Trávenie v tehu

nellka21
31. aug 2018

Caute baby, ako riesite travenie? Zacina mi 22tt a mam pocit ze mi praskne brucho, jest clovek musi ale ja mam pocit ze mam v bruchu kamene ked daco zjem, strasne tazko mi je..beriem aj probiotika, aj jogurt sa snazim jest a nic..nafukuje ma.ako balon, mate nejake tipy na to ako to zlepsit?Dakujem za kazdu radu

hettinka
31. aug 2018

@nellka21 to môže byt žlčník. Mne bývalo zle pri oboch tehotenstvách od polky a po 2. dieťati som skončila na operácii.
Nedá sa robiť nič, len jesť ľahkú stravu v malých porciach častejšie, menej tuku a potravín, ktoré nafukujú, nepit bublinkové nápoje, kávu.

nellka21
autor
31. aug 2018

Vravia ze bublinky traveniu pomahaju, kavu si dam 1 za den bez.kofeinu..ale to je asi jedno aka je

hettinka
31. aug 2018

@nellka21 ja som pila jednu ráno a dosť.
A bublinkové nápoje skús iba jemne sýtené, keď tak.

majusska202
31. aug 2018

@nellka21 ahoj ja som druhýkrát tehotná a ako pri prvom chudnem a veľmi vraciam jedlo je mega katastrofa... Ja mam rada čistú vodu no žiaľ nemôžem sa jej napít hneď ju vyvraciam pre mňa sú v tomto období záchrana len bublinkave 🙂 tiež mi nikto nepomohol s týmto jedlom a to pri prvom som schudla 14 kíl a nevedeli zastaviť chudnutie.

janulka2811
31. aug 2018

Mam to iste som 22.tt tiez a hlad nepocitujem vobec,dnes som mala iba obed a hotovo a pijem vodu cistu.Som akasi najedena zo vzduchu 😏
Iba mam zahy inak ziadne problemy ... jedenkrat denne sa najem a citim sa akoby som zjedla slona 🙄

nellka21
autor
31. aug 2018

Fuuuha som rada ze nemam take nevolnosti, zle od zaludka mi nebolo ani v prvom tehu a to uz bolo davno pred 11rokmi..vlastne ani teraz nemam nejake vacsie problemy, len to travenie...ako jedla by som stale nieco, ale moze jest dosyta tak 2x dodna..inak som odstavena, a uz neviem co robit..

pastelka99
1. sep 2018

@janulka2811 presne tento problém mám aj ja, z jedla mi je ťažko, no hlad pociťujem,ale stačí mi málo, neprejedam sa... raňajky niečo malé, vystačí aj pohár acidka, desiata jablcko, obed a potom nejak uz hlad nepocitijem...a vacsinou mi je z jedla tazko...som 19tt a pribrala som 2 kg...

sima1415
1. sep 2018

@nellka21 ja som v deviatom mesiaci a bez coca-coly alebo pepsiny by som sa nenajedla viem že by sa to nemalo ale nič iné ani lieky mi nezaberali a to som 5 mesiacov zvracala a nechutenstvo s "kameňmi" v bruchu mi ostali doteraz ;)

janulka2811
1. sep 2018

@pastelka99 som 22.pribrala som 3kg.
Jem obed a nieco mini k veceri nasilu ...pri prvom tehu som jedla iba kapustu kyslu i v den porodu no teraz sa akosi nic domna neda ale zle mi nebýva.
Ono pribereme myslim posledny trimester.

nellka21
autor
1. sep 2018

Tak tak pravdu mas posledny trimester budeme jak sudky na pivo 😀..ja mam chut jest, velku, kazdy okolo mna sa napchava hocikedy a ja ked chcem aspon trosku popri nich tak to skonci tak ze by ma ide roztrhnut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre