Užívate niektorá v 2. trimestri Utrogestan?

janulla77
24. sep 2019

Ahojte je tu niekto kto užíval / užíva v druhom trimestri utrogestan. Ja som v 25tt a mi ho predpísali proti skracovaniu krčka ale čítala som že sa to len v prvom pouziva. Máte ktorá stým skúsenosť. Ďakujem

snehulienka8
24. sep 2019

@janulla77 je to progesteron, progesteron som uzivala do 36tt

janulla77
autor
24. sep 2019

@snehulienka8 ako progesterón 😃 na tej krabičke je úplne niečo iné napísané ak sa teda dobre chápeme

olivia1425
24. sep 2019

@janulla77 ano uziva sa bezne myslim ze ho vysadzaju niekedy mesiac pred terminon

magic08
24. sep 2019

Dnes mi ho predpísal aj môj gyndos, tiež som 25 TT 🤪

snehulienka8
24. sep 2019

@janulla77
..no ja chapem uplne, poprosim precitat si aj pribalovy letak, pripadne pytat sa lekara..Utrogestan obsahuje progesteron, koli tomu prgesteronu to lekar predpisuje..

janulla77
autor
24. sep 2019

@snehulienka8 aha už chápem 🙂 prepáčte. Mňa len tie názvy zmiatli 🙂. Ja som ten leták čítala a bolo tam napísané že len v prvom trimestri tak preto som sa pýtala že či to neuškodí no dnes mi to predpísali len.

babikadaska
24. sep 2019

brala som ho cele tehotenstvo s dvojickami kvoli skracovaniu krcka. Vydrzala som do 38!!! tyzdna.

janulla77
autor
24. sep 2019

@magic08 tak máme spoločné 😄 a tiež sa ti krčok skracuje

skrekinko
24. sep 2019

@janulla77 ja som ho užívala tiež ako ty od 25tt lebo sa mi skracoval krčok maternice a aby som predčasne neporodila.Mesiac pred termínom som ho vysadila.Nakoniec som ešte aj týždeň prenášala😉

janulla77
autor
24. sep 2019

@skrekinko a tiež čipky si mala? A priberala si stoho... No ja som sa prelakla že keď sa používa v prvom trimestri. Že či sa náhodou nepomilili.

snehulienka8
24. sep 2019

@janulla77 nemal by skodit, naopak, podporuje udrzanie tehotenstva..cipky su lepsie, tablety velmi zatazuju zaludok..drzim palce

skrekinko
24. sep 2019

@janulla77 Neboj ja som tiez panikarila ako ty😂lebo vačšina kamošiek to používala na začiatku tehotenstva.Ano aj ja som mala čipky(take male guličky na vkladanie)A nepribrala som z toho.

adabise683
24. sep 2019

@janulla77 Ahoj.myslim ze mam nejake neotvorene balenia doma po neuspesnom umelom oplodneni ...ak mas zaujem, posuniem ti ich

magic08
24. sep 2019

@janulla77 áno, skrátil sa, tak ma hneď vypísal na PN a mam nariadený kludovy režim

shee11
24. sep 2019

Mne to dr vysvetloval v zmysle,ze sa chrania,ze je pre nich istejsie a lacnejsie to tam pisat,ale on chodi na vseliake konferencie a dolezitost progesteronu je cim dalej tym viac dokazovana. Moze sa cele tehu, pri skracovani krcka o to viac.

janulla77
autor
24. sep 2019

@shee11 a nemato vplyv na bábätko neuškodí mu to

shee11
24. sep 2019

@janulla77 urcite nie. Je praveze velmi dolezity aj ako prevencia predcadneho pôrodu. Moj gyn. Sa o toto dost zaujimal, braval nam aj krv a zistoval množstvo progesteronu. A utrogestan je na prírodnej baze, nie ako dupha ... pri nom sme ho uzivala kazda druha 🙂 ja som sa tiez presne toto pytala a on na to, ze ma len dobre skúsenosti.

janulla77
autor
24. sep 2019

@shee11 tak ďakujem za info už som kludnejšia teraz len dúfat že to pomôže 🙂 a zastaví to skracovanie

nikpa
24. sep 2019

@janulla77 brala som od II.trimestra až do pôrodu, všetko OK

kristianko1
26. sep 2019

@janulla77 ahoj tiež mam 2 krabičky nedouzivaneho čerstvo kupovaného utrogestan darujem za poštovné ak treba

ludmila88
3. okt 2019

@adabise683 dobry večer, chcem sa opýtať mne prave dnes predpisali progesteron 200mg..
Preplaca tento liek poisťovňa? Asi kolko sa zanho platí..
Som v 35tt a si. Myslim, ze je mi zbytočne kupovat 45kusovu krabičku neverim, ze vydrzim do termínu. Dakujem za info

magic08
3. okt 2019

@ludmila88 ja som za 2 balenia 60 ks spolu platila 15 eur

ludmila88
3. okt 2019

@magic08 cize je aj mensie balenie toho pregesteronu 200mg

adabise683
3. okt 2019

@ludmila88 dobry vecer.netusim vobec ci to poistovna preplaca.ja mam iba utrogestan 100mg.v krabicke je 30ks.stalo to tusim 6 eur ak si dobre pamatam, ale blok uz nemam :(

ludmila88
3. okt 2019

@adabise683 tiež som rozmyslala nad tym utrogestanolom.. Len ci mozem zamenit za tie.. Uz mam hlavu v smútku..

adabise683
4. okt 2019

@ludmila88 treba sa lekara opytat.to je najlepsie riesenie a aj najistejsie.nesmute vobec ... teste sa ze cakate babatko 🙂 ... ste z Ba?

ludmila88
4. okt 2019

@adabise683 prave som volala s mojou Dr. A povedala, ze mne je uz zbytocne niečo brať, kedze som uz v takom vysokom štádiu tehu. Tie lieky sa vraj beru do 36tt a mne k tomu chýbajú len par dni. Ale pozrie kartu a uvidi ci mi uz neda niečo slabšie alebo to prerusime úplne.. V nemocnici povedali, aby som skusila vydržať este 2tyzdne.. No uvidim k comu sa dopatram

rebelka2014
14. okt 2019

Zienky, ja som v 21.tt a tiez uzivam utrogestan - od zaciatku tehotenstva. Teraz si vkladam uz len 2 tabletky vecer pred spanim. Mam 2 otazky:
1. Vy ho uzivate ustne alebo tiez vkladate?
2. Je tomu asi 4 dni, co mam rano po zobudeni - ked vstanem- taky riedky vodnaty vytok.. Aj kremovej farby aj cirej. Mam to tam dnu take mokre. Mate to aj vy tak? Vcera sa mi to objavilo aj vecer.. Pocas dna je to take mierne, menim priebezne intimky. Neviem, ci sa mam bat a ist radsej na pohotovost alebo netreba robit paniku. Len zas tam nechcem stale behat. Naposledy som bola 2 tyzdne dozadu, ale s niecim inym.

magic08
14. okt 2019

@rebelka2014 Je to v poriadku. Ak nie je výtok sfarbený do zelena bezapacha, nič ťa nesvrbi a nepáli. Tsk je to ok

rebelka2014
14. okt 2019

@magic08 ja sa len bojim, ci to nemoze byt plodovka.. Preto sa pytam, ci aj vy pozorujete taky vytok
@shee11 nahodou nechodis ku gyn do ZA ku I.W.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre