. apr 2023

Ja som mala pri oboch deťoch , pri prvej mi po mesiaci v nemocnici urobili serklaz a šla som domov, pri druhej ma 27 tt prevážali do MT lebo krcok som mala len 15 MM a tam už hrozil predčasný pôrod. V nemocnici som ležala do 34 tt dopova a veľkými dávkami magnézia, v 34 tt ma pustili domov a malá sa narodila 38+3 tt. Takže ležať, ležať a ležať. Inak veľmi záleží od nemocnice do ktorej sa dostaneš. Niekde ešte serklaz robia a niekde to už považujú za zastaralé. Držím palce

michaelajasna
22. apr 2023

Ahoj, ako sa držíte?

autor
22. apr 2023

@michaelajasna ja ležím doma, podpísala som reverz lebo tam v nemocnici skôr je to psychiku než na pohodu a nedávala som to tam už, ale doma podtsivo ležím a beriem magnézium a progesteron

michaelajasna
22. apr 2023

A ktorý si týždeň? Tak držím palce az vydržís co najdlhšie. Ja ležím tiez už par mesiacov...ale hlavne ze doma 🙏

autor
22. apr 2023

@michaelajasna 26tt je to ešte malinko ale myslím pozitívne a bude všetko ok, ležím a ležím len nič iné len sprcha a WC ko, ďakujem, treba to vydržať a všetko bude dobre 🙏

michaelajasna
22. apr 2023

Aj ja som 26 🙂 mne robili v 19 tyzdni serkláž, mala som len 15mm, tak snáď to pomôže. Ešte ten maj aby sme vydržali a najhoršie bude na za nami 🍀

autor
22. apr 2023

@michaelajasna mne nerobili ale spomínali ale robili mi ten test v nemocnici na predčasný pôrod a vyšiel mi negatívny tak trošku som si vydýchla lebo som sa bála aký bude výsledok ale aj tak treba ležať a oddych a bez stresu🙏 no vydržíme neboj, mysli ak ty pozitívne a bude všetko dobre 😊

juliavolna
16. jún 2023

Ahoj ako sa ti darí

juliavolna
16. jún 2023

Ahoj ako sa ti darí ?

martaatram
1. okt 2023

Ahojte ako ste dopadli ? Ja to prezivam momentalne teraz zasita krcok 0,8 dodrziavali ste len to ze s panvou hore lezanie ? Dokedy ste vydrzali? Velmi by mi pomohlo keby ste odpisali

simik131
1. okt 2023

@martaatram ja som mala pri oboch deťoch skrátený,od 29tt otvorená, bez serklaze, obe deti sú živé,zdravé, donosene 😉 avšak chcelo to veľké odriekanie. 24hod ležania,vstala som len na wc a do sprchy,aj som jedla v posteli. Všetko sa dá, vydržíš viac než si myslíš,držím palce,viem aký je to strach ❤️

martaatram
1. okt 2023

@simik131 ďakujem ti krasne ❤️❤️🙏🏻mam toho nacitane az az ..najviac co je take ze niektori dr povedia nie stale lezat ..niekti iba s panvou hore lezat ale januz teraz po 10 dnoch mam pocit ze prichadzam o krize a chrbat :( tak si vyber …akoze som trosku takakze som zasita tak spokojnejsia aj ked ti nieje zaruka ..

michaelajasna
1. okt 2023

@martaatram ahoj! Nie nelezala som s panvou hore, to by som prisla o kríže... Normalne som lezala cely cas, ale fakt som stale lezala... V posteli som aj jedla. Ked som sla na wc tak som sa potom len presla po byte na par minutiek a zas do postele. Večer rychla sprcha a to bolo všetko. Bolo to náročné, strašne. Ale vydrzali sme do 38+1 a každý jeden prelezany den stal za to ze som mohla donosit naše miminko. Od toho 36tt uz som sa hybala. V 37 myslím vyberali steh. Je to strasne dlho to vydržať, cas sa vlecie a najhorší je ten strach a ta bezmocnosť ze to nevies ovplyvniť viac ako tym ze budes lezat.. Lezala som obidve tehotenstva a neviem ako je to možné ale ked porodis tak na to všetko hned zabudnes 🙂 inak v nasej skupine sme boli po serkláži asi 4 zeny, vsetky donosili normálne do konca alebo ešte prenášali. Držím palce nech vydržíte co najdlhšie, každý týždeň je pre miminko dobrý. Treba byt v klude, všetko ostatne počká... Prajem vela sil 🍀

juliavolna
2. okt 2023

@martaatram ahoj a aky si tt

martaatram
2. okt 2023

@michaelajasna 😍😍❤️🙏🏻dakujem

martaatram
2. okt 2023

@juliavolna ahoj zajtra zacinam 25

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre