Svrbiace vyrážky na rukách

jaja23
21. feb 2018

Ahojte, chcem sa opýtať, som v 18. týždni tehotenstva a začali sa mi robiť malé svrbiace vyrážky na rukách..ale len na rukách. Je to nebezpečné? Máte s tým skúsenosti?
Mám ísť s tým k obvodnej, aby mi dala lístok ku kožnej? Gynekológ mi s tým asi nepomôže...Ďakujem

bosoriak
21. feb 2018

@jaja23 Ja som mavala pri druhej dcere koprivku svrbiacu po celom tele, raz som si poskriabala a uz som mohla cely den pokracovat. 🙂 Ale bolo to raz za cas, tak som to ani neriesila nejako az teraz v poslednej dobe som citala, ze niektore kozne prejavy pocas tehotenstva mozu byt priznakom zaciatku poruch pecene alebo teda nejakeho problemu s pecenou. Skus to spomenut na poradni. Neviem, ci sa s tym da nieco robit, mozes si mozno dat fenistil gel na to, ak sa moze podla letaku v tehotenstve. Mne stacilo, ked som sa vedome prestala skriabat, po takej (velmi dlhej) polhodine to postupne preslo.

svetielocko
21. feb 2018

Ahoj. Som tiez v 19tt,tretikrat tehotna a az yeraz prvykrat sa mi to tak v decembri v 1.trimestri objavilo. Presne,len chrbat ruk. Premastujem vsetkym moznym... ale najlepsie mi zabrala nechtikova mast - taka homemade. Normalne mam pocit,ze to ustupuje.
Inak u dr som s tym nebola

lenka15101510
21. feb 2018

Skúste od spoločnosti KAMEDIS Calming lotion, je to taký gél na upokojenie svrbiacej pokožky. A tým, že je to na prírodnej báze (bez parabénov, steroidov, dechtov, bez parfumácie, aj bez farbív) tak sa nemusíte ako tehotné báť to používať 🙂

jaja23
autor
21. feb 2018

Ja to mám skôr na pažiach nie dlane..neviem z čoho by to mohlo byť..Ďakujem

wiw8
21. feb 2018

Nezacala si pouzivat nejaky novy prasok na pranie, mydlo alebo jar na riad?

jaja23
autor
21. feb 2018

Práveže nie..nič nové som nezačala používať, ani jedlo som nezmenila..

fomelka
21. feb 2018

Fotka by sa nenašla?

alobalka
21. feb 2018

Ja zas brutal popraskané, to som len 5min prešla bez rukavic. Mastim kadecim, a už týždeň bez zmeny. Ale to vždy v zime takto mám. ..

zuzkamargit
21. feb 2018

taka jemna svrbiva krupica, kamoska mala osypane cele nohy aj ruky, az kym neporodila. Davala si na to fenistil, ale potom som jej zacala objednavat nechtikovy krem z justu, prirodny, vychadzalo ju to lacnejsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre