Som v 16. týždni a nepijem mlieko

nikauff22
14. apr 2013

Ahojte mile mamicky 🙂 Som v 16 tt a vobec nepijem mlieko , nieze by som ho pila pred tym ! Mlieko nepijem od jedneho roka myslite ze by sa to dala niecim nahradit bojim sa ci sa budu dietatku dobre vyvyjat kosticky ? Dakujem za odpovede

traktor
14. apr 2013

@nikauff22 nikde nie je napisane, ze musis pit mlieko..ved si ho vies nahradit syrom, mliecnym napojom, jogurtom a inymi mliecnymi a kyslomliecnymi vyrobkami 😉

aduskatt
14. apr 2013

@nikauff22 ja som mlieko pila naposledy ako 2rocna a v pohode, nechyba mi🙂 jem jogurty, syry

bobi3
14. apr 2013

vápnik je aj v maku, sezame, brokolici, papaj jogurty, syry a bude všetko ok 😉

soldi
14. apr 2013

@nikauff22 mojmu synovi nedavam mlieko, ani vyrobky z neho.
dennu davku vapnika mu doplnam makovym olejom a morskymi riasami 🙂
okrem toho su napr. aj rastlinne mlieka. 🙂

ask
14. apr 2013

@soldi A prosim Ta ak by som chcela morske riasy pre rocneho syna kvoli zelezu v akej forme alebo ake konkretne by si mi odporucila? Dakujem...

soldi
14. apr 2013

@ask ja kupujem nori a davam ich do polievky, ryze, hocicoho 🙂
a na zelezo je najlepsia asi melasa,a potom struhany kokos, ten odporuca aj moja pediatricka 🙂

ask
14. apr 2013

@soldi Dakujem, ano, aj melasu uz pridavam🙂

stellamaris
14. apr 2013

@nikauff22 nemusis pit mlieko,vapnik na kosti je v inych potravinach tiez,daj si syry,zeleninu,ovocie,ryby.......to si vela ludi mysli,ze musia pit mlieko,aby mali dobre kosti alebo nemali osteoporozu, pozri sa na zvierata,pije niektore dospele zviera mlieko? urcite nie,iba mladata a podobne je to u ludi tiez. 😉

nikauff22
autor
14. apr 2013

Ano viem ze ani dospele zvierata nepiju mlieko 🙂 ale boli to obavy kvoli babu nie kvoli mne 🙂 ale dakujem vam mamicky velmi pekne za odpovede aspon som kludnejsia 🙂

katy1979
14. apr 2013

Ja mlieko tiez nepijem odkedy mi zobrali flasku. Ak by som ho v tehotenstve chcela do seba naliat velmi rychlo by islo aj von. Este k tomu som aj vegetarian tak si vies predstavit tie reci. Tak ako baby pisali vsetko sa da nahradit inymi potravinami.

fomarik
14. apr 2013

od troch rokov nepijem a nejem nič čo je z mlieka...bleeeeeeeeee. a moje dieťa je zdravé...chvááálabohu. 😀

ada510
14. apr 2013

@nikauff22 ja som mlieko ako čisté tiež skoro nepila pred tehotenstvom no ako som otehotnela telo si to zacalo pýtať dako samo začala má páliť zaha a na tu mi najviac pomáha mlieko niekedy aj za noc stiahnem liter a o acidku jogurtoch a mliečnych zmrzlinach a iných výrobkoch ani nehovorim v živote mi to tak nechytilo ako teraz...:D

anjelicek26
14. apr 2013

@nikauff22 - mlieko ma vapnika strasne malo... preco by malo vadit, ze ho nepijes? Mak, oriesky, sezam, tam je vapnika omnoho viac... rovnako vsetka zelena zelenina do radu... v podstate ti staci lyzicka sezamu a zeleza mas na tyzden dost. Mlieko neries, my ho doma tiez nepijeme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre