V 26. týždni mám skrátený kŕčok na 8 mm a som otvorená na 1 prst

aknitram123
14. aug 2020

Ahojte dievčatá, chcem sa vás spýtať, či ste mali niektorá v 26tt skrátený kŕčok na 8 mm a otvorený na jeden prst. Ak tu nejaká raja kočka je, ako dlho si vydržala na udržiavaní? Za každú reakciu ďakujem

e1i
14. aug 2020

@aknitram123 bola som v 29+0,krcok 11-13mm, na špic prsta a v ten deň sa mala narodila. Ale aj som silno krvacala - odlúčenie placenty. Netrufli si čakať ani dva dni kým by zabrali kortikoidy, našťastie mala dýchala sama.

aknitram123
autor
14. aug 2020

@e1i aspoň, že 29 tt 🙂 to je krásne, že si dýchala sama. A môžem ešte vedieť koľko vážia a merala. Boli ste si v neonatologickom centre? Prispievala, či boli aj komplikácie?

e1i
14. aug 2020

@aknitram123 1370 g a 40 cm, schudla na 1190.v TT sa narodila, super bolo postarané, po 6,5 týždni ju pustili domov

Veď aj ty máš v profile že si 29tt

aknitram123
autor
14. aug 2020

@e1i To je podľa predpokladaného termínu, ktorý sa tu uvádzal, keď som sa prihlasovala. Ale reálne som 27+1 tt. Hospitalizovaná som od 8.8. Len ležim v trendelenburgovej polohe s výnimkou WC. Takže za každý deň ďakujem Bohu

e1i
14. aug 2020

@aknitram123 čiže je bábo menšie?

aknitram123
autor
14. aug 2020

@e1i áno bábätko je malinké, každý deň mu pomáha.

eva56
14. aug 2020

@aknitram123 ja som bola takto od 23tt, v nemocnici do 32tt, potom ma síce pustili domov, ale musela som fakt ležať (len WC, sprcha a jedloooo, každý týždeň ale kontrola). Vydržala som do 39tt. Držím palce, teraz si oddýchni, aj keď sa asi každý deň bojíš, bude to ok. Mne doktor povedal, že od 27tt dieťatko vedia už bez problémov "vypiplať", aj keď v inkubátore. ❤️

aknitram123
autor
15. aug 2020

@eva56 ďakujem veľmi 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre