Bábätko nechce ísť von

nikola599
26. mar 2015

Ahoj baby chcem sa spýtať termín mam 28.3.2015 a dnes som bola na kontrole poslednej dva dni pred terminom a povedal mi ze to neni otvorene ani na prst ze sa rodit nebudem . Mam prísť v utorok ak neporodim a uvidí podľa toho ake to tam bude ze co ďalej . Ake máte vy skúsenosť stym ze babo nechce ísť von som s toho nestastna .

katka2402
26. mar 2015

Presne ako u mna 😁,obe deti som prenasala tyzden,nakoniec sa vypytali nastastie bez vyvolavacky tyzden po termine.U mna zafungovalo chodenie po schodoch a horuca sprcha na krize.Drzim palce a vela stastia 😊

dankapap
26. mar 2015

joj neboj urcite ti nezostane v brusku...deticky sa rodia nievzdy na termin-mozes prenasat aj tyzden -pomozu prechadzky drzim palce...

henikav
26. mar 2015

@nikola599 nemas preco byt nestastna, maloktore dietatko sa narodi presne v den na kedy je naplanovane, moze sa narodit skor, ale mozes aj prenasat a je to uplne normalne, takze zbytocne nestresuj 😉

katka2402
26. mar 2015

a to som 3xisla hore-dole na 9-te posdchodie 😀😁😂,u oboch mi to zabralo.

bonaqa2013
26. mar 2015

@nikola599 však nič sa nedeje, porodíť môžeš aj do nedele. Pri 3 tehu som tiež prenášala, a ani som o tom nevedela. Zistili to až lekári, ke´d sa narodilo dieťa. Inak skús pochodiť hore dole po schodoch - aj to niekedy pomáha, a niekedy aj sex.

marissenka
26. mar 2015

2tt +- od terminu.ono vie kedy ma vyliezt..

ivkadracova
26. mar 2015

@nikola599 V pohode, v den terminu porodu som bola prvy krat na kontrole v Hainburgu, aj na monitore, aj neviem ake vysetrenie mi pre istotu spravili, ci neunika plodova voda, sono, atd, a potom som prisla o 12 dni na porod. Vsetko ako malo byt.
A k tym radam na urychlenie porodu : ) 11 dni intenzivneho snazenia: byvam na piatom bez vytahu, hore dole som chodila teda kazdy den, umyvala som okna, sexovali sme o dusu, kupala som sa v teplej vode, aj som dva dni pred porodom bola na ture (10 den prenasania), pila cajicky, furt nic. Ked som den pred porodom kupila postielku, tak som uz vedela ze mala pojde von, lebo uz mala svoje miesto : ) (trochu romantiky neuskodi)

zuzana2732
26. mar 2015

Dietatko presne vie, kedy je jeho spravny cas. Absolutne nechapem, preco si z toho nestastna. Pri mojom prvom tehotenstve som bola v den porodu na kontrole a doktor to zhodnotil, ze na porod to vobec nevyzera a v noci sme isli do porodnice. 🙂 A to som uz prenasala tyzden.

tenerifka
26. mar 2015

@nikola599 V pohode..prvu dceru som prenasala tyzden, do porodu som bola uplne zatvorena,nakoniec to bol normalny spontanny porod.....termin podla poslednej MS a ultrazvuku je len orientacny, babo sa narodi vtedy ked je jeho cas, dolezite je kontrolovat prietoky a cakat, ono nebudes ho nosit vecne

nikola599
autor
26. mar 2015

Len krcok sa neskracuje nič a to viem kedy som otehotnela . Doktor si myslel ze už som rodila a keď som tam dnes prišla tak bol s toho soku ze som ešte neporodila . Poslickov mavam v noci nemozem spavat skusala som metódy sex , chodenie po schodoch upratovanie kupanie v teplej vode dlhé vychadzky aj malu som nosila a stále nič nechapem dva krát som bola hospitalizovana a zastavili mi to a teraz ani za svet von . Som nestastna lebo som ubolena to to tehotenstvo ma nici. Ja len dufam ze sa dovtedy vypyta

alicka850
26. mar 2015

Ked mas termin 28.3, ma este cas. Ja som pri dcere bola zatvorena,porodila som dva dni pred terminom. Pri synovi som bola otvorena na 1cm uz od 34 tyzdna,bola som cela vyplasena a porodila som v 40v.tyzdni. Boli tam aj baby,co prenasali a museli im vyvolavat. To ze nie si ovorena neznamena,ze dnes.nemozes porodit.

evittam
26. mar 2015

@nikola599 Nemas byt preco nestastna. Normalne donosene babo a moznost pôrodu je od 38.-42.tt. Termin lekari väcsinou davaju ten 40.tt,takze mas este kludne 2tyzdne cas. Babo vie kedy ma prist na svet a hlavne ak je vsetko v poriadku.😉

edulkobaby
26. mar 2015

Ja som prenasala 6 dni, pekne na nervy to bolo. Skusala som dlhe prechadzky, sex, schody, horucu vanu, nic. Den predtym ako som mala nastupit do porodnice na vyvolavacku, tak sa mala vypytala son sama. Treba len vydrzat s nervami, lebo je to narocne na psychiku, zvlast, ked zacne cela rodina vyvolavat, ci uz a maju kopec mudrych reci.

kaculda2
26. mar 2015

Ja som prenasala tyzden a pol a ked som mala na dany dne naplanovanu vyvolavacku tak sa rano o 3:00 zacala dcerka pytat sama, a pekne bez vyvolavacky aj ked von sa dostala az o 23:00 ale vsetko bolo v poriatku

rebeka7501
26. mar 2015

ja som mala termín 7.10. a porodila som po vyvolaní 20.10.

zlatunkava
26. mar 2015

ja som mala termin 19.3 a uz 7 dni prenasam zajtra nemocnica a vyvolavacka nechapem ako mozes byt nestastna ked este ani neprenasas!hlavu hore pretoze si to este oddialis.......

evittam
26. mar 2015

@zlatunkava Ako som uz pisala,ani ty neprenasas😉. Prenasa sa az po 42.tt.

zlatunkava
26. mar 2015

ale prenasam 7 dni ....asi dr vie co hovori

trgypadl
26. mar 2015

@nikola599 ahoj hlavne klud,ten nalez sa moze zmenit z hodiny na hodinu...a do soboty je este casuuuuuu

beronsche
26. mar 2015

@nikola599 normalne tehotenstvo trva 38 az 42 tyzdnov.. fixovat sa na ten jeden datum,ktory sa oznacuje ako termin porodu je nezmysel... je to len orientacne... Urcite by som si nenechala vyvolavat porod 3 dni po termine ... samozrejme za predpokladu, ze babatko sa ma dobre...
Na druhej strane ta chapem... Tiez som sa bala, ze sa mi porod nespusti do konca 41 tt a potom by ma zrejme "lamali" na indukciu, mozno aj sekciu, kedze babatko bolo velke ... Tak som skusila akupunkturu na vyvolanie porodu a este v ten den sa porod spustil... bola som v 40+5 🙂

sabina1975
26. mar 2015

@evittam za prenasanie sa povazuje vsetko nad 40 tt @nikola599 mam tri deti a ani jedno sa nenarodilov termine prvy 12 dni po druhy 5 dni po a dcera 7 dni po termine

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska77
26. mar 2015

@evittam do 42tt musi ist babo von..prenasanie je po 40tt..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre