Strašne sa bojím nástrihu

kriketa
30. dec 2012

Ahojte,
dnes v noci nechápem prečo, vôbec nemyslím na pôrod, ale sa mi o ňom snívalo a normálne mi je z toho celý deň divne. Začala som sa ho strašne báť a neviem sa tohto strachu zbaviť. Dá sa povedať, že viac sa možno bojím nástrihu, ja ho nechcem, čo som študovala, tak niekedy ho vôbec nie je treba, nastrihávajú len preventívne. Máte niekto skúsenosti s tým, že vás nenastrihli? Veľmi sa mi to prieči a budem sa cítiť zmrzačená a to nevravím o tom, že sa bojím bolesti zo zašívania, nechcem to! Keď budem na tom trvať, ale naozaj že prísne, vyjdú mi v ústrety? Ako samozrejme, keby videli, že bez nástrihu to nepôjde, tak čo mi ostáva, ale nechcem to len tak preventívne, keď to možno ani nebude treba. Neskutočne sa toho bojím a dnes celý deň na nič iné nemyslím. Aj som sa o tom bavila s mamou, ale nepomohlo, ja ten nástrih proste nechcem. Inak budem rodiť doma.

kinluska
24. feb 2014

no kamarátke nedali žiadnu lokálku, a ešte tam na nej doktor učil stehy nejakú medičku... 😒 epidurálku nechcem, ako som povedala, vyskúšam EPI-NO, počula som na to veľa chvály... a max 1 steh

imanuel
24. feb 2014

Nečítala som predošlé príspevky, nemáš sa čoho obávať, nástrih necítiť, vôbec som nevedela, kedy ma nastrihli. 😉 A to zašívanie je tiež nie strašné, to sa sprežíva v krásnom opojení z toho, že si počula a videla svoje prekrásne bábätko. 🙂 🙂 🙂 V tejto veci by som dôverovala úsudku lekára, natrhnutia bývajú práve pri nenastrihnutí, tam sa potom môže, ale samozrejme nemusí žena nadtrhnúť sama, to je potom už ťažšie zašívanie... 😅 Aj keď sú na to rôzne masáže.... Určite sa nemáš čoho báť. Mám tri deti a som tu. 😀 😀 😀

petkabrcka
24. feb 2014

nam gynekolog hovoril na priprave, ze robia radsej nastrih kvoli tomu, ze prvorodicka to tam nema proste take aby to bez neho zvladla,alebo teda maloktora a "roztrhnutie" ma ovela vacsie rizika a okrem toho este chceme mat aj sexualny zivot, tak to radsej nastrihnu a zasiju.Mne to tiez urobili,ani som nevedela,sitie som necitila voooobec, treba si pytat bez hanby silnejsie opichnutie anestetikom...drzim palce 😉

eunika81
24. feb 2014

@laurica123 čo sú to za cviky to masáž hradze? 😕

laurica123
24. feb 2014

@eunika81 to nejak dvoma prstami si masirujes hradzu postup presne neviem neskusala som ale na nete najdes akebo ked uz budes rodit ti bude porodna asistentka masirovat ona vie ako..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre