Som v 13. týždni a chcem vedieť pohlavie bábätka

eliska191920
28. apr 2021

Ahojte, poznáte nejakého doktora alebo doktorku,ktorí by mi vedeli povedať skôr pohlavie ? Som v 13 tyzdni. Nitra a okres

hadecka39
28. apr 2021

@eliska191920 možno ten doktor v Martine, ktorý má 4D ultrazvuk by ti to vedel povedať

evkamotka
28. apr 2021

Dala som si spravit trisomy test, vysledok do 5 dni aj s pohlavym

eliska191920
autor
28. apr 2021

@evkamotka ale myslím že je to dosť drahé, ja som pri synovi už v 13 tyzdni vedela čo to bude. Chodila som k pánovi Breštanskemu v Hlohovci, ale už knemu nepatrím...a keď sa chcem objednať dáva má až v 18 týždni

evkamotka
28. apr 2021

@eliska191920 350e to stalo. Ale vratane rozboru trizomii a o to mi šlo. Myslim ze iba pohlavie stoji 80

cookie29
28. apr 2021

No ťažko. V tomto obdobi je to skôr odhad než potvrdenie. Úspešnosť je tak 60%. Keď Ti povie niekto z voleja tak je to pol na pol... takze jedine krvný test a aj ten nie je vždy pri druhom spoľahlivý. Veď si predstav že bábätko ma asi 20g a tak 6-7cm. Niekedy sa podarí ale nie vždy. Videla som nemalo mamičiek, ktoré sa tešili na dievcatko a nakoniec sa ukázalo že chlapček. Proste v niektorých veciach treba byt trpezlivý.
Niekto tu spomínal Dr Grochala v Martine. On je fakt kapacita, ale ak si nie je istý nepovie.

mnamko
28. apr 2021

Objednaj si test na urcenie pohlavia stoji okolo 30€

simona92101
28. apr 2021

@eliska191920 preto ta dava v 18 tyzdni,pretoze skor urcovat pohlavie nechce.pokial by sa jednalo o kontrolu dietata,vysetrenie vyvojovych vad,objedna ta aj skor.skorsie urcovanie pohlavia je cisty tip.preco to tak nutne potrebujes takto skoro?

hviera81
28. apr 2021

ja som v 22tt a az dnes som sa dozvedela. nic neujde 🙂

bobricek1979
28. apr 2021

@eliska191920 a to nevydržis?

hapkova
28. apr 2021

@evkamotka fuha, tak to je riadne vela penazi. Neviem, ved aj tak sa to zena casom dozvie, tak nechapem, preco to tak skoro treba vediet. Podla mna to je to caro, ked rodicia ocakavaju co to bude

ab727
28. apr 2021

@eliska191920 v 13tom tt ti nikto nepovie na 100%pohlavie z usg,len predpoklad a väčšinou to s istotou povedia v 20tt.Ja som tiež bola nedočkavá,ale ani som sa nepýtala,hlavné pre mňa bolo,že je drobec zdravý

jaskolka
28. apr 2021

13 týždeň je skoro na určenie pohlavia s absolútne istotou. Chlapcov je obvykle možné tak skôr určit, aj mne to doktorka v 13 týždni povedala, ale vravela, že to brat s rezervou, tak na 80%.Az v 20 týždni to potvrdila. A zavisi to aj od polohy, pozície, ako sa otočí bábätko.

evkamotka
28. apr 2021

@hapkova ja som si to davala robit z dovodu, ze mal lekar podozrenie na down. Pohlavie bolo v cene 🙂. Inak by som si to nedavala, je to naozaj vela

hapkova
3. máj 2021

@evkamotka aha, tak to je uplne ina situacia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre