Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tep 109 v 20 týždni

veronikalukas
17. dec 2012

ahojte chcem sa opytat je v pohode ked mam stale tep 109 niekedy trochu viac niekedy menej a som v 20 tt

xlucia
17. dec 2012

@veronikalukas tachykardia nie je v poriadku, otazkou ale je, kolko si mavala tep pred otehotnenim. norma je 60 az 90 ale ako tehula by si mala mat 80 az 90. tlak mas vnormne???? rozhodne si kup magne B6

levicat
17. dec 2012

ja som tiez mala taky tep sko pocas celeho 2 a 3 trimestra a doktor povedal ze je to normalne, ze je to koly tomu ze tehulka ma viac krvy koly babu a musi sa zvysit aj tym padom tep

kika1111
17. dec 2012

@veronikalukas ja som mala na konci tehotenstva tep 130 a to som užívala aj magnézium. kardiologička mi odporučila sekciu, no primár na gyn.ju zamietol. nakoniec som týždeň pred pôrodom skončila v nemocnici, rodila som vyvolávačkou, prirodzene, ale boli pripravení na sekciu. no počas pôrodu som mala tlak skôr nízky a tep v pohode.

veronikalukas
autor
17. dec 2012

@xlucia nikdy pred tym som nemala problemy s tlakom ani teraz nemam len tep mam vysoky

veronikalukas
autor
17. dec 2012

@levicat ano je pravda ze mi to zacalo v druhom trimestri

levicat
17. dec 2012

a mne pulz isiel do 120 a nebol to ziadny problem akurat som bola zadychana ked som nieco robila alebo chodila po schodoch 🙂

zuzi0911
17. dec 2012

Ja dom tep maåa tiez vysoky do 130 a nikdy mi nic na to dr nepovedal.no po porode mi yo zostalo mam tak 80 -100 ako kedy a tlak mam dobry.

dominikkaaa
17. dec 2012

@veronikalukas ja mam tiez vysoky tep a zacalo mi to okolo 25 tyzdna tehotenstva a moja dr mi povedala ze v tehotenstve je normalne a po porode sa to same upravi 😉

iwesska
17. dec 2012

Takyto pulz je normalny, ale pokial ta to velmi obazuje su na to lieky. Ja som mala s pulzom problem aj pred tehu, tachykardia okolo 100 a okolo 12tt sa mi zvysil pulz na 120. Ja som brala denne pol tbl. betablokatoru a dalo sa to vydrzat. A porod som tiez nemala planovanu sekciu, ale normalny, akurat ta sekcia bola nakoniec kvoli inemu problemu. Pulz sa vobec neriesil, lebo nebolo ani treba.

sasha226
18. dec 2012

ahoj, ja som teraz v 16 tt ale uz v 12 tt som mala tep aj okolo 130. bola som na internom a kardiologii a nakoniec mi nedali ziadne lieky, ak to nieje uplne nevyhnutne , neber nic. treba si to merat, sledovat a ak citis ze ti to robi problemy riesit. ak sa ale ty citis relativne OK urcite si samovolne nenasadzuj ani magnezium, to je moj nazor. prechadzky velmi pomalhaju, pridavaj si vzdialenost aj tempo, mne to pomohlo. na zaciatku som sa zadychala velmi skoro ale teraz vydrzim viac a aj rychlesie tempo. a hlavne klud a pokoj 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli