Som tehotná a neviem s kým

monikaqwerty
5. sep 2013

ahojte, neviem ako začať, ale mám strasný problem. Som v 5tom mesiaci a neviem s kým čakám bábo. Mám priatela niekolko rokov, ale podviedla som ho :( pred niekolkymi mesiacmi som si našla milenca, pretože som mala pocit ze nas vztah sa už nikam neposúva a chcela som ho opustit. On to cítil že z mojej strany to nieje v poriadku, ale nevedel že mam niekoho iného, ale strasne ma to mrzelo. Zistila som ze to s kym som ho podvadzala mi absolutne za to nestál a mozno mi ho bolo aj luto pretoze on mal manzelku s ktorou mu to vraj vobec neklapalo. Chceli sme opustit svoje polovičky, spávali spolu, stretavali sme sa spolu každy den S ním som to tahala asi 2 mesiace dennodenne. vyspala som sa snim na plno, a na druhy den som si dala tabletku po. Potom som si uvedomila ze mi za to asi fakt nestoji, a hned som ho poslala preč, že ho nechcem ani vidiet ani nic. Jednoducho mala som vycitky ako mozem nieco taketo robit . Jednoducho som to úplne ukončila.Za dva dni som sa vyspala s mojim priatelom a mala som najplodnejsi den, a priala som si aby som otehotnela. Otehotnela som. Doktor mi vyratal ze presne v ten isty den ako som mala naplanovane, povedala som aj o tej tabl, ze ci to nemoze byt aj po tej tabletke po, ale nepovedala som mu o milencovi. Vraj ak som dobre požila tabletku po nemala by som byt po nej tehotná. Na letáčiku je napisane ze je mozné dostat menstruaciu do 5 tich dní po užití, ale ja som mala sex po dvoch dnoch od tej tabletky, to vraj už neucinkuje. bojím sa koho to dieta je! neviem si pomoct. Priatel je strasne stastný že čakáme dietatko, medzi nami sa vsetko vyriesilo. Už žijeme jeden pre druhého a pre toho tretieho.. Len neviem si pomoct. Inštinkt mi hovori ze to dieta je jeho, ale čo ak nie? prosim poradte mi co mam robit. Chcela som ist s potencionálnym otcom na testy DNA ale on to odmietol, vraj je to už jedno. Som v koncoch ale nechcem sa trapit, koli babetku v brusku :(((

niikoletka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda20111
5. sep 2013

@monikaqwerty ahoj, v prvom rade ti chcem prejavit obdiv, za to ako si sa zachovala v takej situacii ako si bola, ze si sa rozhodla spravne si babatko nechat a byt s priatelom s ktorym to ma buducnost. z toho milenca si tazku hlavu nerob, niesi prva ani posledna, kto sa takto posmykol, len vela ludi to nepovie nikomu ani na anonymnom fore 🙂 podla toho co si napisala, si myslim ze babatko bude od tvojho priatela. ta tabletka ucinkovala na ten nechraneny sex ktory si mala s milencom (teda zabranila otehotneniu). podla mna mozes byt uplne kludna, tesit sa z babatka a potom ked sa narodi uvidis ze si sa trapila zbytocne 🙂 mozno sa bude podobat na tvojho priatela 🙂 nebud z toho uz smutna, co sa stalo sa stalo, ver ze babo je tvoje a priatelove. na to co bolo s milencom mozes uz zabudnut, pretoze to nieje dolezite. dolezite je to co je teraz a to ze ste stastni spolu. drzim ti palce 🙂

linda20111
5. sep 2013

@niikoletka kazdy robi chyby, nemusis ju za to hned odsudzovat. jasne ze podvadzanie nieje dobra vec, ani klamstvo ale niekedy to tak v zivote chodi.. teda dost casto :( su chvile ked je to vo vztahu tazke, tazke najst spolocnu rec, spolocnu cestu, vyriesit problemy a vtedy ludia nenajdu sily na to aby problem riesili, ale da daju ovplyvnit niekym inym.. vtedy sa jej asi zdalo ze ten druhy je vo vsetkom lepsi, ocaril ju a v priatelovi videla iba chyby..stava sa to.. bohuzial.

macika666
5. sep 2013

Podla mna sa teraz vobec nestrachuj tabletka po ucinkuje na 99% je to dokazane . a ja si myslim ze kazdy ma raz za zivot chvilku ked nad takym rozmysla podviest toho druheho . Je to proste instinkt . hlavne nato teraz nemysli nestresuj sa . Urcite je to priatelove babo mysli pozitivne;-🙂🙂

eponka
5. sep 2013

@nikoletka, neodcudzuj ani nevieš čo ta čaka, nemam rada také akou si aj ty, tie ktore odcudzuju a nič nevedia. nevies co teba caka zajtra tak nic nehovor!!

mimka11111
5. sep 2013

nová moda dnešnej doby - nevera,a kto ju neakceptuje, je zlý.........pekne sme to teda dospeli......"ved nikto nevie, čo ho čaká zajtra a či aj on sám nepodvedie"...no krásne ospravedlnenie 🤐

vishka
5. sep 2013

@monikaqwerty Nestresuj sa preto uz, stihla si si ju vziat hned ako to bolo mozne. Aj keby to nebolo od toho od koho dufas, to dieta je tvoje a celu svoju lasku mozes sustredit a davat do neho🙂 drz sa! 🙂

lenka1993
5. sep 2013

@niikoletka ujasni si pojmy a dojmy, keby sa kurvila ako ty píšeš tak by potencionálnych bolo aspoň 5 ! Ona mala milenca lebo si myslela že jej vzťah končí ako písala! Tak neodsudzuj kým nevieš a poriadne neprečítaš!

@monikaqwerty a ty sa neboj, keď ti inštinkt hovorí že je priateľove a užila si tabletku po tak ver tomu čo ti hovorí srdiečko 🙂. Držím palce 🙂

aknaj
5. sep 2013

@linda20111 nechcem sa zastávať ani jednej ani druhej strany, ale predstav si, že by svojho priateľa podvádzala s tvojim mužom ... aj vtedy by si takto reagovala ?
😢 😢 😢

macika666
5. sep 2013

@mimka11111 tu nejde o to ci ju akceptujes alebo nie ide uz len o princip ze sa to da povedat jemnejsie nie nadavanim na cloveka o ktorom v podstate nevies nic tak preco ju odsudzujete?

dionyzka
5. sep 2013

@monikaqwerty ... kazdy v zivote urobi chybu, je to ludske, ale na druhej strane si clovek za to musi niest zodpovednost. Danu situaciu uz nezmenis, preto by som sa prestala tym trapit. Tie DNA testy by som si urobila pre svoj klud, aby som cely zivot nezila v neistote.
Tabletka po nie je 100%, nemas istotu, ze to dieta je urcite priatelove.

lenuska36
5. sep 2013

@monikaqwerty určite je to tak ako baby - teda tie prajné... - pisu, postinor a spol. su velmi ucinne a v tychto veciach funguje intuicia, urcite je priatelovo. Hlavne je teraz ale TVOJE a v TEBE, tak sa upokoj a netyraj sa uz, babenko potrebuje pokoj. Inak.... ktovie kolke mamy aj v minulych dobach si nosili taketo zhryzave tajomstvo a kolko deti vychovali nevlastni otcovia ... ale to nie tvoj pripad, to len tak na okraj. Priroda vie, kedy "zasiat", tes sa a pozri si fora o snazilkach, ktore nie a nie .... hned budes vdacna a stastna. A este raz - postinor ucinkuje, takze si otehotnela az potom.

linda20111
5. sep 2013

@aknaj nemysli si ze ja som zastancom podvadzania.. ja neznasam neveru a klamstvo! ale ona jasne napisala ze mali problemy a chcela to s nim skoncit - rozijst sa. nepodvadzala preto ze by ju to bavilo.. a co sa tyka mojho sukromia, tak ja som ziarliva na kazdu co moj manzel na nu len pozrie heh 🙂 ale to je u nas ine... tiez sme mali problemy o ktorych vieme len my, boli podobneho charakteru ale nebolo v tom babatko tak preto viem sa vzit do jej situacie. ja vidim velky rozdiel ked clovek podvedie lebo je nestastny opusteny, citi sa sam ako aj ona bola ked sa uz isla rozchadzat a je rozdiel ked niekto podvadza lebo ho to bavi mat sex s roznymi partnermi. tam je ten velky rozdiel. treba sa vediet vcitit do tej konkretnej situacie.

awalancha3
5. sep 2013

.....................chodenie je čas pokusov a omylov, neprisahali si pred Bohom oficialne vernosť, neboli zosobasení, nebývali pod jednou strechou, nemali dieta.... kedy sakra, ak nie vtedy má žena právo skusať a overovať si na čom a na kom jej záleží?

blahowoman
5. sep 2013

@monikaqwerty Ja si myslim, ze babatko je priatelove...netrap sa...tes sa... uvidis, narodi sa, a bude cely ocino t,j priatel!

aknaj
5. sep 2013

@linda20111 ak to s priateľom chcela skončiť, nemala s ním spať, lebo podľa toho čo píše mám pocit, že to nebola jednorázovka a dlhodobo spávala naraz s dvoma a to sa skoro vždy vypomstí .... nechávať si zadné vrátka, čo keby mi to s tým druhým nevyšlo .... a tak aj dopadla, to trápenie zostalo na nej, lebo pokiaľ si nedá spraviť testy, stále ju to bude trápiť a ak tie testy nebudú také ako očakáva, teda pokiaľ má svedomie, trápiť sa bude ďalej

lenuska36
5. sep 2013

dionyzka sice pise, ze neucinkuju na 100%, jasne, ale je to ako HAK - zlyhania su veeeeelmi male, ak si to uzila poriadne a vcas a cim skor tym lepsie a ty si uzila hned na druhy den, moze sa az do 72h, pravdepodobne tam aj tak nebolo oplodnene vajicko, lebo keby bolo, sotva by si otehotnela hned potom. Postinor ti asi rozhodil cyklus, mozno spustil ovulaciu...plus este jedna vec ... ked si spala naplno s viacerymi muzmi (dvoma) v kratky cas, tie priatelove spermie boli udajne vybudenejsie, pretoze mohli citit este zvyskovu "konkurenciu" a teda sa viac snazili, plus tvoje prianie a adrenalin... a zafungovalo to. ja osobne by som DNA testy neriesila, ak ti srdce hovori jasne.

lenuska36
5. sep 2013

a k moralnej stranke veci sa nevyjadrujem, lebo nie na tu si sa pytala ... a isto sa nezverila preto, aby sme riesili ci to bolo spravne, ale aby sme jej ako baby poradili

estrella5
5. sep 2013

tiež sa nebudem vyjadrovať k morálnej stránke veci, aj keď si myslím svoje...... 😉 podľa môjho názoru tabletka PO účinkuje dosť dobre a v tom prípade by dieťa malo byť pravdepodobne tvojho priateľa... aj keď vždy tu bude to "čo ak..." ... vždy budeš mať chrobáka v hlave...... a DNA testy? .. najskôr si polož otázku čo by si robila ak by sa náhodou zistilo, že malé je milencove.. načo by ti bola takáto informácia? ako by si sa zachovala? .... niekedy je nevedomosť naozaj sladká....

danusskaaa
5. sep 2013

ja ta asi sklamem ale tabletka PO nemusi byt az taka 99%, ja som ju uzila a bohuzial ostala som tehotna! nikdy nic nie je ani 99%. nespoliehala by som sa ani na plodne a neplodne dni-najdes kopu pripadou, ktore maju babatka aj napriek neplodnym dnom! co sa tyka "podvadzania" to je len na tebe-ak vies s tym zit tak je to tvoje svedomie a zivot! a tak to bude aj s malym! je krasne ze si si ho aj napriek tomu vsetkemu nechala! tak ako si sa rozhodla pre milenca, musis sa teraz rozhodnut ako dalej... ci ist s pravdou von, alebo budes cely zivot cusat a dufat, ze biologickym ocinkom bude ocinko, ktory sa o male stara! DNA testy nie su lacny spas a ak ich budes chciet asi budes musiet povedat aj dovod-preco??? vsetko je len na tebe! aj napriek tomu ti prajem krasne tehulkovanie a potom krasne chvilke s takym malym uzlikom!!!

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybirdddka
5. sep 2013

Monika, opýtam sa to tak ľudovo "urobil sa do teba" al. si si tabletku dala len ako poistku?..Pozri, každý raz zlyhá, či už v nevere alebo v iných veciach a ťažko robiť rozdiely, či je horšie to alebo ono. Podstatné je, že ste všetci v poriadku a tešíte sa. Váš vzťah sa utužil, ty si si uvedomila svoje chyby a chceš byť dobrou matkou a partnerkou, tak sa nepozeraj vzad a kráčaj vpred. Zober si z toho ponaučenie a skús to vymazať z hlavy..

mimka11111
5. sep 2013

@macika666 na nikoho nenadávam a nikoho neodsudzujem.....ved nech si každý žije tak ako chce 🙄 , mne len nie je jasné, prečo sú dvaja hrdinovia vo chvíli,kedy neveru páchajú...hrdinovia ale nie sú vtedy, ked majú znášať následky svojho konania.....bez ohladu na to,v akom štádiu vzťah majú......ja autorke neprajem predsa nič zlé, len aby sa všetko vyriešilo len a len v jej prospech a tak ako si sama želá, pretože mať dieťatko, je požehnanie

shibaba
5. sep 2013

@monikaqwerty No, nemám chuť moralizovať, hoci som doteraz neverná nebola...Ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy, človek sa môže zachovať inak ako si dopredu myslí...Takže k otázke. Podľa mňa a hlavne lenusky36 tabletka zabrala. No jednoznačne by som test DNA neskôr zrealizovala, pre tvoju istotu, ako aj pre tvoje dieťa, tiež si zaslúži vedieť, kto je jeho otcom 😉

monikaqwerty
autor
5. sep 2013

dakujem Vám baby za vsetky odpovede. Samozrejme sa nespolieham na žiadnu tabletku Po ani sa tu nechcem kajať ani sa ospravedlnovať nezmyslamy. Jednoducho stalo sa čo sa stalo a to už nevrátim. Dna testy by ma ujistili, ak by bolo mojho priatela tak by som bola samozrejme najstastnejsia na svete a ak toho druhého tak by som to jednoducho musela neako riešit, Nedokázala by som mojmu priatelovi porodit cudzie dieťa, musela by som mu to samozrejme povedat. Najhorsie mi je z toho, ze co som urobila, a co som robila. Nenavidim toho druheho, a on to vie. Preklinam ten den ked sme sa spoznali a ked som sa ním vláčila. On to samozrejme vsetko vie a najhorsie je na tom že to nechápe. Nechápe ako som sa mohla zmenit a vykaslat sa na neho. Je to uplny IDIOT. Oblboval ma sladkými rečičkami a ja som sa nehala namotať a riskovala som tak vela.
Aj moj priatel urobil vela chýb, ktore som odpustila. Za tie roky sme si preskákali všetko možné, aj zlé aj dobré, a vsetko sme zvládli. Žiadny vztah neni dokonalý, ale jednoducho toto už viac nedokážem predýchavat.. Mám toho plnú hlavu. Čo ak? Sklamala by som Naše rodiny ktore sa na dietatko velmi tešia, sklamala by som jeho ktory je neskutocne šťastný ( už začal babetku kupovat dupačky, hračky, pozerá kočíky) zmenilo ho to o 180 °. A najhorsie dietatko by nemalo otca :( Cítim sa strasne .... už sa len modliť

danusskaaa
5. sep 2013

@estrella5 ano, tak som to myslela ze vypocty niekedy nie su presne ako si zena vypocita... 🙂

jankatt1
5. sep 2013

Aj ja si myslím, e dieťatko je priateľove...

lubikan
5. sep 2013

mna zaujima vec,ze do podvodu si ako spavala s priatelom? s ochranou,alebo bez?.....

ak bez ochrany a dlhsiu dobu,tak podla mna si tehotna s milencom.....

ak po podvode ,tak je vacsia sanca,ze je to 50-50

louvre
5. sep 2013

Ja tiez nechcem velmi moralizovat ale neda mi nenapisat aspon jednu poznamocku. Nemas vyrieseny vztah s priatelom a milenca mas 2 mesiace aj s cestou a spis s oboma bez ochrany. Co uz na toto povedat....

monikaqwerty
autor
5. sep 2013

S priatelom sme spolu spavali na plno ked som mala neplodné. Pri plodných sme si davali pozor. Neplánovali sme dieta.uz sme boli dva krát tehotný ale potratila som. Tak sme sa teraz nesnažili a davali si pozor aby som neoteh aby sa zase nestalo nieco taketo, ale chvalabohu je vsetko v poriadku a uz sa len radujeme. Len ja moc nie.
A s tým som nechcela spat na plno, on to jednoducho do mna vrazil bez mojho vedomia. Samozrejme ze som to nehcela, inak by som
Si nedavala tabl po.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre