Utrogestan pri skrátenom krčku v 2. trimestri

monulik_t
31. aug 2017

Ahojte, som na zaciatku 24 tt, prave ma na par dni pustili domov z nemocnice. Krcok mam skrateny na 2 cm, predpisali mi utrogestan vaginalne ktory ma vraj skracovaniu zabranit. Zatial som nasla len temy kde ho baby brali v 1. trimestri. Zaujima ma ci ho niekto uzival v takom istom pripade ako ja a ci pomohol resp. zastavil to skracovanie krcka..

mravvcek
31. aug 2017

Ano pomohol. Beriem aj teraz 🙂

monulik_t
autor
31. aug 2017

@mravvcek och to som rada.. celkom som vystrasena, je to moje tretie tehu, pri predchadzajucom som lezala od 33 tt v nemocnici a teraz mi to hrozi o 10 tyzdnov skor ak sa to zase skrati 😕

domca699
1. sep 2017

@monulik_t ahoj a mala si aj nekake tazkosti? Alebo si nic nepocitovala a len ti na to prisli?
Ja som mala v prvom tehu tento problem a teraz mi zase tvrdne brucho a obavam sa, ze sa to zopakuje.

monulik_t
autor
1. sep 2017

@domca699 nemala som ziadne tazkosti, len pri utz na to prisli. To iste som mala aj pri predchadzajucich tehotenstvach, ziadne kontrakcie, ziadne bolesti, len som sa takto "potichu" otvorila az po 8 cm. Kontrakcie zacali az ked mi prepichli na sale plodovu vodu a do 15 min som porodila (ale teda vydrzala som az do 38tt) ale bola som od 33 tt v nemocnici. Tomu pobytu sa chcem teraz vyhnut, nastastie mi prisli na to dost skoro (predtým ked som sla do nemocnice tak som bola uz na 3 cm otvorena, teraz je krcok zavrety a skrateny na tie 2 cm). Ten nekonecny pobyt v nemocnici som velmi zle znasala, preto tam nechcem ist. Teraz mi teda predpisali utrogestan a bojim sa ci to zaberie a zastavi skracovanie..Po vikende idem znovu do nemocnice na kontrolu, ak by sa skratil este viac, odporucaju serklaz. Ak nie, budem dalej uzivat utrogestan a len lezat doma..

domca699
1. sep 2017

@monulik_t ja to poznam. Tiez som ležala od 28 tyzdna otvorena a krcok skoro ziadny. Ja som vydrzala len do 35tt. Ale mne teda v zaciatkoch tvrdlo brucho, potom uz nie. Tiez mi spominali utrogestan a po pripade zasit. Drzim teda palce nech to zaberie a vydrzis do sameho konca 🙂

monulik_t
autor
1. sep 2017

@domca699 ďakujem, rovnako aj tebe veľa stastia do úspešného konca bez problemov 🙂

kristinenka
1. sep 2017

@monulik_t ahoj,ja beriem utrogestan. Je to noje druhe tehu,pri malej som sa zacala otvarat od 26 tt. Hrozil predcasny porod. Teraz som bola u lekara s bokestami ako na MS. Tie som mala neustale a neprijemne,tak aj mne utrogestan nasadil. Odvtedy bolesti nemam,akoby mi maternicu ukludnil. Aj ked niekdy mi stvrdne brusko aj bolestivo,ale len parkrat do dna.

janka820
15. sep 2017

@kristinenka aj mne predpisal utrogestan, prve tehu skoncilo predcasne v 31tt.tak sa tomu chceme vyhnut teraz.som 25tt a krcok je 3,8 cize ok ale teda pre istotu to od vcera berem.ale nekazal klud a lezat.jasne ze sa len tak motkam a setrim co najviac no nelezim bo mam syna tak to sa ani neda

kristinenka
15. sep 2017

@janka820 co sa stalo? Pane boze v 31 tt.

janka820
15. sep 2017

@kristinenka zacala som mat bolesti, isla som na pohotovost a uz si ma tam nechali. Davali mi infuzky,injekcie na pluca malickemu a na 5.ty den sa narodil.bol v inkubatore 4tyzdne a potom sme isli domov konecne.Ale je zdravy nastastie 🙏Vsetko do pol roka dobehol.tak teraz si hovorim,ze musim vydrzat co najdlhsie🤔

janka820
15. sep 2017

@kristinenka a ako ho beries? Mne dal 2-0-2.snad pomoze. Teda nic mi vraj neni len aby sa ta maternica ukludnila.ale neviem,ci ma len nevystrasil😞Teraz nato stale myslim...

monulik_t
autor
15. sep 2017

@kristinenka
@janka820 ja uz beriem dva tyzdne 1-0-1 a vyzerá to tak že pomohol. Krcok sa jemne natiahol, momentalne ma nejakých 2,2 cm a zatial drzi. V pondelok idem do rizikovej poradne tak sa aj trochu bojim, no snad to bude ok. Ja len lezim. Deti som mala teraz mesiac u rodicov a svokrovcov na striedačku a od pondelka idú do skolky. O všetko doma sa stará manžel..

janka820
15. sep 2017

@monulik_t tak potom daj vediet,ako si dopadla👍 A ktory tt si teraz?

kristinenka
15. sep 2017

@janka820 ja by som mala brat 1-0-1,ale len vecer beriem.ked som si dala rano,tak ma krcok pobolieval. Teraz mi tvrdne brusko miestami,tak som zvedava co v utorok povie. Pomaly idem balit tasku do poridnice,aj pri.malej som tak mala,keby nahodou.

monulik_t
autor
15. sep 2017

@janka820 teraz som 26 tt 🙂

matulka1981
15. sep 2017

@monulik_t ja som brala pri tretom tehu od 28 tt,ale zacala som sa
Otvarat tak pre to...a vydrzali sme pekne az do terminu😉Drzim palce nech potiahnete co najdlhsie😉🙏

janka820
15. sep 2017

@matulka1981 dakujem snad ano.👍

janka820
15. sep 2017

@matulka1981 aj si musela lezat ci doma si sa pohybovala normalne? Mne teda dr nespominal nic o extra setreni

matulka1981
15. sep 2017

@janka820 od 28 tt som mala nariadeny kludovy rezim lebo som bola otvorena na 1cm...no dodrziavala som ale tak pri dvoch dettoch je to tazko..ale tak tie 4 tyzdne som robila fakt len nevyhnutne..doma som sa pomotala a co to ak spravila...potom uz od toho 36 tt som si "dovolovala" aj viac kedze to bol uz celkom dobry tyzden a nalez sa nezhorsoval..a nakoniec som rodila planovanou sekciou tyzden pred porodom...

sonda2
27. feb 2018

Ahojte, zostalo mi niekolko baleni Utrogestanu s expiraciou 08/2019. Ak by mal niekto zaujem ozvite sa. Ja to uz nevyuzijem.

chouettka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulla77
24. sep 2019

@monulik_t ahoj chcem sa ťa opýtať či ti to pomohlo ten utrogestan mne sa tiež skracuje krcok a predpísali mi ho 🙂

monulik_t
autor
25. sep 2019

@janulla77 ahoj 🙂 vydržala som nakoniec do 37+0. Krčok sa skracoval aj naďalej ale utrogestan spôsobil že ostal tvrdý. Keby bol mäkký, tak sa hneď otvorím. Takto som sa otvorila “až” v 34 tt no nastatsie len na jeden prst. To bolo pri tretorodicke ešte v rámci normy na daný týždeň a na môj stav. No z postele som sa fakt nepohla až do konca. Ja som mala bábätko zostupene dolu a kazde postavenie ma bolelo. Ale dotiahli sme to vzhľadom na situáciu naozaj ďaleko 🙂

janulla77
25. sep 2019

@monulik_t takže si ležala celé tehotenstvo? Bola si aj v nemocnici ? Ja mám tiež skrátený krčok ale našťastie som ešte v norme ... No uvidíme či to pomôže ja som prvorodička

monulik_t
autor
25. sep 2019

@janulla77 v nemocnici som bola dva razy po 4 dni. A áno, ležala som celé tehotenstvo. Dodržiavala som to poctivo, nechcela som ísť do nemocnice. Pri predošlom tehotenstve som tieto problémy podcenila a od 33 tt až do konca ma z nemocnice nepustili..

renatkadastankova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre