Ako znášate horúčavy v treťom trimestri?

majula009
23. jún 2008

Ahojte tehulky, chcem sa spýtať či aj vy tak zle znášate horúčavy v tehu, alebo to len ja jediná.
Som z toho úplne hotová, mám pocit že mám horúčku 40tku, potím sa v jednom kuse, a nevládzem sa ani pohnúť.... Dlane a chodidlá mám žeravé ako uhlíky....čo poradíte? Klímu púšťať nechcem, som to s nou trochu prehnala včera a cítim hrdlo dnes...tak sa bojím že do porodu prechladnem a nebudem môcť dobre dýchať a tým pádom tlačiť.... 😖 HELP

pinco
2. júl 2008

monti, no tak si daj len zo dva mesiaciky za den 😉 a dobru chut aj tebe.

janette4
2. júl 2008

Baby,normálne ste mi s tým melónom spravili chute.Aj ja mám v chladničke,doteraz som zavárala uhorky, tak sa idem osviežiť.Inak aj mne každé meno všetci obrblali. 😢 Benitas aj ja som mala vybrané pree dievčatko Sophiu a všetci si mysleli,že to je Žofia.Pritom to je úplne iné meno.Ale myslím,že na Žofiu kľudne môže oslavovať meniny,keď neni v kalendári. Pinco,aj my sme sa tak dohodli,že ja dievčenské a môj chlapčenské.Ale nakoniec som aj tak vybrala obidve ja.Ale išla som na to tak,aby mal pocit,že chlapca vybral on. Idem na ten melón.

vejinka
2. júl 2008

no zienky...ja som mala melon vcera ale ten zlty..ja si pockam kym pojdu cervene melony trochu cenovo dole..furt sa mi to zda drahe..ale zasa mam na kila spravenej domacej zmrzliny..takze nahrada by bola 😀

janette4
2. júl 2008

Ešteže je leto a máme na výber z toľkých dobrôt.V zime som to riešila sladkosťami, lebo ovocie bolo strašne drahé.Ale zase ma zásobovali moji rodičia,ani som to nestíhala jesť.Vraj to je pre bábo,tak som vitamínky papkala.
Vejinka,u nás už je červený melón po 13,-/kg, takže si ho doprajem.Už sa s ním napchávam, večer to istí zmrzlina.Začali sme kupovať veľké litrové,príp.2litrové balenie,lebo som mala veľkú spotrebu.Ozaj,zmenili sa vám nejako výrazne chute, chutí vám teraz napríklad niečo,čo ste predtým nemali radi?

adrioska
2. júl 2008

Janette mne kofola... 😵
nieze by som ju nemala rada predtym,a le radsej som si dala colu nez kofolu a teraz na kofolu nedam dopustit... 😀

madi
2. júl 2008

caute tehulky,
aj ja som v 3.trimestri...a tiez mi je horuuuuco....
montinka - aj ja zijem iba na melone, ale chvalabohu neni som spuchnuta...bola som kym som chodila do roboty a cely den sedela pri PC ale odkedy som doma, tak mi je fajne 😉

akurat rozmyslam ze idem povysavat a pozmyvat byt...uf...ked si predstavim ako sa pri tom zapotim....fuuuuj.....

janette4
2. júl 2008

Madi, kašli na to, robota neni zajac,neutečie.Ja sa snažím variť, upratovať a pod.večer, keď už neni tak teplo.

janette4
2. júl 2008

Adrioska, vieš, že aj mne?ale skôr Cola.Predtým som sladené vody nepila vôbec, iba minerálky.A teraz mám niekedy strašnú chuť na Colu, že ju musím mať,aj keby čo bolo.

benitas
2. júl 2008

ale ste mi narobili chute s tym melonom, ja som v praci a mam smolu 😖

ja tiez upratujem radsej vecer a v sobotu doobeda ked este nieje take horko, ale aj tak sa pri tom spotim

mne chuti hlavne ovocie a zelenina, ale to bude aj tym teplom, a mala som rada cokoladu no teraz ju nemusim

majula009
autor
2. júl 2008

Melon je dobrý na odvodnenie, posobi mocopudne takze je dobry na opuchy. Mne melon pomohol na opuchy na nohach, takže som ho jedla non stop, ale teraz mi uz leze hore krkom, a nohy mam ako kacer donald také opuchnute....Bola som dnes u dokiho, ziadna zmena, furt sa neotvaram a malej sa nechce na svet. Mala som vyssi tlak a zajtra musim ist znovu kvoli tlaku tam lebo sa mu nepacia moje opuchy a ten tlak, takze si pozrie aj prietoky keby daco bolo asi ma aj odrodí..hehe....celkom by som sa aj z toho tesila.....hlavne nech je malinka ok....ja hadam odpuchnem este niekedy v zivote....

majula009
autor
2. júl 2008

janette4, no mne sa chute menili takto: prvý trimester maso hovadzie, kopa steakov, bola som ochotna život položiť za pfeffer steak, a predtym by som sa doblila keby som musela steal zjest, bleee a este taký krvavý. Potom som už nemohla maso ani citit, došli na radu sladkosti, parené buchty a kysnuté kolace, ale samozrejme domace, knedliky tvarohove a pod....nemohla som ryžu a kuracie maso....A posledny trimester by som zjedla uplne vsetko ale nemozem lebo mam problem so zahou a radsej moc nejem nic lebo mi je v kuse zle, aj z jogurtu...Co sa tyka pitia, tak pijem pivo a vodu, uz si pripadam divne ked sa odtrepem do krcmy s drahym a objednam si desinu male pivo a cela stastna ho pijem a vsetci na mna kukaju ze to co je....ale pomaha mi na travenie a hlavne na smad...inak som si vsimla ze ked si dam pivo tak mi viacej tecie kolostrum, a tak isto aj po ´vinei, ked pijem vodu tak nic nepozorujem ale ked hentie dva napoje tak sa to same od seba pusta... 😕

majula009
autor
2. júl 2008

Inak, neviem ako vy ale ja sa potím ako blázon, som vyzlecená do podprsenky a gatiek vlasy vypnute hore a napriek tomu som mokra ako mys a oblieva ma horucava a som vrela....keby teraz na mna niekto vykydol vajicko, do par sekund ma volske oko....ble, ja uz fakt neviem, co mam robit....dufam ze sa mi nezvysuje aj tlak tym teplom...

darlinka
3. júl 2008

Majula, a myslis si, ze to pivo a vinea bude dobre aj na mliecko, ked mas takuto skusenost?? Ja som pri prvom babatku velmi rychlo stratila mlieko, uz ani nie po dvoch mesiacoch (a to som v porodnici kojila aj ine deti, co som mala tolko mlieka...), tak sa chcem teraz co najviac snazit aby mi to vydrzalo... dufam... 😒

darlinka
3. júl 2008

Inak co sa tyka tych chuti, ja cele tehu ficim na ovoci 😵 , ale neskutocne.
A na sladkosti som sa v prvom a druhom trimestri nemohla ani pozriet, hned ma napinalo, co inak mimo tehu bez nich nevydrzim... 😀

benitas
3. júl 2008

darlinka ja som pocula, zevraj vinea podporuje tvorbu mlieka

ja neviem ,ci je to tym teplom, ale ja som posledne 2 dni strasne unavena, ledva chodim, len by som spala, a vkuse som smadna
mozno je ta unava len prechodna, ved doteraz som ficala uplne v poho, alebo zeby to bolo cim dalej horsie 😕

v praci mam klimu, ale tusim som uz aj voci nej odolna, lebo ma aj tu oblieva horko a to len sedim pri PC ☹

janette4
3. júl 2008

Darlinka, mne tie sladkosti chutili aj predtým,ale v primeranej miere.Teraz sa bez nich nezaobídem.Každý deň musím mať aspoň nejaký koláčik, alebo čokoládku,aspoň malinkú.Dúfam,že po pôrode sa to vráti do normálu.

janette4
3. júl 2008

Majula009, to kolostrum by malo vytekať už pred pôrodom? Lebo mne nevyteká nič.

pinco
3. júl 2008

majula, tak s tým pivom to je fakt sranda predstava 😀 😀 Ale no a čo. Keď ti chutí a dáš si len malé 😉

mne tiež zatiaľ nič nevyteká, tak sa ukľudňujem, že niekomu sa to pustí až po pôrode 😒 A možno začnem fičať na tej vinee.

benitas, ani sa ti nečudujem, že si ustatá, aj keď "len" sedíš za pc. ja som tiež robila ešte do 28tt a až potom som išla na dovolenku. A tiež som si myslela, že ža pc je to v poho... A my žiadnu klímu nemáme 😒 Dnes som tam bola zaniesť len matersku a trochu pokecať, tak som bola za 5 minút mokrá ako myš 😖 Hlavne pi vodu, keď ti chutí a ten melón si môžeš kúpiť cestou domov 😉

darlinka
3. júl 2008

Pinco, ja som robila este do 35 tt, dokonca som este sem-tam sla aj na sluzobku... bolo to dost aj ked som sedela za PC a mali sme v robote klimu, ale nie vsetci to citili rovnako ako ja tie tepla... 😀 Ale zas keby som bola doma, tak by som sa asi zblaznila, takto mi to rychlejsie uslo... Teraz som doma stvrty tyzden a uz mi to ide riadne na nervy... 😠, najhorsie je teraz to cakanie...

darlinka
3. júl 2008

Janette, to kolostrum je individualne, ja to mam uz od piateho mesiaca, ale je to len take mierne, skor sa mi len mierne zaspini podprsenka. Nemusis si s tym robit starosti... 😉

stvura
3. júl 2008

Cafte kocky, hlasim sa k upotencom...to teplo ma privadza do zufalstva, k tomu nizky tlak a podobne.

Zdravim Pinco...mame rovnaky termin, ani mne nic nevyteka a bohuzial vineu nelubim tak uvidime ako sa to rozbehne ked bude treba.

Cakanie je uf...ja som robila do konca mesiaca, teraz som treti den doma, jedine pozitivum co v tom vidim je ze nemam absolutne ziaden opuch, co som v robote uz mavala...

majula009
autor
3. júl 2008

darlinka, no ja neviem ci je to tým pivom, alebo tou vineou, ale mne zacalo to kolostrum tiect tak okolo 25 tt, ale len tak malinko kvapiek...potom som si to cele tehu nejako nevsimala, mala som vzdy len také šupinky na bradavkach ale také že keby som sa neštudovala tak si ich ani nevsimnem. Samozrejme ze ak si potlacim tak mi vybehnu drobulinke kvapky ale NESMIE SA TO TLACIT,lebo sa vraj moze spustit porod, co v mojom prípade je uz aj tak jedno.... 😀
Teraz ku koncu som si vsimla ze mi to vyteká samé, hlavne som to pobadala na tricku ked nemam podprdu, ale musim povedat ze ma viacej bolia prsia ako pred dvoma troma tt..... 😀

majula009
autor
3. júl 2008

janette4, nie kazdy má to kolostrum, niekto to má až po porode tak bud kludnučká... 😀
pinco, no to s tym pivom tiež nechapem....preco mi tak chuti...ale co uz.....skus vineu sa vravi aj na sestonedeli ze sa nou dobre pusta mliecko...ci to je pravda fakt neviem... 😀

janette4
3. júl 2008

Jej majula009, ty máš zajtra už termín 😅 Tak hádam to vyjde a nebude ťa dlho trápiť.Už ste sa rozhodli pre meno?
Baby ja som bola pred materskou na PN,takže môj pobyt vonku bol obmedzený vychádzkami.A strašne som sa tešila,že,keď budem na materskej, pôjdem kde chcem,kedy chcem, koľko chcem...Len ma akosi nenapadlo, že bude taký hic a ja budem rada,že môžem sedieť doma s nohami v lavóri.Mne nohy nejak viditeľne neopúchajú, len šľapky sú mi všetky akosi malé, ale skôr prsty na rukách.Chcela som si dať dole prstienky, a už to nejde. ☹

majula009
autor
3. júl 2008

Ja som bol atiež na PN, cele tehu, a chodila som von, mal asom vychádzky a to mi uplne stacilo....Kontrola nebola ani raz a keb yaj bola tak sa tu nedozvonia lebo nam nefungujú zvonceky....a do domu sa nedostanu cez branu lebo vsetci chodia cez garaž.... 😀 Ja som vedela ze ked nastupim na matersku tak uz nebudem vladat ani chodit....nohy mam ako balony a hlavne ma dost bolia....preto sa zdrzujem tiez vacsinou doma alebo v aute...parkujem vyhradne krok od obchodu....
Janette mam termin zajtra ale asi to zajtra este nebude, to by sa madam muselo velmi velmi velmi chciet a je evidentne po tatkovi lebo ani jemu sa nikdy nic nechce...takže si asi ešte pockam...mam až v pondelok ist na kontrolu, lebo dnes mi bolo povedané že sa ešte na svet nechystáme..... 😖 ale hlavne ze je vsetko ok, a nemuseli mi dnes nic ´vyvolavat.... 😀 co s acelkom tesim, aj ked by som to uz mala najradsej za sebou....
PS: ja neobujem nic okrem športovych šlapiek...nechapem ako sa mi mohli tak zvacsit chodidla a o rukach ani nehovorim, hodinky uz nezapnem davno a prsten je odlozeny v sufliku, neda sa mat ho na prste, max na malicku, ale aj to pochybujem ze by som ho vobec natiahla.... 😀

majula009
autor
3. júl 2008

Inak došla som na celkom fajn zlepšovak...Namočíte plienku do studenej vody a ked Vás bude oblievat pot tak si ju hodite cez telo a hned vam bude lepsie..to praktizujem dnes od 14tej...Netreba si ju tam nechavat nejako dlho aby ste zase nenachladli.....len sa tak osviežovať.... 😀 😀 😀 😀 😀

montinka
3. júl 2008

ahojte tak dnes som bola u dokiho a vraj tie nohy mi nepuchnu z melona ale z toho tepla. tak som si dnes hned dala dva mesiaciky. 😀 fuuuj inak toto teple pocasie ma raz zabije

janette4
3. júl 2008

Monti, my máme skoro rovnaký termín. Aj ty si stále tak strašne unavená?Ja by som stále len spala.Muž sa mi smeje, že som jak medveď.Aj sa tak kotrmácam, aj stále spím.

majula009
autor
3. júl 2008

montinka, písala som že melon odvodnuje to znamena ze z melonu ti nemohli puchnut...mam taku knihu tusim zelena lekaren a tam pisu ze melon je vyborny prave pri puchnuti noh vhodny...ja mam nohy ako slon a melon jem ale vzdy len tak pozobem, asi aby to malo ucinok treba ho zjest viacej, teda fakt ze neviem..ale viem ze po melone chodim castejsie curat...
janette4, moj drahy spi so mnou, teraz je so mnou doma od utorka, a my len spime...chudak uz sa pokazil odo mna... 😀 inak sme zistili ze to aj z tepla sme takí oťapení....
včera sme spali asi dve hodky po obede a dnes sme tak podriemali cez den zo tri krat po polhodine... 😀
A kotrmácam sa aj ja...prevažuje ma brucho

montinka
3. júl 2008

majula viem to len zname ma zbuzerovali zevraj to mi robi melon ale doki mi dnes povedal ze to tak nie je. no janette veru ja rano vstanem a za hodku dve znova vyzyvujem. hrozne. inak mne doktor pise 19.7. termin.😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre