Väčší plod v 17. týždni

31. júl 2022

Ahojte dievčatá, hľadala som medzi diskusiami môj "problém", ale všade som našla len témy s opačným "problémom"... Ide o to, že som bola na sone v 16+2tt ale hlavička mala obvod na 17+2tt a aj doktorka zhíkla, že to už aké veľké bábo na ten týždeň.. Stalo sa to niektorej z vás a všetko bolo v poriadku? Čakáme dievčatko (asi, zatiaľ predbežne, nebola si istá), a preto som sa aj zľakla, lebo mám už dcéru a tá zas bola o 2 týždne menšia, keď som ju čakala.. môže byť telíčko "normálne", ale hlavička veľká? Nemá mať po kom väčšiu hlavu. Brali mi aj krv, výsledky buď o dva týždne na poradni, alebo ak budú zlé, tak mi vraj zavolajú.
Alebo je všetko ok a nakoniec sa z toho môže vykľuť aj chlapec? Môj druhý syn, ten bol väčší než bol týždeň tehotenstva, aj tretí syn bol väčší... Viem, že všetko záleží aj na tom, kedy bola ovulácia, ale každé tehotenstvo prvý trimester a aj časť druhého trimestra, mi sedelo veľkosťou v týždňoch presne na ovuláciu v strede cyklu (28 dňový)... Je hlavička o týždeň väčšia problém? Doktorka robila meranie dvakrát pre istotu.. 😔

konikkon
31. júl 2022

Hlavička väčšia o týždeň je úplne normálna a lekárka ti to mala povedať.

autor
31. júl 2022

To mi odľahlo, lebo som hľadala aj články na internete, ale nikde o tom písané nebolo a vystrašilo ma hlavne to, ako to povedala.. chodím na poradne do nemocnice, lebo moja dr nemá sono a tam sa lekári striedajú a táto bola nejaká nová, mladá, ale aj tak ma to vystrašilo, ešte keď zhíkla.. 🙈 Nie som prvýkrát tehotná a preto mi bolo trápne, že ešte stále neviem "všetko" , ale toto ma fakt zarazilo. Lebo pred tým merania v iných tehotenstvach pri iných doktoroch som si všimla na obrazovke, že tie dni tam boli plus mínus, ale nikdy mi nikto nič nepovedal, iba že je všetko v poriadku. Iba s tou spomínanou dcérou, mi dr na 3D sone povedal, že je o dva týždne menšia, než by mala byť, ale že sa nemusím báť, že stále je to v norme.. Teraz mi doktorka nepovedala, že je to v poriadku, len že sa uvidí podľa výsledkov krvi ešte... 🙈

miskamicha
31. júl 2022

Tyzden je nic..merania nepresne. Mojej dcerke merali hlavicku v sonoclinic a aj moj gyn a to ma spickovy usg...ze mensia o 2 tyzdne....aj brusko sa potkm pridalo..pred porodom ze malinka hlavicka..narodila sa v decembri sice s vahou 2300g v termine ale hlavicma 32cm.vedla mamicka mala babo 3200g a hlavicka rovnaka. Su to len odhady. Klud

autor
31. júl 2022

Ono človek je plný pochybností aj bez toho, aby ho lekár strašil 🙈 a keď zhíkla, až mi žalúdok stiahlo, že čo sa deje 🙈 som rada, že ste ma upokojili, ďakujem ❤️

jazula
31. júl 2022

Mne hovorili všade, že tie merania sú aj tak dosť nepresne, plus reálny datum oplodnenia sa málokedy zhoduje s dátumom, čo vychádza posledného menzesu a +- 2 týždne sú stále v norme. Moja bola od začiatku väčšia (v 12tt už bola o 5 dní väčšia), ku koncu ma strašili tým, že až o dva týždne a že kvôli tomu aj skôr porodím. Narodila sa 2 dni pred termínom, 50cm a 3,5kg, akurát má trošku väčšiu hlavku 😅 tak im to skresľovalo tie odhady. Úplne perfektne zdravé bábo narodené v termíne.

majka99999
31. júl 2022

U nas hlavicka o tyzden vacsia, brusko sedelo a stehenna kost mensia o tyzden. Aj mal hlavicku 36 cm pri narodeni, ale ja som sla cisarskym (nastastie). Aj mu rychlo rastla ten prvy rok, ale vsetko je ok, teraz uz je pekny, sumerny. Nohy ma dlhe, hlavu akurat. 😀

petamich
31. júl 2022

moje dieta malo na kazdom merani velku hlavu a aj sa narodil s velkou hlavou 🙂 doktor sam mi na poslednej kontrole u neho pred tym nez som zacala chodit na tie nemocnicne povedal, ze toto by tlacit nechcel, vsetko je v uplnom poriadku akurat ten porod bol zazitok 🥴

autor
31. júl 2022

Super, ďakujem ešte raz ❤️ lebo všade som našla články, aj tu na MK diskusie, kde sa riešilo iba to, že bábo je menšie, než by malo byť.. Nič o väčšom bábu, tak mi odľahlo, moc ďakujem ešte raz, lebo už pár dní si s tým lámem hlavu, googlim o sto dvesto a zbytočne som stresovala...

mongi2010
4. aug 2022

Neboj všetko bude v poriadku . Moj synček na týchto meraniach mal vždy veľkú hlavičku niekedy aj o 2 týždne popredu.tiez som sa veľmi bála. No narodil sa s veľkou 38cm hlavičkou mal 4100g. A teraz je šikovný dvojročný múdry chlapček a rast hlavicky ma úplne v norme ani ju nemá veľkú proste normálnu na svoj vek 🙂

autor
7. aug 2022

@mongi2010 posledné moje tehotenstvo nedopadlo dobre, tak ma teraz stresuje všetko 🙈 krv mi brali 29.7. s tým, že výsledky na ďalšej poradni o dva týždne a že ak by bolo niečo zlé, zavolajú aj skôr. Zatiaľ prešiel týždeň a telefonát som nemala aj keď som celé dni len tŕpla... Snáď už nezavolajú do piatku, vtedy mám ďalšiu poradňu. 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre