Aký je rozdiel medzi otvorením na centimetre a na prsty?

kachniatko17
12. feb 2013

je vobec rozdiel ked doktor povie otvorena na prsty a na cm?

zuzi0911
12. feb 2013

hej zo zaciatku je to na prsty a potom na cm alebo naopak,mne to vysvetlovala sestricka lebo som tomu nechapala ale aj tak som nepochopila 😀

januliku
12. feb 2013

Neviem urcite, ale prst by mal byt 2cm. Mozno sa ale mylim 😀

azbestica
12. feb 2013

prsty ma kazdy inu velkost s cm su cm

anjelicek26
12. feb 2013

@kachniatko17 - prsty su priechodnost krcku a centimetre su, ked sa otvori, nie?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sssimi
12. feb 2013

Mne sa zdá, že CM do vnútra a prsty do širky 😀 ale istá si nie som 😀 😉

katka1981
12. feb 2013

Toto je ako otazka z aj mudry schybi. Kazda mame apson jedno dieta, a ani jedna nevieme 😀 Ja si myslim, ze je to to iste, keby sa jednalo o palce, tak to je o inom 🙂 Ved ked pojde nejaka tehulka na poradnu, nech sa opyta, aj mna by to zaujimalo.

vladkap
12. feb 2013

Tak ako píše @anjelicek26 normálne sa v cm uvádza skracovanie krčka a v prstoch jeho otvorenie. Nemalo by to byť to isté.

dvojicky88
12. feb 2013

mne vždy vraveli, že som otvorená na 1cm a keď som bola na 4cm tak ma brali na čakačku, že začína pôrod. Ktovie ako to naozaj je.

zmrzlinkams
12. feb 2013

tiež ked som rodila tak vraveli len o cm o prstach nevraveli nič len že som na cm xy otvorena - ktovie ako to je ale hlavne je že sa žena otvori a všetko prebehne hladko či je na cm alebo na prsty či dlane .... tie lekárske všelijake skratky a nazvi akorát pekny chaos z toho 😀

jerryjanka
12. feb 2013

ja som sa na to pytala je to v podstate len orientačne nikto ti tam meradlo davať nebude ale ked sa povie prst tak to znamena 2 cm a rodiť sa ide ked si otvorena na 4-5 prstov - teda na 8-10 cm

sydney07
13. feb 2013

nemyslím si,že máš pravdu @vladkap. mne dr minulý týždeň na poradni povedal pri vyšetrení,že otvorená som na 2 prsty a do správy zapísal, krčok skrátený na 1 cm a otvorený na 3cm. tak si vyber. ale tiež by ma zaujímalo,že ako to je.

zamilovana
13. feb 2013

viem že prst je chápaný na 1,5 cm, takže to by sedelo so správou od @sydney07 ale či to je ešte členené na šírku a hlbku, fúú, tak to neviem, mne len povedal, že priepustný na špičku prsta... tak babo rad :D

didi44
13. feb 2013

...Je to rozdiel lebo otvorena na 4 prsty..neznamena, ze su to 4 cm....a doktor pred manzelom povie radsej ..prsty, lebo to znie technickejsie a manzel pri centimetroch pocita a pri prstoch si spomenie na tie svoje.. 😀 😀

vierka82
13. feb 2013

jeden prst su dva centimetre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre