Som v 19. týždni a o týždeň mám štátnice

bebe91
28. máj 2015

Ahojte, je tu niekto kto mal štátnice počas tehotenstva? Už o týždeň príde ten veľký deň, ale ja som furt unavená a chce sa mi spať a neviem sa ani sústrediť ani nič 😒 Dosť sa začínam obávať keďže matka na mňa tlačí silou mocou aby som urobila za každú cenu...čo myslíte, pomôže ku tomu to ak si dám také šaty kde mi bude vidieť bruško? nemám velké ale dá sa vidieť že som tehotná a nie prepchatá 😀 aspoň na tie Ečka...

sardinka333
28. máj 2015

@ivka225 suhlas! Aj preto je dnes vysoké školstvo a tituly ako Mgr. uplne devalvované - má ho každý čo vie čítať, písať a zvláda chodiť na prednášky. Teraz samozrejme prehánam, ale niekedy mi to tak príde, že niektoré školy chrlia absolventov bez rozmyslu. Študentom je všetko zaťažko, učiť sa mnohým nechce, nebaví ich to a chcu hlavne preplavať ku štátniciam.Ja nie som žiadna akademička, ani človek, ktorému to zázračne myslí, že pozrie na knihu a vie to. Musela som nad všetkým sedieť a preluskať to a to popri 2 deťoch. Kamaratka študovala medicínu a to len bolo...na jednu skušku aj mesiac v kuse od rana do večera - anatomia. Druhá priatelka so mnou štátnicovala tehotná, brucho mala už velké a nikto sa s nou neparal, ale vedela, bola pripravená. Troch vyhodili....a ani sa im nečudujem, pri uplne elementárnych otázkach im doslova radili a oni sa vobec nechytali...či stresom, či nevedomosťou ťakžo povedať. Robili v jeseni a samozrejme nikto si nepriznal, že odpovedať nevedel nadavali akí zlí boli skušajuci. Ved čo si to dovolili chcieť vedieť odpoved na to na čo sa pýtali? 🙂

ivka225
29. máj 2015

@sardinka333 Pravdaže. Nemusíme byť akademici na to, aby sme pochopili, že ak sa počet vysokoškolákov vďaka rôznym politológiám, sociálnym prácam, andragogikám a iným nezmyslom rapídne narastie, tak úroveň musí rovnako dramaticky poklesnúť. Rozdelenie IQ v populácii sa totiž nemení. Ozaj, prečo asi tak prudko nerastú počty študentov na teoretickej fyzike?

ivka6990
3. jún 2015

Neboj sa to zvladnes 🙂 ja som statnicovala pred tyzdnom v 18tt 🙂 uc sa s prestavkami.. nesnaz sa ucit naspamat ale pochopit to 🙂 a urcite lepsie teraz ako v dalsom termine... 🙂 drzim palce

bebe91
autor
5. jún 2015

už to mám úspešne za sebou 🙂 už som bakalárka od dnes..

zuzka_puska
5. jún 2015

uz mas asi po statniciach, nie?? od 28. maja tyzden presiel, tak usudzujem ze uz mas PO 🙂 No, ja som tiez statnicovala s bruskom. Bola som cca v 3 mesiaci, brusko mi nebolo vidiet. Ucilo sa mi tazko, chcela som iba spat, unavena som bola. Ale jednoducho za 3 roky sa nieco na mna nalepilo, v pohode dala som to na Acka 🙂 horsie uz boli MGR statnice, tie som uz robila s malym prirastkom, ktory pobehuje stale po byte, krici a chce sa hrat 🙂 Vsak uvidis ake je to, ucit sa na statnice a celkovo aj na skusky s malym dietatom. Niekedy sa to proste ani neda. Babky mi velmi pomohli, jedna aj druha, ked mohli postrazili aby som sa mohla ucit. A samozrejme som uz Magistra, aj ked to chcelo vela sil, nervov a prebrenych noci. Ale das to, uplne v pohode 🙂 drzim palce

luta13
22. jún 2015

@bebe91 vidis, zvladla si to...Gratulujem!!!...a krasne tehulkovanie prajem...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre