Spánok na brušku v 2. trimestri

zivile
7. máj 2014

Ahojte mamicky. Prosim vas o nazor, vase skusenosti. Som v 16 tyzdn. Zatial som pribrala kilo, lebo prve tri mesiace som vracala. Ale brusko na moje prekvapenie mam dost viditelne. Pred mesiacom som sa pytala Dr. ci mozem spat na bruchu, lebo ma bolia krize ked spim na boku a celkovo budim, sa, nespi sa mi tak dobre. POvedal, ze nemozem, lebo mam placentu v predu.Ale mne to neda. Skusila som si lhanut a necitila som nic neprijemne, alebo ze by ma nieco bolelo. tak obcas si lahnem na brucho, ale samozrejme ze tak zaspim. Zacinam mat obavy, ci to nemoze skodit malickemu. Ja si myslim, ze sama pocitim kedy uz nebudem moct spat na brusku. Neviem ale pri prvom ma krize vobec neboleli, a teraz sicim taku tupu bolest, ako keby mi ich natahovali. Viem, ze to patri k tehu. Prve mame dievcatko, tak asi teraz bude chlapcek. Dakujem za prispevky

gabriela255
7. máj 2014

No veru patrí to k tehu 🙂 ja som si tiež užila mnoho slastí tehotenstva 😅 ale treba zatnúť zuby a myslieť viac na bejby a keď to máš aj od dr, tak by som nešpekulovala...

3simona3
7. máj 2014

@zivile no ja keď som otehotnela, tiež som sa na to pýtala doktora, či môžem spávať na bruchu...keď už som mala bruško, povedal mi, že to neodporúča...tak som sa snažila ho poslúchnuť..je to moje prvé tehotenstvo..takže beriem všetko, čo mi povie...tiež som nevedela poriadne spať na boku, na chrbte už vôbec...ale zvykla som si kvôli bábu...hoci som celé tehotenstvo nespala poriadne - v noci aj 4-krát hore/ nielen kvôli cikaniu 😀 /....takže toto je moja skúsenosť

mirkava
7. máj 2014

@zivile ja som nespala na brušku od tretieho mesiaca, ale nevadilo mi spat na boku, myslim ze je to o zvyku, asi by som neriskovala spánok na brušku....

mimla
7. máj 2014

Aj ja som brušný spáč. Počas tehotenstva mi pomohol paplón nakrkvaný medzi kolenami, niečo na spôsob tých veľkých podlhovastých vankúšov na kojenie. O trochu lepšie som sa vyspala hoci aj na boku. Ale ak budem ešte raz tehotná, zoženiem, alebo urobím si priamo ten podlhovastý. Hodí sa aj na neskôr.

zivile
autor
7. máj 2014

@mirkava
@mimla dakujem zienky. Ten vankus mam doma. No kebyze citim bolest, tlak v podbrusku zespim na nom, tak nespim tak vobec, ale ja necitim nic. Ale uz nebudem tak spat. Najlepsie je, kedvydrzim byt hore co najdlhsie. Manzel ma nariadene ma hned budit ak zatvorim oci na telke...a najlepsie uzplne je, kedsa vecer milujeme, tak potom zaspim hned.

lulu369
7. máj 2014

@zivile ahoj, aj ja mam prvé dievčatko a niečo také ako bolesti krížov či panvy ma vôbec netrápili...druhé mám chlapčeka a pri ňom ma celé tehu bolela panva pretože sa rozširovala (malý bol o 550g a 2 cm väčší ako dcérka)...aj ja som spávala na brušku počas druhého trimestra, a nebol žiadny problém...podľa mňa sama zistíš, kedy to už nebude OK spávať na brušku 😉

zivile
autor
7. máj 2014

@lulu369 dakujem ti. Upokojila si ma. takze cakas tretie babatko? Si oktobrovka ako ja. Asi zaciatkom mesiaca, ze? Ja to mam vypocitane na 26.10 a teraz som v 16 tyzdn.

ukulela
7. máj 2014

@zivile ja som tiez bruchospac, termin v oktobri, no na bruchu sa mi uz lezat neda. uz ma tam skratka babo nepusti. a tiez mam placentu vpredu. takze lezim na boku, no "rchnu nohu" mam pokrcenu v kolene a prehodenu pred tou spodnou 🙂 a medzi nimi pokrkvany paplon ... jenu ruku pod vankusom, druhu kade tada,ale tiez zvacas prehodeni niekde nad hlavou - aspon trocha mi to pripomina moje "brusne lezanie" 🙂

lucka127
8. máj 2014

no ja len na bruchu ale kupila som si super vec a da sa pohodlne spat na brusku s tym ze babo nepucis a to som uz 6 mesiac a pri minulom tehu to iste najlepsi kamos tento vankus odporucam vsetkym aj na kojenie usetrite si mnohe bolesti chrbta:
http://www.e-kociky.sk/?280,vankus-relax
ja bez enho nezaspim lebo inak ako na bruchu ee:D

zivile
autor
10. máj 2014

@ukulela
@lucka127 ahojte. Ja mam taky podobny vankus z ovcieho runa. Minule som ho vitiahla a uz spim len s nim. Na boku a ten vankus si dam cez nohe a vrchnu prehodim cez neho. Super. Mam taku stabilnejsiu polhu a hlavne ma tak nebolia krize.

lucka127
10. máj 2014

@zivile presne a clovek ma pocit ze spi na brusku ako doteraz:D:D aj manzel moze posluzit podobne chi len toho si tak nenazuzvate ako vankus:D:D 😀 😝 a je pri nom prilis horuco:D

zivile
autor
10. máj 2014

@lucka127 moj manzel v noci chrape, vacsinou ideme spolu spat ale po radovankach on ide do druhej detskej

zuzska1
11. máj 2014

Ahojte ja mam tiez oktobrovy termin: 24.10. 🙂 a tiez neviem spat inak ako na bruchu. Ale vymyslela som si to zatial tak, ze spim tak z polovice na bruchu a na boku. z boku si naskladam vankus pod hlavu a pod nohu. Tym padom som ako keby na bruchu, ale druhu polovicu tela mam opretu o vankuse, tak mam aj priestor na brusko a nie som na nom celou vahou.

zivile
autor
11. máj 2014

@zuzska1 ahojky..jej sme rovnako na tom. Ja zajtravstupujem do 17steho tyzdna..a spim tak ako pises..mam suepr dlhy a taky nabity vankus...Skoda ze mato nenapadlo skor. Inak nemas obcas bolest v podbrusku? Mna dnes dost pobolieva.Ale to sme sa dnes aj s manzelom dost hadali..

zuzska1
12. máj 2014

@zivile Ahoj, mavam teraz asi posldeny tyzden take mierne bolesti v podbrusku, ako pri menstruacii. Trochu som sa bala, ale ked som si tu citala prispevky, tak to tu pise dost bab. Tak to je hadam normalne, asi sa roztahuje maternica.

zabka79
12. máj 2014

@zivile ježiš čo by som ja dala za spánok na brušku 😀 mne už ani poloha na polobrušku-poloboku nevyhovuje...proste musíme vydržať 😕

zivile
autor
12. máj 2014

@zuzska1
@zabka79 no j som dnes mala is na sono, ale tu tak prsti, ze som nesla..mozno v stredu. Nemam to stanovanene na nejaky datum. A uz ti brali odber krvi na tie testy na vrodenu vadu. Neviem ako sa vola ten test. tak Dr. mi vravel, ze pred odberom co idem 28.5 mam mat urobene sono.
A spim uz len na boku. Ja som nespala tak ze by sol lezala len na bruchu, ale obcas som sa prevratila, kedze ma dost bolia krize, ale poriesila som to specialne dlhym vankusom medzi nohami a je to uz super

zabka79
13. máj 2014

@zivile ten vankúš sa chystám kúpiť, myslela som že stačí poduška ale nestačí. Mňa začali kríže bolieť len prednedávnom...Triple testy sa robia cca 16 až 18tt, vtedy mi aj brali krv a výsledky sú o týždeň. Ale tento test je veľmi nepresný takže aj keby nevyšiel najlepšie nebála by som sa. Našťastie my sme ho mali negatívny. Dôležité je sono v 12tt (NT a nosová kostička) to už máš asi za sebou a potom morfologický utz v 20tt (prezrú sa všetky orgániky), ten sa robí aj v 30tt, tieto tri sú najspoľahlivejšie.

zivile
autor
13. máj 2014

@zabka79 vies co, ze mi robili sono v 10 tyzdni, a vtedy bolo vsetko OK. male malo 8 cm. A teraz pojdem zajtra, pred tym odberom na triple test. Mne Dr. povedal, ze triple test sa robi v rozpati od 17do 20 tyzdna. a ja na neho idem v 19stom tyzdni. Urcite bude vsetko dobre. ANi nepripustam nieco zle.

zivile
autor
13. máj 2014

@zabka79 vies, ked som cakala dcerku co ma 7,5 roka, tak som absolutne necitala literaturu o teho, nechodila som na ziadneho modrehokonika, ani som netusila ze nieco take je..internet som enpouzivala, max, na napisanie mailov..a cele tehu som mala krasne..a teraz...mam pocit, ze kazdy je mudry, kazdy radi, kopu informacii a hlavne na to mmodrkom konikovi, mam pocit, ze tu su vsetko studovane zeny..same doktrorky..a to nie je dobre..zeny tu citaju same prispevky...a su zmagorene...je to taky manupulator. POmoze ale treba mat kontrolu nad tym. Je tu vela zien, co su zavistle na modrom konikovi..doslova tu na tom ficia

zabka79
13. máj 2014

@zivile presne tak, všetko bude v poriadku 🙂 Každá si môže vybrať či bude čítať príspevky na MK alebo nie. Je tu veľa informácií ktoré ti doktori nepovedia. Ja som v skupine Septembrovky a veľmi mi pomáha že sa mám s kým podeliť o pocity, alebo skúsenosti a povzbudzujeme sa. Moje kamarátky sú bezdetné a manžel tomu až tak nerozumie. Nemám sa s kým o tom rozprávať. Takto viem že som normálna aj keď si niekedy tak nepripadám 😀 Samozrejme do diskusií ktoré mi príde nezaujímavé sa nezapájam 🙂

zivile
autor
13. máj 2014

@zabka79 ano, ked to ma zena pod kontrolou je to fajn..ale je tu vela takych kt. z toho hrabe. A ake mas tehu? Vies co to bude? V kt. tyzdni ti to Dr. povedal. Ja si myslim, ze mne to zajtra nepovie, ze jeto skoro

zabka79
13. máj 2014

@zivile My sme to vedeli až 21tt na morfo utz...a ukázal nám pipíka 🙂 ale možno ti to povedia aj zajtra ak bude dobre otočené 🙂 Ja som od začiatku na rizikovom a som PN takže sa musím tomu prispôsobovať...

zivile
autor
13. máj 2014

@zabka79 a tusla si ze to bdue chlapec? ja som pri dcere vedela ze to bude dievcatko, ani meno na chlapca sme nevyberali..ale terza netusim. Bolo mi strasne zle do 15 teho tyzd. vela som vracala aj chudla. Az v 16 tyzdni som pribrala pol kila. No dnes rano som opat vracala a teraz to citim tak isto..asi kazdu chvilu budem. A preco si na rizikovom?
Ja som tiez doma. Dala som vystup v praci a ostala som tehotna. takze super. Uzivam si to. Byvame v dome, tak je to fajn. Dcerka je prvacka a manzel je casto doma, lebo mu to praca dovoluje.

lina7
13. máj 2014

teraz maju v lidli dlhy vankus na spanie na boku za 12 €, mam ho a hned sa mi spi lepsie 🙂

22beba
13. máj 2014

ja som spavala celé tehu na bruchu a malý je ok 😀 inač sa mi nedalo len na bruchu ... 🙂

celasapremenim
13. máj 2014

@lina7 aj ja som ho zhrabla 🙂

zabka79
13. máj 2014

@zivile nie myslela som že to bude dievčatko 🙂 manžel bol veľmi potešený a ja tiež 😀 ach to vracanie... ja som schudla tri kilá, nevracala som ale bolo mi navracanie 24 hodín denne a prakticky som nič nejedla celý prvý trimester...aj teraz ma sem tam napne ale viem sa normálne najesť. Pribrala som cca 5 kíl...My sme už o jedno bábätko prišli a napriek tomu že nám lekári doporučili čakať hneď som otehotnela znova. Prvý trimester som musela ležať pre krvácanie, bolo to veľmi zložité obdobie plné strachu. Už som to nechcela zažiť znova. Malý sa ukázal ako veľký bojovník. Môj doktor sa rozhodol že budem doma až do konca pre istotu. Inak pekne rastieme a sme v poriadku 🙂 Uvidíš čo ti povedia zajtra, ešte v tomto týždni sa môžu zmýliť lebo je to malinké...určite zajtra napíš ako ste dopadli... 😀

zabka79
13. máj 2014

@lina7 díky za info, idem to poobede omrknúť 🙂

lina7
13. máj 2014

@celasapremenim teraz priatel frfle, ze uz ho nepotrebujem na vykladanie noh, ze mi staci vankus hah

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre