Ako prebieha vyšetrenie pásy?

20. apr 2021

Idem prvy krát na pasy do nemocnice. Prosím ako prebieha toto vysetrenie? Budú ma aj zo spodu pozerať? Poprípade ako sa obliecť a co vziať zo sebou? Ako dlho trvá toto vyšetrenie?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisse247
20. apr 2021

Ja som síce chodila na rizikové takže tam bolo vždy všetko. Ale pásy prebiehali tak že som si tam poležala pol hoďku a bolo treba ťukať zakaždým keď sa pohne. Čo sa týka kontroly zo spodu čo viem čo ženy chodili už takto do nemocnice už posledné týždne tak kontrolovali aj tak zakaždým + moč a tak.

katkamatka7
20. apr 2021

Ak so tu len pásy, tak si lahnes na posteľ, majú na to miestnosti podobné nemocničným izbám. Nič nebolí, nie c nepichajú. Vyhrnieš so oblečenie, aby Ti zapojili pásy, čiže také pruhy, na miesto v okolí pupku, pásu, spredu. Len ležíš, oni si to kontrolujú na zariadení, ktoré im ,,píše", ako sa bábätko má. Ak je všetko ok, po 10-20 minútach máš za sebou.

autor
20. apr 2021

Ja si teda myslím, že mi budú robiť čisto iba tie pásy, lebo budem chodiť aj k svojej gynekologičke raz za týždeň až do pôrodu. Ďakujem za info 🙂

zuzikak
20. apr 2021

vysetrenie "pasy" je vlastne sledovanie prietokov krvy k babatku a teda jeho vyzivovania a okyslicovania. Zaroven sa zaznamenava srdecny tep. Bud si lahnes na chrbat alebo na bok (podla toho ako je babo ulozene - to ti povedia tam) a chvilku lezis, kym natocia zaznam. Ja som vzdy po tomto vysetreni bola u gynekologa, ktory mal zrovna sluzbu v nemocnici lebo moja dr. nerobila kazdo-tyzdennu kontrolu.

kiki68
20. apr 2021

Prides, daju take ako pasy, teda elektrody a prichytia pasom o brusko a pol hodinu sedis alebo lezis.,oni natocia zaznam a ides prec.

beatrixx123
22. apr 2021

Ja som bola tiež vcera prvi krát a robila mi pasy a normálne aj váhu, tlak, moč a aj Sono

beatrixx123
25. apr 2021

Ja som už tiež 35tt a už každý týždeň pasy + klasika poradňa a doktorka má poslala do nemocnice na kontrolu tak pasy robili a Sono nepozerali zo spodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre