Strach z pôrodu v dobe koronavírusu 😕

petasovova
18. mar 2020

Ahojte žienky 😕 termín mám síce v polke septembra,ale strašne sa bojím toho vírusu či do vtedy zmizne a ci budem mať kde porodiť 🙁 proste ma napádajú všelijaké katastrofické myšlienky 🙁 ako to zvládate vy?

denden77
18. mar 2020

@petasovova helou.. tiez mam vtedy termin.. neriesim to, dovtedy este casu dost.. dolezite je teraz udrzat si zdravie.. a nestresovat sa, to dietatu isto neprospeje 😉

zuzuliatko18
18. mar 2020

Musime verit, ze dobre bude. Kolkr mame termin v najblizsich dvoch mesiacoch a tiez musime verit, ze bude dobre. Stres skodi drobcekovi, na to myslim kazdy jeden den a snazim sa zostavat v pozitivnej nalade.

haaadanka
18. mar 2020

ja som mala termin pred tyzdnom.. maly este v brusku... a nestresujem.. a to nam dokonca zakazali partnera pri porode a navstevy.. ak bude treba... porodim doma...

petasovova
autor
18. mar 2020

Ja stresujem hlavne kvôli tomu že každý deň to rapídne stúpa a rozmýšľam či má bude mať kto odrodit pri takejto disciplíne slovákov čo to zamlcaju že boli niekde v zahraničí...prepáčte, ale ja som strašne stresujúci typ človeka 🙁

lucinka1988
18. mar 2020

@petasovova nestresuj sa, keby ako bolo, pôrody sa musia vykonávať normálne. Myslím, že v septembri bude dávno kľud, prinajhoršom to bude už úplne na ústupe..

petasovova
autor
18. mar 2020

@lucinka1988 tak to dúfam ....ani si neviem predstaviť ako si s Ruskom budem zariadovat izbu 🙁 po obchodoch chodiť a tak 😕

mima172
18. mar 2020

@petasovova Stres ti nepomôže 🙂 Ja mam TP koncom mája, kedy sa predpokladá vrchol epidémie a hoci ma sem-tam prepadne strach, tak nastavila som sa tak, že to aj tak neovplyvním. Max co môžem urobiť je správať sa zodpovedne, čo sa aj snažím. Práve dnes som vravela mužovi, že by som najradšej bola tehotná aspoň do augusta/septembra, to by som bola úplne kľudná 🙂

anulienka26
18. mar 2020

@petasovova neboj sa 🙂 mysli pozitivne. Davaj na seba pozor, mysli na nieco pekne aby aj bábo malo super naladu 🙂) vsetko bude dobre. 🙂

petasovova
autor
18. mar 2020

Ďakujem pekne za pozitívne komentáre ☺️ musíme len pevne veriť,že všetko sa čo najrýchlejšie ukľudní ☺️

aksuram
18. mar 2020

Mňa čaká potok o cca dva mesiace. Tak ako bolo spomenuté vyssie- vtedy bude asi vrchol 🙄...
A chodenie po obchodoch?!? Ani nahodou.
Dnes som práve všetko potrebné čo ešte nemáme objednala cez net a budem dúfať, že to doručia kým to budem potrebovať.
Ale priznávam sa, že aj ja mám strach. Ale ako môj manžel hovorí, s tou situáciou ako sa vyvinie ja veľa neurobím. Musíme sa s tým zmieriť a fungovať čo najnormalnejsie. Teraz nám viac škodí stres ako nejaký vírus

jexica
19. mar 2020

termin koncom juna este sj sekcia tiez sa velmi bojim 🙁

jaskolka
19. mar 2020

Netráp sa nad tým, čo bude o pol roka, dúfajme, že do leta bude to preč, alebo aspoň sa zníži výskyt
Ja tiež mam termín v septembri, v lete sme plánovali kúpiť výbavu, tiež neviem, ako budú obchody, ale nepomôže nikomu stresovanie vopred. Veľa je nás takých, a porodí každá🙂nijako situáciu vonku neovplyvníme strachom. Mysli pozitívne, možno trochu prestať pozerať správy, keď tak veľmi ta to rozrusuje, to ešte viac babu škodí, radšej dáku peknú knihu, hudbu a podobne. Všetko raz prejde🙂

petasovova
autor
19. mar 2020

@jexica držím palce ☺️ určite bude všetko v poriadku 🤞😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
19. mar 2020

no myslim, ze v septembri je ti super. to by malo byt po tejto epidemii a dokonca by sme mali byt v obdobi, ked uz bude vsetko ako tak stabilne. odbornici predpokladaju, ze sa to bude opakovat a sice moze byt dalsia vlna uz na jesen,a le skor to bude asi neskora jesen. september je este mesiac, kedy byva pekne pocasie, este su tam take dozvuky leta. cize toto si myslim, ze je clekom fakn obdobie. a rodit sa bude aj predtym a aj potom.

akvi
19. mar 2020

V tomto momente treba prijat fakt, ze kazdy z nas sa skor ci neskor nakazi.. Tak, ako kazdy z nas mal uz v zivote aspon raz chripku, tak kazdy dostane aj toto. Treba to proste prijat a vtedy odide aj strach. Dnesne opatrenia maju za ulohu jedine - spomalit nastup choroby..Nic viac, nic menej.. Podla odhadov optimistov ochorie 10% obyvatelov, podla odhadov realistov a pesimistov ochorie 40-70% obvatelov.. Cize realne, kazdy z nas bude mat v rodine niekoho, kto bude chory.. Cim skor sa zmierime s tymto faktom, tym lepsie pre nas vsetkych.. Netreba robit paniku - ani pri chripke ju nerobime, prijali sme ju medzi nas, odlezime si ju a vacsina ju prekona bez akychkolvek problemov a absolutne ju neriesime.. dokonca ignorujeme aj ockovania proti nej.. pretoze sme ju prijali a uz to nie je nieco nezname, coho sa bojime.. Tak prijmime aj toto a bude to ok..

tara42
19. mar 2020

September je ďaleko, to dovtedy prejde, ja rodim jun/júl a nestresujem

elly5
29. mar 2020

ahojte , prosím vas ako dlho sa ostáva , pôrodnici po pôrode ( pokiaľ je všetko ok - pôrod , abábätko priberá , testy a výsledky sú ok ), je to teraz nejako zkrátené kvôli korone ? / dá sa to nejako skrátiť ? / funguje niečo také ako ambulantný pôrod že za 1-2-3 dni po pôrode vas prepustia (ako v iných štástoch )?
1.dcérkou sme boli 5 dní porodnici (bola som v nadstandarntej izbe , dcerku kojila od porodu , porodnu vahu predbehla na 2. Den , testy výsledky v poriadku ) - celkom sa obávam ako to zvladnem ja , aj dcerka doma , este aj bez navstev , a s rizikom nákazy (vid bratislava ) alebo pacienti co nerozmyslaju a chodia kade tade , aby som / sme nakoniec z porodnice nesli aj virusom.
Ďakujem za odpoveď

bajuss21
3. apr 2020

Ahoj, zvládam to úplne v pohode, termín mám koncom augusta 🙂 mala som krízu, od stresu som ani spať nemohla ale potom som si povedala dosť. Je to situácia ktorú nedokážem ovplyvniť, takže začala som si užívať maličkosti, teším sa na malú, pre radosť som si nejaké vecičky objednala z netu, užívam si ako ma kope ostošesť a zrazu chodím vysmiata ako slniečko 😊

miriam11
3. apr 2020

@petasovova no bude to hrozne, porodis sama doma v kúpeľni... Ale teraz vážne. Prečo sa stresujes? Neboj sa, pôrody budú zabezpečené.

derdia
3. apr 2020

@petasovova boze moj...keby si napisala,ze mas termin o tyzden tak by som to pochopila....ale toto je uz fakt moc..do vtedy moze byt uz aj po planete....

dkethe
3. apr 2020

Pripravuj sa na moznost porodit doma. Mozno tento virus posunie slovensko aj v tejto veci dopredu 🙂 Ja som strasne stastna ze mam odrodene, lebo tie dnesne podmienky su priserne.

ledgerka
3. apr 2020

@petasovova pozri si na slovensku kde je par pripadov, ja som vo svajci kde je za chvilku 20 000 chorych officialne a ktovie mozno dalsich 20 000 neoficialne. Porodnice tu funguju normalne, na kontroly chodim normalne, nikde nie je ziadny problem. Dokonca je povolena aj sprievodna osoba pri porode. Takze nerob z toho tragediu, porodnice urcite nezrusia a ani neprerobia na intenzivky ako to spravili s vela inymi oddeleniami.

ledgerka
3. apr 2020

@petasovova este dodam ze mam termin o 2 mesiace a to tu bude nakazenych officialne okolo 50 000. Aj tak sa bude zemegula dalej tocit a svet sa nezastavi.

alex666
3. apr 2020

@petasovova Ja rodim v druhej polke maja. Nezlahcujem to, ale nestresujem vobec... Mozno to ani nebude take hrozne, ako sa predpoklada. Naco sa uz teraz bat niecoho, co ani nemusi prist. Aj tak s tym nic nespravis.
Hlavu hore, tes sa na babatko a dodrzuj vsetky odporucania. Vsetko bude dobre 😉

lilinka2018
3. apr 2020

Ja mám termín už o necelý mesiac, verím v to že pôrodnice budú oddelené a zabezpečené aj v tejto situácii... Čo je škoda že nemôže byť manžel pri pôrode,ale s tým už nič nenarobím, aj keď nerozumiem moc tomu riziku, ak by mal on vírus tak ho logicky mám aj ja, takže by sa tomu nevyhli... Hlavne že bude všetko dobré a nech ju už mám čo najskôr doma zdravucku 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre