Chuť na kyslé v 9. mesiaci

5. okt 2023

Tusite dievcata preco teraz posledne 2 mesiace sa mi strasne ziadaju take kysle osviezujuce veci? Cely citron si vymackam do pohara s vodou a vypijem to ako nic. Pomarance, mandarinky, pripadne aj calamada a taketo veci by som jedla.
Je to normalka alebo mi chyba nejaky vitamin?? Predtym sa mi to tak neziadalo.
Vysledky na cukrovku som mala v poriadku.

mia_von_prag
5. okt 2023

Myslím, že je to normálne. Ja som mala chuť na kyslé cele tehotenstvo.
Ku koncu som mala strašnú chuť na omietku. Že vraj aj to je normálne 😂

mirka438
5. okt 2023

Ja ked som syna cakala tak som mala cele tehotenstvo chut na kysle. Calamady, uhorky, citrony alebo gumene cukriky take tie kysle, pelendreky..vsetko kysle. Pri dcere som kazdy den musela mat nanuk a uhorkovy salat so sladkokyslym nalevom 😀

selena_luna
6. okt 2023

Ja tiez drtim citronady, ale skus si zvysit davku vitaminu c. Ja som napriklad prlila acidko na litre, zaradila som si vapnik a odvtedy uz nejdem zomriet tuzbou ked vidim acidko v obchode 🙈 telo si skratka vie pytat 🙂

autor
6. okt 2023

@selena_luna vitamin C praveže tiež uživam. Ale napr také acidko mi vobec nejde na chut. Skor doslova citrony, pomaranče, grepy, alebo také sladkokysle limonady.

selena_luna
6. okt 2023

S acidkom to bol priklad. Skus si zvysit tie davky, mozno to nestaci. Teda pokial neberies maximalne denne davky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre