Viete odhadnúť pohlavie bábätka podľa tvaru bruška?

scifka
20. júl 2011

Ahojte baby, som tu nová, chcela by som sa opýtať či máte nejaké skúsenosti v predpovedi chlapec, alebo baba podľa tvaru bruška. Som v 22 tt, velmi by som chcela dievčatko, nakoľo už chlapčeka mám a zišla by sa dáka zmena. Zatial sa mi bábo nechce ukázať, tak netuším. Som druhý x tehotná po 10 rokoch a tvar pri malom si uz dáko nepamätám 😅 . V tedy som nemala žiadne chute, všetko bolo tak ako keby som nebola tehu, ale teraz mám chute na všetko možné 😀 Zatiaľ mám bruško guľaté, dve veštice mi povedali, že to bude baba a jeden veštec že chlapec. Tak mám v tom chaos. Viete mi poradiť? Ďakujem 😉

lila794
20. júl 2011

@scifka ja som mala pri malej brusko rovnako spicate ako pri malom, ale tehotenstvo uplne ine. Prvy trimester mi bývalo velmi zle, vracala som sice iba raz, ale zaludok mi stale plaval, do chladnicky som sa nemohla ani pozriet, mavala som migreny, aj som schudla. Potom som zacala viac mat chut na sladke. Este sa hovori, ze pri chlapcekovi zena opeknie a naopak 😀 ALe myslim si, ze sa to podla tychto priznakov neda uplne rozoznat, lebo co tehotenstvo, to ine. Moja mama mala 2 dcery a kazde tehu mala ine.

warholette
20. júl 2011

@scifka ja by som mozno namiesto vestca a vestice zasla na ultrazvuk, pocula som, ze vraj vdaka nemu vedia lekari urcit pohlavie 😉 tvar bruska ti absolutne nic nepovie, pretoze kazda zena ma iny typ postavy, iny tvar maternice, inak uklada tuk, dieta moze mat inu polohu... s poverami to mas pol na pol, bud sa trafis alebo nie 😀

tatiana1985
20. júl 2011

@scifka to ti nik nepovie... predpovede podla tvaru bruska, chuti na uhorky ci zmrzlinu, tvaru prs uz nie su pravdive, tak ako to bolo za ery starych materi... 🙂 🙂
jednoznacnu odpoved ti da len lekar 🙂

scifka
autor
20. júl 2011

Tak s tými nevolnosťami som mala rovnake aj pri malom aj teraz, len chute mám iné, momentálne mi vravia že tehu mi pristane aká som pekná hiihi, ale podľa mňa som taká istá, len som pribratejšia v tvari, ja som bola stále chudá, tak preto mi to pristane. Nemám zatial tehotenské fľaky, počula som o nich, že ich majú častejšie žienky čo čakajú dievčatká. Tak neviem. 😵

anjelicek26
20. júl 2011

Presne ako pisu baby - zainvestovat do 4D ultrazvuku, pekne vyse pol hodiny kukat, ci sa miminko ukaze, budete mat z toho zazitok cela rodina.

Ja som mala obe bruska rovnake a mam parik, takze tym to nebude, rovnako ostatne symptomy... pri kazdom tehu ine, ale nedali sa pripisovat pohlaviu... obe deti mam junove, na ultrazvuku rastli na chlp rovnako, aj sme sa smiali s doky, ze maju rovnaku dlzku, aj odhadovanu vahu cele mesiace, ze to sa tak skoro nestava xixi... no ved mali aj termin porodu len den po sebe vyratany 😉 Len mlady pan si to rozmyslel o tri tyzdne skor..

scifka
autor
20. júl 2011

Veď som bola len malinké je stále otočené chrbátikom a ja som už taká nedočkavá, že čo to vlastne bude 🙂 , aj keď je na prvom mieste u mňa aby bolo zdravučké.

scifka
autor
20. júl 2011

Na 4 D idem zhruba o 2 týždne, tak som zvedavá. Synátora mi zistili v 12 tt, a toto moje druhé nie a nie sa otočiť 🙂

anjelicek26
20. júl 2011

@scifka - tak z krvi sa to da zistit hned 🙂 Keby sa babu fakt, ze nechcelo ukazat 🙂 Verim ti, ze do porodu sa ti na pohlavie cakat nechce xixi

tatiana1985
20. júl 2011

@scifka mne kamosky vraveli ze to bude chlapec....a este ja som si ako narcis pocas tehu vravela: Ej aka som pekna 😀 😀 ...a mam dievcatko , pricom "vychadzal" cisty chlapec 🙂 🙂

tie povery ci reci ci ako to nazvat , ja im neverim... je to indi/vindi...

scifka
autor
20. júl 2011

Hihihi, veď to, že termín mám až v decembri a to sa mi nechce čakať tak dlho. Na testy dáko neverím, už len vydržať na 4D, hádam sa mi ukáže v plnej kráse konečne 🙂

scifka
autor
20. júl 2011

😉 no a potom že čo to vlastne budem mať 😀 tu potom naozaj neplatia dáke predpovede ako dakedy. 🙂

tatiana1985
20. júl 2011

@scifka presne si to napisala 😉 😉 🙂 🙂

scifka
autor
20. júl 2011

Tak už len zase čakať a čakať, čo iné mi zostáva. Keď sa dozviem čo to bude dám Vám vedieť 😉 Zatiaľ ďakujem za príspevky od Vás 🙂 Som rada, že ste ma uistili, že povery sú na figu. 🙂

tatiana1985
20. júl 2011

@scifka cakala som ze ti tu budu baby pisat, ako im to presne podla povier vyslo... ok......polovici bab na zemeguli to vyjde 😀 😀 , ale presne druhej polovici to nevyjde 😉 😉
zelam krasne pohodove tehulovanie 🙂 🙂

scifka
autor
20. júl 2011

Ďakujem za odpovede aj za povzbudenie 😉 😉 🙂 🙂

scifka
autor
22. aug 2011

Ahojte dievcence, tak dnes som bola konecne na 4D, ale ta doktorka ma sklamala, cakala som nieco ine. Ale uz viem konecne co ocakavam bude to chlapcek 🙂 A je neuveritelne ako sa podoba na mojho prveho 😀 ako cez kopirak 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre