Sono a meranie plodu

nikk3y
30. aug 2023

Ahojte, mám otazku ohladom sona a merania plodu.
Naposledy na poradni som bola v 15tt, žiadala som si sono cez brucho kedže mi to neni príjemné... a on mi len odfrkol, že cez brucho nevie zmerať bábo 🤷‍♀️ na interente som hľadala ale nič nenašla.

Viem že mám nárok na vybratie si ako ma vyšetri ( ešte si aj za vyšetrenie platim), tak ma zarazil s tou odpoveďou že som nevedela ani zareagovať.
Mám skoro 2r dcérku no aj cez brucho mi merali maličku s tým cez brucho 😨 tak som mimo ...mám trvať na vyšetrení cez brucho alebo má pravdu 🤷‍♀️ najblizsie idem na budúci týždeň 🙂

lneviemmeno
30. aug 2023

@nikk3y mne meral babatko v 12tt a teraz v 16tt a cez brucho a bez problemov 🤷🏻‍♀️ a podotykam, nie som najchudsia (ale ani obezna), no mam nejaky ten tuk na bruchu a v pohode vsetko vedel zmerat

nikk3y
autor
30. aug 2023

@lneviemmeno cize sa d**** vyhovaral 😨 ja som v 18tt a ani ❤ som nepočula ešte lebo to nevie zas cez vaginalne 🙄🤷‍♀️🤦‍♀️ musim ísť naspäť ku svojmu... tento pracuje sním

cookie29
30. aug 2023

@nikk3y mne merali endovaginalne aj v 5m lebo sa drobcek nechcel otocit a nevedela zmerat poriadne. Zalezi aj od toho, aky ma pristroj a podobne. Niekedy staci, ze sa nakremujes, co by sa par dni pred sonom nemalo a nevidi. a v tomto obdobi je to este malicke a tie miery su nepresne, ved preto niekedy meria aj viackrat a robi priemer. Akoze nie sono nie je prijemne... ale pre mna bolo dolezite, ze dietatko je v poriadku. Ak nedoverujes lekarovi, zmen ho. a este poznamocka, to ze si platis, neznamena, ze lekar urobi co chces, nie si v obchode. Ale teda pre mna je dovera podstatna. A teda neviem, na zaklade 1 komentara, ze jej tak nerobili, urobis zaver, ze doktor sa vyhovaral :(

lneviemmeno
30. aug 2023

@nikk3y ja ani nehovorim, ze sa vyhovaral. Ako pise @cookie29, jednoducho neviem dovody, preco ti ho musel robit zo spodu. 😕 ja pisem len svoje skusenosti

tamitamitami
30. aug 2023

Mne keď robili sono tak mi vždy robili aj cez brucho a aj zo spodu (tuším posledný mesiac pred pôrodom už iba cez brucho). Takto to robil môj doktor a aj doktor ku ktorému som chodila na veľké sono.

nikk3y
autor
30. aug 2023

tak nevravím že som v obchode ale tak keď je súkromník a platím si úplne všetko by mohol mať iný postoj a keďže v tom obdobi mi nebolo príjemne aby do mňa pchal 🤦‍♀️🤦‍♀️tak som chcela normalne cez brucho 😀😀a ked píšu že sa dá a aj im merali bábo tak ... tal asi je to len výhovorka zo strany dr. a vybavenie má špičkové, všetko nedávno kúpené 🙂 len asi tento dr. nevie narábať s tým.

Ja som nič inšie nechcela len vedieť, či sa dá merať alebo nie 🙂 ale nuž nič musím sa dostať naspäť k svojmu 🦋 a nie ostávať u tohto 🙂

no niesom spokojná s prístupom gynekológa kedže nerobí to ako má 🙂 a nieje to môj ale ordinujú spolu 🙂 a keďže tento robí začiatkom týzdňa tak som šla ku nemu ... len ma naposledy zarazil s týmto aj ked prístup milý a všetko usmievavý ... ale žene čo skoro prišla o dieťa, alebo riskovala svoj život pri "takýchto typoch dr.,- vsetko ok, vidíme sa o mesiac" a o druhé prišla tak asi mi to nebude jedno 🙂

toľko k tomu takže jednoznačne po tomto nebudem ostávať u tochto ďakujem 🦋 (lebo zas mohol mať pravdu, a ja by som len zbytočne zmätkovala, preto som sa radšej opýtala )
Pekný deň, ženy ❤ Ďakujem

petra92
30. aug 2023

Čakám 3tie dieťa a vždy mi robil prvý trimester sono vaginálne, až budúci týždeň, v 17tt mi bude robiť cez brucho nakoľko každý ultrazvuk je iný a je naozaj dosť možné, že cez brucho by nevedel zmerať 🤷‍♀️
A nie vždy musí byť všetko príjemné, k dr sa nechodí užívať si to 🤷‍♀️ Ja som teda ešte príjemné vyšetrenie nezažila u žiadneho lekára, proste to máš vydržať, tiež mám sukromnika a platím nemalé peniaze, ale aby som mu rozkazovala co ma robiť, to by ma teda fakt nenapadlo 🙄
Inak keď píšeš ze ti nebolo príjemné, že ti to tam pchal, pri sexe ti to tam pchal chlap tiež, to nie je nepríjemné? 🤔

anavixy
30. aug 2023

To, ci mal pravdu ti tu niekto nepovie lebo niekto nevie preco nechcel robit sono cez brucho… vaginalne je niekedy presnejsie, lepsie vidi co potrebuje, mozno chcel merat krcok, ktovie.. zo skusenosti viem ze nie vzdy to co pocuje pacient je to co lekar/zdravotnik naozaj povedal … prijemne to asi nie je niekomu, bud ti to nevadi alebo ti to vadi, no pokial to ani nie je tvoj gynekolog, tak k nemu proste nechod a vybavene. Palpacne vysetrenie ti teda dfm tiez nerobia a nebudu robit, tie su na rozdiel od sona vacsinou fakt zbytocne.
A este ta poznamka ze dr nevie narabat s tym 🙈😄 neviem ku komu chodis, Braun?

nikk3y
autor
30. aug 2023

@anavixy neviem no neriešim. Aj tak je henten celý divný. a nemeral nic okrem bába lebo by povedal, aspoň to zvykne povedat že čo ideme robiť 🙈 áno... ale toto je ten starý jeho spolukolega ... kedže pri vyšetrení u Brauna to je úplný rozdiel 🙂 povie niekedy síce viac ako je treba (okolo vyšetrenia) ale zas podľa mňa je TOP 🙂

valeriakadarova
30. aug 2023

@nikk3y mne robila lekárka ultrazvuk každý mesiac aj zo spodu a potom aj cez brucho, poslednýkrát v 35tt robila už len cez brucho a bolo mi to šumafuk, nebolo to príjemné ale vydržala som kvôli dieťaťu. Dokonca 1. veľký ultrazvuk v sonoclinicu mi lekár musel spraviť zospodu lebo cez brucho nevedel nič namerať, trvalo to 20 minút a som tu...

anavixy
30. aug 2023

@nikk3y ano, tak som to myslela, ze k Braunovi chodis normalne a teraz ze to bude ten starsi 😄 jeho nepoznam, Brauna ano a suhlasim 🙂

hennyinnsbruck
30. aug 2023

Mne cele celucicke tehotenstvo len cez brucho robila sono 🤷🏼‍♀️

Jediny x zo spodu na uplnom zaciatku len koli mne aby som aj ja nieco videla.

canis_lupus
30. aug 2023

Ja som 36tt a od spodu mi gyn nerobil sono ani raz 😃 a vždy pri utz aj premeriava plod

petko81
30. aug 2023

@nikk3y mne aj spodu robila sono len na začiatku na potvrdenej tehotenstva
Stále cez brucho aj na 3D v Michalovciach aj v Košiciach

martaatram
30. aug 2023

Mne od 13 tt robia sono cez brucho …teraz som v 20 tt v 18 tt mi robila aj aj koli krčku …

nikk3y
autor
30. aug 2023

@valeriakadarova tak to si ty každá z nás sme iná a keď mi bolo nepríjemne zospodu kvôli niečomu čo vedel aj on mal sa zachovať inač moj názor 🙂 ... zas si nemysli že som nejaka mäkká 😀 len ako som písala v tom období mi to nebolo príjemné 😊 toť vše ale mal on zareagovať inač

nikk3y
autor
30. aug 2023

@anavixy si z Lv ? 😀 tak ja som si odskúsila aj doktorku, aj chlapa - Bátovský, a nakoniec si radšej zaplatím a chcem byť spokojná a bola som ako tak s týmto starým doteraz 🙈 už by mohol isť na dôchodok podľa mňa 🤔💃

nikk3y
autor
30. aug 2023

no pekne dievčence 😀len sa teda usmievam 😨🤣 že som naletela 🤣

nikk3y
autor
30. aug 2023

a Braun je teda naozaj odborník 🦋a dobrý prístup mne pred rokom robil KET 😊 a to som od Batovskeho šla ku nemu s plačom 🙏🙏 a za tú reakciu ako ma upokojil bude vždy topka 😊

katy1807
31. aug 2023

@nikk3y mne Bátovský vždy robil sono cez brucho, na začiatku asi dvakrát zo spodu, vaginálne vyšetrenie krčka mi tiež robil zatiaľ raz to ma bolelo celkom ale dá sa to vydržať.

nikk3y
autor
4. sep 2023

@katy1807 mne zas zospodu kedže som bola na začiatkoch ...ale odišla som od neho a teraz som spokojná 🙂 síce si platim za všetko 🙂 ale jednoducho bátovsky je tiež odborník to nevravím 🙂 ... ale... má svoje nálady 🙂 raz sa usmieva a je fajn inokedy zas je neutrálny čo nepadne vhod ak prídete o dieťa ... 👍 ... zato že na vás váš dr.nemá čas a sestrička vás nemá kam "pichnúť" sklamanie veľké... až veľmi .... vyše mesiaca čakať na potvrdenie tehotenstva 👍 takže tak ... viac sa k tomuto dr.nechcem vyjadrovat 🙂 kažďá z nás ma svoje skúsenosti s každým alebo s každou 🙂 Pekny deň dievčence
P.S. štvrtok idem už ku svojmu našťastie 🙏

katy1807
4. sep 2023

@nikk3y jasne 🙂 určite každý má právo ísť k doktorovi ktorý mu vyhovuje 🙂

nikk3y
autor
4. sep 2023

@katy1807 tak veru 🙂

radacak
7. nov 2023

@nikk3y merá aj ja...ako sa mu to lepšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre