Výsledky skríningu

astina
28. apr 2023

Ahojte zeny,
Ani neviem, ci sa vlastne idem pytat, alebo sa len vyventilovat, idealne keby to niekomu pomohlo. Cakame druhe babatko, doma mam zdraveho 2 rocneho nezbednika. Ked mi v 1.trim brali krv, tak dr volala, ze fbhcg mam malicko znizene a odporucila ma na meranie nt. No nebudem vam hovorit tie strachy co som prezivala, ale nastastie sa nam podarilo hned na druhy den natlacit dr Grochalovi a podla jeho slov je nalez perfektny, tabulkovy, nenasiel absolutne nic podozrive. V 16tt mi brali krv druhykrat. Vysledky najskor nechodili, moja gyn uz penila od zlosti ze co ten labak zacal robit. Nakoniec prisli vysledky, ale este nie interpretacia, vypocet rizika. A volny estriol bol zase o maaaaalicko znizeny, fakt malicko. Tak som bola u dr skonzultovat (lebo dr nemoze cakat na vypocet rizika, ak by nahodou, aby mamicky mali cas), a hovorila ze podla nej to nebude problem a babatko je zdrave. Aj sono robila a vsetko ok. Nakoniec na velku slavu prisiel aj vypocet rizika, sestricka mi volala cela natesena, ze chvalabohu negativny, ds 1:36000 a ntd 1:2700. Dr. Grochalovi este ideme v utorok tak dufam ze aj tam bude znova vsetko ok. Aj moja gyn hovorila ze na zaklade vsetkeho, ak bolo u Grochala vsetko ok v 14tt, plus tie vysledky, tak to uz bude v poriadku aj teraz. Asi vam nemusim hovorit ako nam odlahlo...to cakanie je des. Mozno sa vas len spytam, ci si aj vy myslite, ze to bude ok? Lebo sme po jednom potrate a bojim sa uz fakt vsetkeho. Na druhej strane mozno niektore z vas ukludnim, ze vysledky krvi chodia neskoro a casto su skreslene. Vraj to kedysi tak casto nenyvalo, moja gyn hovorila ze pomaly kazdu druhu posiela na dalsie vysetrenia...
Dakujem za "vypocutie" 🙂 prajem vam vsetkym krasne tehotenstvo a vela zdravia.

krviterazvychadzaju.zle.pomaly kazdnaej druhej zene, ze nevie oreco, ale predtym to tam nebolo

zuzana0231
28. apr 2023

@astina ja mám za sebou už štyri potraty. Teraz čakáme chlapčeka aj ten je z dvojičiek jedno sa stratilo. Začiatky tehotenstva krvácanie, hematóm. Mne vyšli taktiež pozitívne výsledky z druhého skríningu, bola som v strese dva týždne kým som sa dostala do MT ku Grochalovi. Malý rastie chválabohu ukážkovo, žiadne defekty, nič ... Našťastie... Takže za mňa tie testy z krvi sú totálne nedôveryhodné a len ženu vystresuju.

floki1994
28. apr 2023

@astina ak sa bavime o testoch ktore preplaca poistovna tak je vseobecne zname ze nie su presne a neda sa na ne spolahnut 🙂 Grochal je velky odbornik, bude to dobre uvidis 🙂

astina
autor
28. apr 2023

@floki1994 @zuzana0231 az teraz som si vsimla v mojok prispevku na spodu co sa nezmazalo...ked pisem na telefone, tak niekedy nevidim posledne riadky 🤦🏻‍♀️ ten posledny brept tam samozrejme nemal byt.

astina
autor
28. apr 2023

@zuzana0231 veru su...aj moja gyn sa rozculovala ze v poslednej dobe skoro vsetko zle a ze zeny su zbytocne vystresovane ☹ niekedy staci zle datovane tehotenstvo a uz je hodnota mimo.

astina
autor
28. apr 2023

@floki1994 ano tie...my sme si povedali ze az vyjde skrining zle, pojdeme na tie trisomy testy...nastastie nebolo treba. Dakujem 🙂

floki1994
28. apr 2023

@astina my tiež tak..ale vyšli ok plus sme tiež boli v 20tt u grochala tak dufame ze to bude ok 🙂

astina
autor
28. apr 2023

@floki1994 drzim palce velmi 👍❤️

floki1994
28. apr 2023

@astina ďakujeme ❤ držte sa 🙂

kiki68
28. apr 2023

@astina Vsak si daj nifty test, tieto tripple su velmi odhadom. Nam robili nifty najprv a potom uz nam povedal, ze z tychto keby vyjde nejake riziko, tak vs. sono bez nalezu to ani nebude best v uvahu. Nastastie ok a dieta je zdrave

lusyja
28. apr 2023

Vôbec nerieš tieto testy, sú často krát nepravdivé a mamičky len vystrasia. Mne vyšlo 1:79 riziko že budem mať dieťatko s dawnovym syndrómom hneď som sa objednala na NT vyšetrenie kde vyzeralo všetko v poriadku no dala som si ešte planéte trisomy testy,ktoré vylúčili akékoľvek genetické vady. A narodila sa mi krásna a zdravá dcérka. Takže neboj sa nič všetko bude v poriadku. Užívaj si tehotenstvo a veľa zdravíčka prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre