Ako obliecť dieťa pri odchode z pôrodnice?

simcika
17. dec 2018

Ahojte,
hoci som pomaly dvojmatka, prvé dieťa som priniesla domov z pôrodnice pred 10 rokmi. Chcem sa opýtať, či bábätko, keď bude mať teplý overal, mám dať aj do fusaku a potom v aute ho dať dole? Alebo ako ste ton riešili vy, čo máte deti narodené v zime?

Pekne ďakujem za každú skúsenosť a radu - na čo nesmiem zabudnúť.

mimi3706
17. dec 2018

ja som rodila v novembri pred rokom, a jednalo sa asi o 5 minut cesty autom domov, dala som chlpaty ovveral tenky, pod to pancusky a body, a zabalila do dekovej zavinovacky...ani som ju nedala do autosedacky, auto volo vykurene lebo manzel len dosiel a hned sme sa nalozili, ja myslim ze tych par minut to babo prezije 🙂

beky1813
17. dec 2018

Moje obe isli v polodupackach, body, tenky sveter, zimny overal a prikryte hrubsou dekou vo vajicku

st44
17. dec 2018

Moja je nar. v oktobri a ked sme isli domov, nebolo velmi zima. Mali sme dekovinovu zavinovacku, a oblecene mala dupky a bodynko a capicu. Isli sme domov autom cca 45min. Bola v pohode.

larisalarisa
17. dec 2018

Ja som môjho brala domov začiatkom februára. Mal tenký overal. Na ňom hrubší overal. A ešte svetrík a nohavice na tenkom overale. A mal fusak na sebe ...taký do vajcia vhodný. Aj deku sme mali. Predsa taký drobec musí byť v teple.

simcika
autor
17. dec 2018

a ciapku ste ako davali? Jednu bavlnenu a na to hrubsiu?

beky1813
17. dec 2018

@simcika zimnu a kapucu z overalu

st44
17. dec 2018

@simcika davala som aj tak. Tenku a na nu vacsiu

simcika
autor
17. dec 2018

@st44 krásne vecičky a krásne bábätko 🙂 dakuuuujem

st44
17. dec 2018

@simcika na foto mala asi 3 - 4 mesiace. Svetrik aj capicu sme dostali. Tuto foto mam velmi rada. Ked sa na to divam tak mala mi straaasne rychlo vyrastla. Teraz uplne inak vyzera. 😍

simcika
autor
17. dec 2018

@st44 ide to veľmi rýchlo 🙂

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henka123123
17. dec 2018

Ja som mojho brala domov na zaciatku januara a dala som body s dlhym rukavom polodupky na to dupky s kabatikom tenkym a do hrubeho overalu a ciapku som davala 1 tenku a 1 hrubu 🙂

larisalarisa
17. dec 2018

@simcika áno dve čiapky mal...jednu tu tenkú a potom hrubšiu.....tu tenkú som mu potom dávala aj po kúpaní ....

simcika
autor
17. dec 2018

@saja1 nema uplne ten hruby ale teply, ale je taky makky... tzn. ze ju mam vyzliect z overalu radsej?

evka_s
17. dec 2018

@simcika my takto 🙂 Narozený na konci januára, bodýčko, mikinka, kabátik, polodupačky, hrubá zavinovačka do autosedačky. Stejně se venkem nesl jenom chvilku k autu

simcika
autor
17. dec 2018

@evka_s paradny je. Dakujem -ja som sa az dnes dozvedela, ze existuju deky do autosedacky. Nuz, vsetko je raz poprve🙂

valerya
19. dec 2018

Ideálne na cesty autom a dieťa môže byť oblečené teplo aj s dekou. Navyše sa nemôže vyšmyknúť, vo vajci o tie malé pliecka pripútané, to mi príde dosť nebezpečnú.

elzena2
19. dec 2018

@valerya ja som rozmyslala aj nad kupou takejto vane, ale ako je to s hlavou? Vo vajci je okolo nej ta vlozka, ale tu sa mu pri naraze neotrieska ?

dzina007
19. dec 2018

Dnes je to presne 4 roky co som sla z porodbice z krpcom. Maly mal na sebe dupacky body s dlhym rukavom bavlnenu ciapku na to mal obleceny overal chlpaty s kapucnou na hlave. A nieali sme ho do auta vo vajicku kde bol prikryty hrubou dekou. Auto muz pred tym vyhrial. V aute som potom vymenila hrubu deku za tensiu abysa dieta neprehrialo. Len u nas slo o pol hodinovu cestu.
Ale podobne by to bolo aj na kratko. Dieta v hrubom zimnom overale totiz do sedacky nepatri.

elzena2
19. dec 2018

@simcika my mame tu deku (kaiser cocoon) a paradne, prakticke to je.

misicka2207
19. dec 2018

My takto su to 4 roky co nas prepustali presne 19.12

kianka5
19. dec 2018

@elzena2 my máme autovaničku aj s novorodeneckou vložkou a tam je ochrana okolo hlavičky...

katrin21
19. dec 2018

My sme sli domov sice v aprili, ale bola zas predcasniatko zimomrave, 2400g pri odchode domov... tak isto by sme asi sli aj teraz, max este hruba deka na ten fusacik vonku prehodit.
Pod fleesovym overalom mala dupacky ...uz si nepamatam, ci sj bavlneny tenky kabatik, asi hej...lekari odporucaji vrstvit, nie malo hrubych vrstiev..vo vacsej zime akurat mozno jemne hrubsi overal, alebo chlpatejsi ...fusacik do autosedacky sa nechava, idu cez neho pasy a je to ako dalsie oblecko.... je z lidla. Super vec!

Ciapocky sme tiez davali vzdy dve, ak pri prvej, tensia a na vrch hrubsia.. alebo ciapocka a kapucna..vid foto...

valerya
20. dec 2018

@elzena2 Ja som mala takú vaničku s kočíkom Jané. Vanička bola v tom pohodlná, že som ju vybrala, naklikla na kočík a bolo. Netrebalo dieťa prekladať. A voziť dieťa vo vajci na prechádzku sa aj tak nedá, lebo sa tam nedá dobre zababušiť. Do vaničky som používala hrubý fusak a ten bol pri hlave sťahovací. Dieťa bolo celé obklopené a v teplúčku.

simcika
autor
20. dec 2018

@misicka2207 to je tiež ten fusak do autosedacky? Kde si ho kupila?

simcika
autor
20. dec 2018

@dzina007 cize ju z overalu vyzleciem ano? A preco vlastne nemoze mat overal?

simcika
autor
20. dec 2018

@elzena2 pozerala som ju, no musim ju stihnut kupit niekde v tomto zhone. Cez net uz sa bojim, lebo mi to asi nepride... ale sice, to by som stihla, kedze nejaky pocet dni budem v nemocnici. Ty si ho kupila kde?

simcika
autor
20. dec 2018

@katrin21 Lidl uz nedam🙂 Ale dik 🙂

duda2
20. dec 2018

My takto. narodený 31.12., bolo -12°C. Bodýčko, dupačky, jeden tenší overal na mieru😀, jeden teplý väčší, čiapočku iba bavlnenú, lebo mal dve kapucne z overalov. Sedačka mala ešte kryt na nohy. Nemal žiadnu deku. Keď sme prechádzali po nemocnici a k autu, mal cez autosedačku prehodenú bavlnenú plienku, aby sa nenadýchal mrazivého vzduchu a vírusov...

katrin21
20. dec 2018

@simcika su na bazariku... zanovne, to sa neznici aj ja som moj predala ako novy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre