Ako dlho trval váš prvý a druhý pôrod?

roni2209
2. nov 2017

Ahojte maminky opisete mi vas prvy a vas druhy porod aky bol a ako dlho trval dakujeeeem

deti95060810
2. nov 2017

prvý pôrod trval niekoľko hodín, druhý bol o polovicu kratší ako prvý.....a ten ďalší zas o polovicu kratší ako druhý, a pri poslednom som porodila takmer v sanitke.....
rodila som len prirodzene, bez akýchkoĺvek oblbovákov....
Pri posledných dvoch pôrodoch som mohla odísť z pôrodnej sály rovno domov....Cítila som sa super.....

roni2209
autor
2. nov 2017

Eejha tak to uz 4 porody zasebou tak 5 ani neviem ako by dopadol rodenie rovno doma

jankapo
2. nov 2017

Prvy 3 hod, druhy 10, treti by som porodila doma, lebo s takymi bolestami by som ani do porodnice nesla este...jedno stastie ze ma mudr dako spacifikovala ze mam po kontrole ostat ze uz som na 4...tak som si citala knizku par hodin...potom ma prisla kuknut, len sa ma dotkla a uz rupla voda a za polhodku babo von. Druhy porod akoze spusteny hamiltonom...no cele zle...ked to raz nema ist tak to nejde a ked je to ready tak to proste ide samo...u mna...pri strvtom by som si pre istotu studovala ako zvladnut porod v aute alebo doma 😀

renimac
2. nov 2017

@deti95060810 @jankapo wau, sen každej ženy. Ja som rodila celý deň a teda na druhé ani nepomyslim ☹.

rony1
2. nov 2017

Prvy sa rozbiehal 2dni..3ti den rano na prijem o 8mej otvorena po 2dnoch bolesti na 2cm..po prepichnuti plod.vody kus zosilneli no dalo na boxe potom oxytocin a uz to slo tlaky bolesti ani nie hodinka s slo sa na to 3x zatlacila a bolo po (15.20h)druhy o 4 rano plodova odtiekla kus o 5tej prijem pred 6tou vysetrenie otvorena na 3 a potom to slooo o 8uz bolesti dost silneli potom presun na box oxytocin zas len chvilku lebo uz tlaky ze koniec tak chvilku som vydrzala potom som sestricke ze uz su neznesitelne tie tlaky tak to kukla a hned volala ze rodiime a sup 10.30 bolo po..pre mna druhy rychlejsi no bolestivejsi.

deti95060810
2. nov 2017

@renimac druhý pôrod býva spravidla o polovicu rýchlejší ako prvý....to mám od sestričiek....Takže žiaden strach

brusnatanecnica
2. nov 2017

prvy 24 hod, druhy 3 hod.

roni2209
autor
2. nov 2017

Aj vtedy ked aj prvy nebol velmi dlhy

renimac
2. nov 2017

@deti95060810 všade počúvam, že je rýchlejší, ale bolestivejsi, ako píše aj
@rony1. Väčšiu bolesť si už nedokážem ani predstaviť. Ja som po oxytocine myslela, že je po mne.

roni2209
autor
2. nov 2017

Zalezi aj natom aky mas prach bolesti to je tiez dolezite

aduska121
2. nov 2017

@roni2209 celkovo od prvych kontrakci 3 dni s prepacenim za vyraz ale krajsie sa neda je**li na mna ......moja mamina 3 porody kazdy trval do hodinky a ani šiť nemuseli

janulka1802
2. nov 2017

Trvali rovnako 11 hodín len pri druhom som bola v pôrodnici necelú hodinku neuponáhľala som sa zbytocne aby tam do mna babrali

emi16
2. nov 2017

Prvu som rodila dlho
Zacala som krvacat v sobotu na obed o 12.00
Cestou do nemocnice mi zacali kontrakcie
Od polnoci kontrakcie v 10 min intervaloch
Ani za andela som sa nevedela otvorit viac sko na dva cm
V nedelu o 19.00 ma dali na salu
Priprava na rodenie
Epiduralka, vyvolavacky, zimnica, krvacanie,
Konecne ma v pondelok 14.30 za ucasti primarky porodneho oddelenia, primarky sekcie, primarky poporodneho oddelenia a hlavnej pediatricky dali tlacit
Krpata sa narodila 17.02

Druhy porod
Kontrakcie mesiac pred porodom o hodnote 120, nepravidelne
Placenta ku koncu prestala vyzivovat
Do porodnice s usmevom, este som sa nahanala s cerkou pred dverami do porodnice
Porodnik mi odstranil zatku a dal cipok na vyvolanie porodu o 9.00
Plus pripravka
O 10.00 niake tie kontrakcie,vtipky z partnerom
A skoro porodnik nestihol😜
Na tretie zatlavenie o 11.57 bola vonku
Ziaden nastrih, ziadne sitie
O hodinu som pochodovala po chodbe a robila sebe a partackam z izby cajicky

rony1
2. nov 2017

@renimac no veru oxytocin jojoj...ja som tiez mala co robit..

deti95060810
2. nov 2017

@emi16 že bol druhý rýchlejší....😉

emi16
2. nov 2017

@deti95060810
To teda hej
Vyprdla som ju a doslova
Ale musim podakovat porodnikovi, ze mi robil kontroly aj cez vikend, ze si vsimol kontrakcie 120 a skontroloval aj placentu
A to, ze sa rozhodol bez nastrihu
Sveta zit
Po prvej som mala velkonocny vzor v sebe
2 hodiny ma sili
Inac neviem ako by to dopadlo

miku1
2. nov 2017

@roni2209 Prvý: voda mi odtiekla v nedeľu o 22:30 hod., rodila som v pondelok o 11.15 hod., druhý: prišla som ráno na 8:00 hod., okolo 10:00 mi "praskli" vodu, a rodila som o 13:45 hod..

miriama11
2. nov 2017

Pri prvom mi zacali kontrakcie vo stvrtok to som isla rano do nemocnice uz pobalena ved pravidelne kazde 6min.lekar ma poslal domov ze to bude az v sobotu a aj tak bolov piatok vecer kolo 9som prisla na prijem a porodila som v sobotu o 4:30 a druhe zacali kontarkcie cca o 4tej o 6 som sla do nemocnice o 8smej mi bolo posledny krat do smiechu a hodinka masaker a o 9:15 bola von.prvy z epiduralkou a druhy netrebalo

miku1
2. nov 2017

@renimac Ten oxytocin mi ani nespomínaj ... som myslela, že im tam zoškrabem kachličky zo stien. Mala som ho pri oboch, čistá katastrofa. Jedna kontrakcia neodznela a už bola ďalšia. Keby som nebola presvedčená o tom, že chcem 2 deti, asi by ma už nikto na ďalší pôrod nepresvedčil.

renimac
2. nov 2017

@miku1 presne, tie pauzy medzi kontrakciami boli tak sekundové 😣.

slamka555
3. nov 2017

@roni2209 ja som mala prvy celkom rychly o pol 3tej mi zacali kontrakcie a o 5tej bol maly na svete ;) hodci mi davali vyvolavacku a bolesti su oto neznesitelnejsie :/ druhy ma caka vo februari tak.. snad to bude tiez tak rychle :( ..

susu29
3. nov 2017

Prvy 8 hodin, druhy od prvych bolesti 24 hodin, ale bola som v klude doma, sprcha, fit lopta.. sla som, az ked odisla hlienova zatka, maly bol do hodinky vonku od prichodu do porodnice. A treti vyvolavany za sedem hodin od podania cipky, ale bol najhorsi. Druhy paradoxne najdlhsi bol najlepsi..

sunnyhoney03
3. nov 2017

prvy porod cca 12 hodin od prvych kontrakcii porodila som o 5,5 hodin po odteceni plod. vody, tlacenie na prd nevedela som kedy a ako a mala som aj epidural a to uz som bola za cely den riadne unavena este som sa tesne pred porodom stihla dogrcat a isla som rodit :D druhy porod ovela lepsi bez epiduralky pravidelne kontrakcie zacali o 22hej do porodnice som prisla cca 23:40 a maly bol o 2:15 na svete cize ovela rychlejsie a tlacenie ovela lepsie aj ked ma dotrhla riadne kedze bol vacsi na mna ale inac v pohode hned mi ho dali na brucho co pri prvom museli malu rozdychavat, vody sa napila a tak

jasminet
3. nov 2017

prvy 9,5h, druhy5,5 a treti 1,5

maminazuzina
3. nov 2017

Prvý pôrod - o 9h ráno začali kontrakcie, malý sa narodil o 16.45h. to mi stihli dať aj epidural.
Druhý pôrod - kontrakcie začali ráno o 5h, dcéra sa narodila o 8h...bez epi

roni2209
autor
3. nov 2017

No pekne pekne no jansa len toho bojim ze moj prvy nebol strasny asi cca 4 hodiny a druhy sa bojim ze bude bbrutale tazky

marion09
3. nov 2017

@renimac taky tak

zuzi0911
3. nov 2017

Prvy porod 9 h,,,druhy 12h (tazsi)

martinka13
3. nov 2017

Prvý 18 hodín, druhý 4. Oba bez akýchkoľvek liekov.

sorciera24
3. nov 2017

prvy 15,5hodiny, druhy 15,5 hodiny (oba od odtecenia plodovej vody).....asi sa dohodli ci co....a vraj druhy byva rychlejsi....ha ha ha...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre