Som v 19. týždni a o týždeň mám štátnice

bebe91
28. máj 2015

Ahojte, je tu niekto kto mal štátnice počas tehotenstva? Už o týždeň príde ten veľký deň, ale ja som furt unavená a chce sa mi spať a neviem sa ani sústrediť ani nič 😒 Dosť sa začínam obávať keďže matka na mňa tlačí silou mocou aby som urobila za každú cenu...čo myslíte, pomôže ku tomu to ak si dám také šaty kde mi bude vidieť bruško? nemám velké ale dá sa vidieť že som tehotná a nie prepchatá 😀 aspoň na tie Ečka...

jennstella
28. máj 2015

Ja som maturovala s bruskom 🙂 neboj sa,hlavne si v hlave hovor že to das! Drzim palce 🙂

mamulienka30
28. máj 2015

@bebe91 mama ma pravdu, ved este nerodis, vzchopit sa, sustredit a dorobit skolu! S babom je to mnoho tazsie.

janedoe
28. máj 2015

@bebe91 my sme zla komisia. U nas by to nepomohlo 🙂 Teda iba ak v tom, aby si mohla ist prva a nesediet cely den na statniciach. A nase studentky to v pohode zvladaju aj tehu, len si treba verit 🙂 V najhorsom pripade vzdy sa mozes ospravedlnit v den statnic, keby si si myslela, ze to nezvladnes a ist (u nas napr. v auguste). Budes mat viac casu na pripravu. Aj ja drzim palce. Verim, ze sa teraz zle sustredis a si unavena, ale nieco v hlave zo skoly mas a babo je v brusku, horsie by to bolo ucit sa potom,ked uz z ucenia vypadnes a budes mat male babo, co ta bude potrebovat. Ale i to sa da zvladnut, ale je to podla mna narocnejsie.

franzziska
28. máj 2015

ja mam statnice v posledny mesiac tehotenstva 😀 😀 tak ja uz co mas povedat? 😀 takze si myslim ze s tou únavou a fucanim to este nemas najhorsie...ja sa bojim ze budem ako velryba..ale urcite to nechcem presuvat a robit to popri dietati 😠 ...myslim ze to das, ved predsa len asi si tam nechodila 5 rokov zbytocne...

moni244
28. máj 2015

@bebe91 si len v 19 týždni a len štátnicuješ, iné v tvojom týždni normálne pracujú, tak sa troška pozviechaj, nie je nič hrozné štátnicovať v takomto stave

bebe91
autor
28. máj 2015

ďakujem za podporu 🙂 jasne že potom by to už bolo ťažšie a platiť si ešte zase semestre popri výdavkoch na dieťa tak to by nebola sranda, hlavne že chodím na súkromnú :/ tak za ten týždeň ešte skúsim dať do toho čo sa dá a uvidíme 🙂 ale tak snáď už taká tupá nie som :D

franzziska
28. máj 2015

@bebe91 urcite nie si!!..ja vnimam obe strany..lebo este daco dostudovavam ale zaroven som pedagog 😀 takze chapem aj ich ked su prisni...skor neznasam ked niektori kolegovia na VS sa robia doleziti a vedia ta zo skusok vyrazit "len preto ze sa zle vyspali"...su zial aj taki 🙄

h2
28. máj 2015

@bebe91 Ja som bola pred štátnicami unavená a to som ani nebola tehotná. 🙂 Ale nie, vážne, URČITE urob všetko pre to, aby si tie štátnice spravila teraz. Keď už budeš mať bábo, nebudeš mať čas na nič a nevyspatá, unavená a vynervovaná budeš oveľa viac, než teraz. Je to len týždeň, tak sa skús premôcť. Neviem, či Ti viditeľné bruško pomôže, ale mohlo by Ti aj uškodiť, ak bude napríklad v komisii nejaká stará dievka. 😖 Držím palce!

hostacka
28. máj 2015

Ja som tiez statnicovala tehotna a zvladli sme to v poho🙂 (dnes uz mame 7rokov🙂) Kazdy sa boji, je to normalne🙂 ked to budes mat za sebou, urcite budes stastna, ze si to neodlozila na neskor (popri dietati sa ti to bude robit este tazsie). Drzim palce, nech to dobre dopadne🙂

applede
28. máj 2015

@bebe91 🙂 z vlastnej skusenosti ti odporucam pokusit sa zostatnicovat teraz...🙂 pozeram ze mas termin v novembri, ja mam malu tiez narodenu tak. Nesla som na statnice prve, potom som isla az ked uz bola mala narodena a bolo to urcite horsie, pretoze starat sa o male babo, do toho staroslivost a male babo ....dost narocne, tyzden som malu ani nevidela co sa striedala moja mama pri nej s mm...takto mas klud, cas, len sa treba premoct a ....dat to 🙂 drzim palce

katarina2222
28. máj 2015

ahojte, ja som robila statnice v 8 mesiaci tehotenstva, urcite sa do toho daj teraz, budes to mat za sebou, vyhoda bola akurat v tom, ze som isla druha (prva bola kojaca maminka) a nemusela som sa stresovat ,,cely den". Uzavries jednu kapitolu zivota a potom si budes vychutvnavat babo, navyse zosuladit sa s nim a este sa sustredit na ucenie je ovela unavnejsie a narocnejsie

mima89
28. máj 2015

ja som robila statnice tyzden pred terminom porodu :D a zvladla som to

alaguema
28. máj 2015

@bebe91 to dáš Potom by to bolo náročnejšie, ale chcela som hlavne totok: na bruško ako nejakú výhodu to nehraj. Radšej sa ešte dobre priprav. Veď to je zrejme jediné, čo momentálne máš ako povinnosť.

sardinka333
28. máj 2015

@moni244 má pravdu...podobne aj tvoja mama, poznám aj také čo sa na to potom vyprdli lebo mali nejake podla nich važne dovody...a potom to lutovali že boli tak blizko a nedokončili.
Teraz si unavená, frustrovaná a bez energie...si predstav čo by to bolo potom ked budeš mať krpca, starať sa o neho a plus k tomu štatnice. Ja som robila VŠ popri materskej a teda nenudila som sa - dve deti, domacnosť, nakupy...na ihrisku som sedela na lavičke a čumela do otazok zatial čo deti sa hrali v piesku a iné mamičky trkotali...
takže presťan sa lutovať, oddychuj ale v rámci možností sa skus učiť, čítať si to...19 tt je stale zvladnutelný. Ja som teraz 33 plus 5 a len čo toto dopíšem frčím do roboty kde som na nohách....potom idem pre dceru do školky a potom doma ma čaka večera, učenie so synom, domace prace....a ver mi, že som už teraz unavená ale nemám na vyber. Tak sa drž, zvládneš to...na Ečka určite.

marika39
28. máj 2015

ja som štátnicovala mesiac po pôrode, ani doteraz nechápem ako som to dala lebo som ani poriadne nespávala, malá spala v noci tak cca 2 hodiny a potom sme ju na striedačku s mužom nosili a cez deň síce trochu spala ale zase som sa musela venovať staršej ktorá mala tri roky a učila som sa niekedy medzitým, no sranda bola 🙂

kolinia
28. máj 2015

@bebe91 v pohode, mna ako tehotnu vyrazili z prveho terminu, teda nebola som jedina, vtedy pustili len zopar jedincov, to bolo v maji, poptitom som robila, potom som bola zufala, stavali sme dom a statnicovala som znova koncom augusta a dva tyzdne pred porodom som promovala, musela som s kotlikom sediet na stolicke pri promocii, zvladla som, som tu, dieta je zdrave, ja tiez, takze drzim palce, zapri sa, nauc sa, zvladnes to, ak sa dieta narodi, uz to bude tazsie, no kamoska zvladla bc pri prvom a ing pri druhom, cize ked sa chce, tak sa zvladne 🙂 drzim palce

malabiba
28. máj 2015

@bebe91 určite sa radšej poriadne priprav....inak ja som mala na štátniciach bruško, už s druhým bábom 🙂....a som rada, že som to neodložila...držím palce

bebe91
autor
28. máj 2015

odkladať to samozrejme nechcem, už len za pokus to stojí ísť, len som chcela vedieť názory či je tá únava len pri mne ako uvidím tie otázky...ja mám len tú nevýhodu že v abecede som na konci priezvisko na V a to bude potom dlhý deň lebo vraj budú 3 strediská a len od nás ide 40 ludí a komisii bude asi len 5 (to neviem na isto)...takže dlho tam čakať a nervy si urobia svoje...bojím sa o bábo lebo som dosť stresujúca, bojím sa od každej primitívnej hlúposti a toto bude velká vec...a o bábo prísť nechcem lebo 2 roky sme sa oň pokúšali...snáď budem mať šťastie, kamoška vravela že minulý rok trocha aj pomáhali tak hádam ma nenechajú len tak sa trápiť...

kolinia
28. máj 2015

@bebe91 aj ja som bola na konci, tiez som V ale podla mna to zvladnes, ja som sa tam parila v auguste a bola som tusim 6-7 mesiac a nejak sa to dalo, mozno by sa ti dalo vybavit, aby si isla prva...

ivka225
28. máj 2015

Sukromná škola, podľa toho, čo píšeš, je vás tam veľa ... Stalo sa už u vás niekedy, že by niekto štátnice neurobil?

bebe91
autor
28. máj 2015

ano dosť, nás je presne 50 ale kvôli bakalárke nepustili zo 10tich na štátnice tak ideme 40ti..ale to je len stredisko Lučenec, ešte príde plus Zlaté Moravce a Brezno, neviem kolko ich tam je ale určite nie su 5ti 😒 Kamoška ona mala štátnice minulý rok a vravela že zo 120 čo boli len z LC neurobili dvaja...čo je celkom dobré číslo...robím iba bakalárske štátnice tak neviem ako to bude...akým systémom...

simca06022011
28. máj 2015

Nechcem byt zla ale za tie roky v skole sa uz nieco na teba nalepit muselo, aby si vedela urobit statnice po zbeznom zopakovani na E, kedze skusky si musela spravit, ak nie tak skoda casu... aj tvojho aj vyucujucich a ostatni na tom nebudu extra lepsie :P Cize klud, nohy v teple... precitaj si, nastuduj, vyspi sa a ides ! 🙂)))

dida456
28. máj 2015

Ja som mala štátnice 6. júna a termín pôrodu 10. jún, menila by si? Myslela som, že budem štátnicovať s bruškom, no otočilo sa to, najprv som porodila a z pôrodnice rovno na štánice, nebolo to ľahké, ale zvládli sme to na výbornú🙂

janedoe
28. máj 2015

@bebe91 pozri.... kazda aspon trosku ludska komisia, ta zoberie prvu, alebo medzi prvymi. A okrem toho, u nas sa sice hovoria vysledky statnic na konci dna a neviem ako to funguje u Vas, ale mozno by to slo i tak, ze by ti i vysledky povedali skor, aby si tam nemusela cely den sediet. A ak si naozaj nieco pocas bc. studia v tej skole robila a nie len sedela, tak nevidim problem preco by si to neurobila na E-cko.

A komisia sice zväcsa pomaha, lebo ver, ci never... ani jej sa nechce v auguste skusat vela dni na opravnych 🙂 Teda jej sa tam nechce sediet ani teraz....Ale na druhu stranu.... kde nic nie je (myslim tym v hlave), tak z toho sa E-cko neda vycarovat.

prego81
28. máj 2015

@bebe91
bez prec z MK a uc sa 😉 Dopraj si odpocinok, zdravu stravu, a primerany pohyb. Ja som uplne normalne fungovala cele tehotenstvo, v praci aj po termine. Tehotenstvo nie je ani choroba ani vyhovorka (ak mas normalne tehu). Mozno sa citis vynimocna ale takych ako ty beha po svete milion a ja byt v komisii tak ma neobmakcis. Brusko ukaz, je to pekne, ale nespoliehaj sa na to 🙂
Drzim paste a nech ti to dobre dopadne (aj skola aj tehu)

franzziska
28. máj 2015

prehovorila "stara skola" 😀 😀 ja by som nic hentake svojim studentom nepovedala... 😀 urcite to nie je uz v dnesnej dobe pozitivne smerovanie v pedagogike v ramci nadviazania vztahov so ziakmi 😀

kakika007
28. máj 2015

@bebe91 ja by som sa radšej dajak premohla, zopárkrát prečítaj, povedz vlastnými slovami, veď máš všetko za sebou formou skúšok, tak až také zlé a ťažké to nebude. Na to, že máš bruško by som veľmi neupozorňovala, hlavne ak ho ešte nie je veľmi vidno. Niektorí v komisiách (a nie je ich málo) sú na to alergickí (spolužiačka tak chcela, že už bola tehu a myslela si, že budú brať ohľad a ešte ju daktorí z komisie ohovorili, že keď mohla sexovať, mohla aj študovať - čo bolo podľa mňa trochu kruté, ale sú aj takí). Každopádne, ver si, dáš to. Držím palce 😉

simca06022011
28. máj 2015

my sme tam teda cely den nemuseli sediet... ti co odstatnicovali odisli a vratili sa...

nivalis
28. máj 2015

Ked som mala statnice bola som v siestom mesiaci, nemala som ziadne ulavy od komisie... ziadne, ze "pojdes prva lebo si tehu" alebo podobne ...statnice boli na konci maja, bolo asi 30stupnov a my sme tam boli od siedmej rana do 3poobedia... a komisia bola fakt prisna! Napriek tomu som skoncila s cistymi jednotkami! Babo sme predsa s manzelom planovali a chceli, preto by som ho urcite nepouzila ako vyhovorku na odlozenie statnic, v horsom pripade nedokoncenie skoly 😉 hlavu hore! drzim palce na statniciach a hlavne potom- do zivota s babom- to je vacsia skuska, nez statnice 😉

ivka225
28. máj 2015

@franzziska A co je to spravne a moderne smerovanie? Mili studenti, vitajte na statniciach, sme vam hlboko zaviazani, ze ste sa sem unuvali a je nam luto, ze kvoli nam musite byt chvilku bez facebooku, ale nebudeme vas dlho zdrziavat, mate vsetci A ... a vy ste tehotna? tak to mate k tomu este cenu rektora ... tak nejako vyzera ten spravny pristup podla teba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre