Bábo v brušku veľmi často kope. Máte podobnú skúsenosť?

salome123
3. okt 2012

chcem sa vas nieco opytat, len tak pre zaujimavost... nejde o ziadny zasadny problem alebo komplikaciu.
mam jednu dceru. pocas tehotentstva kopala tak max. 4x denne, teraz je z nej nesmierne zive dieta. teraz som v 33tt a cakame zase dievca, "problem" je v tom, ze toto druhe babo kope skoro kazdu hodinu bez ohladu na to, ci je den alebo noc, akokeby vobec nespalo. to mi sice vobec nevadi, ale bojim sa toho, ze ked sa narodi, ci bude OK, resp. ci nebude prilis hyperaktivna. ma niekto podobnu skusenost? ja viem, ze ani hyperaktivita nie je nejaky velky problem, ale mat 2 velmi zive deti doma...uf.

adka_tkacik
18. okt 2012

ja som v 32.tyzdni a maly kope tak, ze v noci nemozem vobec spat, cez den mi to nevadi, lebo stale som v pohybe nieco robim, ale ako nahle si idem lahnut neviem zaspat aj 3-4 hodiny, kedze tak intenzivne kope, nemozem sa uz nijako ulozit a zaspat, potom aj ked sa mi to podari, zobudim sa po niekolkych hodinach znova na kopy, neviem si predstavit, ze toto budem mat az do porodu, posledne dni uz skoro vobec nespim

mowinka1
18. okt 2012

ja mam tiež takú "duracelku" chodí "na nočnú" a kope hádam celú noc, cez den to menej vnímam, ked sa hybem a stále niečo robím. Tiež ma už napadlo, že kedy asi tak spáva 🙂 🙂 🙂

rysisi
21. nov 2012

ahojte baby a máte skúsenosti aj stým že by Vás bábo kopalo do močového mechúra 🙂 stále mám pocit že sa dočúram 🙂 som v 30 týždni a stále je otočené bábo že ma kope v podbrušku.

michaelamilan
21. nov 2012

aj to naše malinké v brušku kope o sto-šesť......Dokonca aj Dr. na sone povedal že máme melého čertíka v brušku 🙂 .......A nenechá mňa ani spať 🙂a hlavne keď cíti, že nič nerobím a odpočívam. Mám pocit, že sa chce prekopať na svet a to doslova a do písmena....no a keď je hladný tak to ani nehovorím.....minule som zaspala o 04:00 a 07:30 som dostala taký kopanec až som si sadla heeeh.......dúfam, že keď sa narodí nebude taký hyperaktívny 😝
No a o tlačení na močový mechúr ani nehovorím 😀 vždy priateľovi hovorím že si z neho robí fit loptu a len tak si poskakuje......len potom sedím na WC pol dňa 🙂

anjelicek26
21. nov 2012

@salome123 deti kopu nielen podla nalady, ale aj podla spankoveho rezimu, polozenia placenty a vseobecne toho, ako su otocene... nemusi to znamenat nic s buducim charakterom dietata ;)

baku2
21. nov 2012

Ahoj.moj syn kopal stale,vo dne,vnoci.sestra sa smiala,ze co to mam v brusku za priserku🙂 je zive dieta a to ma 4roky.dcerka bola kludnejsia,zato teraz je z nej riadne certica,horsia ako syn.a to ma 1rok a devat mesiacov,je vsade,kde nema 😉 😉

squella
22. nov 2012

Aj naša malinká obyvateľka bruška kope o 106 🙂 ale to je super!!!! Je to lepší pocit, ako keď sa nehýbe dlhšiu dobu a potom mám stres, že nie je niečo v poriadku. No a v noci sa vždy pomrví len trošku pri zmene polohy a potom obe pekne spinkáme 🙂

csina
26. dec 2012

no u mňa zatiaľ pri oboch deťoch platilo, že aké bolo temperamentné v brušku, také bolo po narodení.. pamätám si, že staršia bola v brušku aktívna a po narodení bola tiež, málo spala, veľa bdela a bola veľmi pohyblivá... mladšia dcérka ma často naplašila, kým bola v brušku, veľakrát som sa všemožne snažila presvedčiť, či je tam v poriadku, keď sa dlhšie nehýbala, ľahla som vždy na chrbát a škrabkala som si brucho aby som ju zobudila... 🙂 po pôrode prvé tri mesiace v podstate prespala.. 🙂
a teraz sa hrozím, čo ma čaká, pretože čakáme chlapčeka a ja mám pocit, že ten tuším ani nespí... brucho mi vkuse poskakuje a keď robí tie svoje tanečky, veru mi dáva riadne zabrať, príjemné to teda nie je... z tej jeho prehnanej aktivity mi aj často tvrdne brucho... uvidíme, čo sa nám to vykľuje za žiaváčika.. 😎

stansn
4. jan 2013

aj nase babatko je velmi aktivne cez den, tiez mam pocit, ze ani nespi 🙂 vecer si pokope este, potesime sa pohladom na vlniace brusko a ideme spat. Mam pocit, ze aj ona spinka v noci, a len co rano zacnem rozpravat, alebo sa hybat, uz aj je hore a kopka si 🙂 pokladik moj :*

lenkabf
19. jan 2013

aktivita "živelnosti" bába v brušku záleží aj od toho čo zjete, preto by bolo vhodné ho zbytočne nedráždiť, nedopovať sladkým, hlavne v čase ked chcete mať aj vy kľud, (netreba mu dávať energiu ked má ísť aj ono spať) teda večerom a pred spaním, ráno - do poobedia si kludne dopriať sacharidy ( v ovocí) ale večer a na dobru noc, ked je hlad, tak iba bielkoviny, zeleninu... mne sa babo podráždi aj ked večer jem jablko alebo si dám len pár kociek čokolády, inak je tiež živé a pohyblivé počas dňa, takže večer ho už mám vycvičené a je kľud, 😀 otestujte si svoje bábo v brušku ked niečo zjete ako sa menia jeho pohyby 😉

bique
27. jan 2013

my cakame chlapceka a tiez je velmi aktivny...hlavne cez den, obcas aj v noci, je jedno, ci jem sladke, som hladna, nie som hladna, ci si dam iba zeleninu alebo ovocie....jednoducho sa asi v brusku nudi, tak sa zabava 😀 to skoro cely den, v noci sa zobudim max raz na to, ze sa prevali...ale inak v pohode spinka alebo ja spim tak, ze ma to nerusi 🙂

blackcat8885
29. jan 2013

Aj môj veľmi veľa kope,často a silno hlavne teraz posledný týždeň.Asi vie,že máme termín ale von sa mu nechce 😒

mamiajka04
1. feb 2013

čo som teraz druhý krát tehotná, zdá sa mi toto tehotenstvo horšie. Už vieme, že je to malá a poriadne kope a neviem, čo tam ešte robí, ale tlačí všade, a začala hlavne teraz v noci. Tak sa musím poprechádzať a potom zaspíme obe ako dudky. Musíme vydržať!

medvedik79
7. feb 2013

Nno moja vcera cca od 17 tej do pol noci v kuse,ale original v kuse. Nechapem kde chodia na tie statistiky,ze ku koncu sa uz menej babo hybe

adulkadk
21. feb 2013

moj maličký kope snaď nonstop a hoci je to občas až unavne-uživam si každý jeho pohyb a kopnutie...aspon viem že je v poriadku láska naša 🙂a ani ja nechapem,prečo sa hovori že na konci už menej kope,lebo mna kope čím dalej,tým viac

ririan
23. máj 2015

ahojte, ja dnes od obeda citim neustale kopance, hmýrenie a vydúvanie, az niekedy prudké, bola som na pohotovosti, ze či sa niečo nedeje, ale ctg aj prietoky sú ok, čím to môze byt? vôbec malý neoddychuje, ako keby sa mu tam niečo nepáči. som z toho uplne nepokojna, unavena, som 35tt. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre