Tlak v podbrušku v 19 týždni

ludmila26
25. jan 2013

Ahojte tehuľky, chcem sa spýtať či má niektorá podobný problém...som v 19 týždni a posledný týždeň mám v podbrušku taký divný tlak...neviem to ani dobre popísať, je to akoby ste dostali kopanec do brucha pri ktorom sa mi ni povrchu kože vytvorí akoby hrčka, ktorú si viem nahmatať....poradte prosím:(

mariankamk
25. jan 2013

@ludmila26 nie sú to náhodou prvé pohyby? 😉

denka435
25. jan 2013

@ludmila26 no podla toho co opisujes tak aj mne sa zda ze su to asi prve pohyby 🙂

hruska82
25. jan 2013

Mozu to byt pohyby babatka 🙂 Pockaj si este na tie riadne kopance ;) tie len pridu! Krasne tehulkovanie!

zuzulica
26. jan 2013

@ludmila26 to vyzerá, že to bude malinké, za chvíľku sa začne mrviť viac, tak budeš cítiť také štuchanie všelikde v podbrušku. Ja keď cítim, že je asi hore tak zmením polohu, napr.ležím na boku a preľahnem si na chrbát a už cítim, že sa mu to nepáči a malé sa mrví, až dokiaľ nenájde tú správnu polohu. Strašná mater, nedám mu pokoj ani v brušku 😀

ludmila26
autor
26. jan 2013

lenže nie je to na prvorodičku v 19 týždni priskoro na takéto silné pohyby? nemôže to byť tvrdnutie maternice alebo niečo horšie?

hruska82
27. jan 2013

@ludmila26 Urcite si v 19-tom tyzdni? Nemohli ti zle vyratat? Ked mas obavy, tak sa radsej porad s lekarom. Po vysetreni zo spodu ti presne povie, ci sa nahodou neotvaras. Radsej sa treba dat skontrolovat, aby nebolo neskoro. Drzim palceky!

anicka.be
27. jan 2013

@ludmila26 mne to nepride ako pohyby, kedze pises, ze citis taky tlak alebo tupu bolest? ta hrcka je hmatatelna stale alebo len niekedy pocas dna?

ludmila26
autor
27. jan 2013

@anicka.be ta hrčka sa da nahmatať iba keď pocítim ten tlak v podbrušku a za pár sekúnd zmizne .... stáva sa to tak 3 krát za deň, dnes napríklad ani raz...

ludmila26
autor
27. jan 2013

@hruska82 Neviem, dá sa to vyrátať zle? zajtra idem k lekarovi tak dúfam, že všetko dobre dopadne, ďakujem🙂

anicka.be
27. jan 2013

@ludmila26 pytam sa preto, lebo ja pocitujem tupu bolest v slabine na lavej strane, v oblasti bikin, je to spojene s opuchom. Vraj su to uzliny alebo drobne neskodne cysty, no u teba je to asi ine, ci?

janka_k
27. jan 2013

@ludmila26 ja som dnes o tom citala v knihe ze medzi 19 a 24 to moze byt, ked sa zvacsuje maternica tak nieco tam moze boliet, len nepamatam si to tak podrobne, len ze teda moze to byt v tychto tyzdnoch

ludmila26
autor
28. jan 2013

dnes som bola u lekára....všetko je v poriadku🙂 vraj to malé je také nezbedné že tlačí do maternice a kedže maternica je len sval tak sa naťahuje a preto som pociťovala taký čudný tlak...aspoň takto nejako mi to bolo vysvetlené🙂

wudz
28. jan 2013

@ludmila26 No mne sa deje niečo podobné, avšak mne to tlačí presne v strede v podbrušku.. Doktorka mi povedala, že to tvrdé je hlavička (a fakt ju tam viem úplne presne nahmatať) a že ju proste cítim, keď sa drobec zaprie.. Keď ma to príliš tlačí, tak sa ho snažím rukou trošku podvihnúť dohora, alebo si na chvíľu ľahnem a vtedy sa premiestni a prestane to 🙂

hruska82
28. jan 2013

@ludmila26 Super!!! Tesim sa s tebou! Je to vzdy lepsie povedat o takychto veciach lekarovi. Pockaj, ked uz budete v takom pokrocilejsom stadiu....ta hrcka bude vacsia a obcas aj zaboli :D ale stale je to prijemne, lebo aspon vieme, ze sa drobci maju OK 🙂 Uzivaj si brusko....hlavne teraz, lebo v tretom trimestri uz budes mat vacsie a bude vsetko tazsie :D
ps. da sa vypocitat zle. Hlavne ked zena ma menstruaciu prve mesiace. Stalo sa to mojej kamoske, ktora do 4-eho mesiaca ani netusila, ze je tehotna :D Ale tvoj pripad to asi nebude ;)

ludmila26
autor
28. jan 2013

@hruska82 máš pravdu, lepšie je to povedať lekárovi i keby ťa mal vysmiať ako niečo zanedbať....už sa teším až bude na svete🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre