Používame cookies. Viac informácií tu. OK
veve39
2. aug 2011

ahoj, mna to velmi stresovalo v posl.tyzdnoch, tiez som citila malo pohybov. Mala sa hybala asi hlavne v noci a ja som spala...v kazdom pripade ak ta to znepokojuje, chod k dr....ja som takto isla mimo poradne 2x koli slabym pohybom, spravili monitor, vsetko bolo OK

li_la
2. aug 2011

Ja by som na tvojom mieste radšej išla k dr. a požiadala ju o sono. Kdesi (Veľká kniha o matke a dieťati) som čítala, že v takomto štádiu tehotenstva môže znamenať isté komplikácie, ak sa bábätko málo hýbe - môže byť napríklad priškrtené pupočnou šnúrou. Radšej už nečakaj, a choď, keď budeš vedieť, že je všetko ok, budeš pokojnejšia, za to nič nedáš. Ale rovnako to nemusí znamenať nič zlé, len pre istotu by som ja na tvojom mieste išla, kvôli dobrému pocitu. Ale možno je chalanisko už lenivý. Neboj. Držím palce.

nibiru
2. aug 2011

nemusis sa bat asi je poriadny spachtos mne sa skor vyduvala ako kopala nikdy som niake extra kopance necitila ale ak by sa stalo ze ju necitis dlhsie skus si lahnut do polohy na chrbte a bruskom pomykaj zo strany na stranu nam tak budili deti na ctg vysetreniach ak by si ani potom necitila pohyby utekala by som k doktorovi.

anjelicek26
2. aug 2011

Dietatko kludne moze mat omotanu snuru okolo krku alebo ho uz nevyzivuje placenta poriadne, ak sa pohyby stavaju zriedkavejsimi - pod 5 kopnuti ci pohybov do hodiny v aktivnej faze - treba ist k lekarovi. Ja viem, ze je to v UK tazke dostat sa na ultrazvuk, ale midwife ti urcite babo aspon popocuva, ci mu bije srdiecko, ako lezi a tak.

miskap
3. aug 2011

skús sa upokojiť a keď zacítiš, že bábätko sa hýbe, že nespí, počítaj pohyby. Môžu to byť aj slabučké tiky, aj silné kopnutia. Ak ich za 12 hodín napočítaš aspoň desať, je to v poriadku. Bábätko už môže mať málo miesta, tak tam moc nevystrája.

kvetinqa
3. aug 2011

Mne sa to dialo tiez a aj som isla k lekarovi raz v 37.tt a potom v 38. tt, vtedy zistil lekar, ze maly ma pupocnik okolo krku a isla som rodit... Ale v 37. mi radili, aby som si dala cokoladu a o pol hodinu zhruba si lahla, potom 2-3krat poriadne zakaslat. Babo by sa malo ozvat. Ak nie, treba ist k dr.

tehula
3. aug 2011

nic nepodcenit, potom je neskoro si vycitat,. radsej ist 2x zbytocne k doktorovi ako raz a neskoro. Skoc k dokimu nech popocuva dopplerom, alebo urobi sono.

traktor
3. aug 2011

babo môze byt uz teraz menej aktivne..a kopkat môze aj ked spis a neuvedomujes si to..odsleduj sa a suhlasim, co pise @nibiru ..a ak si nie si ista, skus vyhladat lekara..radsej ho 100 x otravovat ako nieco zanedbat, alebo aby si ty ostala nervozna, ze to nie je ok..a @anjelicek26 😅 😕 ..teraz som fakt prekvapena , co si napisala..co ma meno s tymto..je to na rodicoch..tak ako si ty dala meno ake si dala, tak aj ona môze dat.. radsej si fakt treba niekedy zakusnut do jazyka..

mata275
3. aug 2011

Ahoj, určite vyhľadaj lekára a nenechaj sa odbiť, ak máš akékoľvek pochybnosti. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Tiež som posledné týždne cítila menej pohybov. Lekár ma presviedčal, že je bábo len lenivšie. Nakoniec to dopadlo tak, že sa malý narodil podvyživený - s pôrodnou hmotnosťou 2 200. Mala som početné infarkty na placente - takže posledné týždne už bol málo vyživovaný a vlastne chudol namiesto rastu. Takže určite trvaj na vyšetrení a ultrazvuku pokiaľ to ide (My sme boli len na monitore, ale ten vyšiel ok, aj keď to ok nebolo). Možno tvoje bábo je fakt len lenivé, ale nikdy nevieš.

saranata
3. aug 2011

v pokročilejšom stádiu tehotenstva je už dieta podstatne velke a nemá tolko miesta na vačšie pohyby , preto sa aj frekvencia pohybov zmenšuje, vobec si z toho nerob ťažku hlavu, pokial je na kontrolách všetko v poriadku, tak sa nemáš čoho obávat 🙂
ak máš obavy skus zavolat svojmu lekárovi aby si sa ukludnila 🙂 je to lepšie ako sa tu nechat vydesit niektorými komentármi, aspon budeš kludnejšia, hýbat sa hýbe tak je dobre

monika15
3. aug 2011

mne povedali ze mam ist hned ked nebudem cititi pol dna pohyby,
lahni si a vypi pomarancovy juice dobre sladky..... a ked ani potom nic tak chod k lekarovi.....

mne sa to tak stalo nic nic nic, a ked som otvorila dvere vnemocnici tak zacal kopat jak divy.... heheheh 🙂))

vefi89
3. aug 2011

ja som necítila pohyby dva dni pred pôrodom, bola som u dr, všetko bolo ok, a nakoniec mi bolo vysvetlené, že dieťatko sa pripravovalo na pôrod 😉 dúfam to bude i tvoj prípad

luciauk
3. aug 2011

skús si normálne zapisovať čiarky, kolkokrát cítiš hoci len slabý pohyb. dieťatko sa v tomto štádiu hýbe menej, nemá miesto, ale pohyby musíš cítiť. najmenej 10 denne. mne to pripadalo blbé písať si to, ale aspoň som bola kludná, lebo sa mi zdalo strašne málo pohybov, ale ked som si to písala, zistila som, že ich je dosť. ak sa bojíš, zájdi za midwife, popočúvate srdiečko a budeš kludnejšia.

magimary
3. aug 2011

ja som ani pri jednom dieťati pohyby takmer necítila (resp. nielen ja, ale ani lekári, boli z toho vždy prestrašení-stále dokola mi robili monitor a vždy to bolo OK, ale mňa to nejako nemátalo, ke´dže to tak bolo od začiatku a ku koncu tehu úúúúplne najmenej, resp. vôbec) a lekári mi odporúčali, že si mám rátať pohyby a že za hodinu by ich malo byť aspoň desať... že vtedy je to norma, v pohode-tak si skús rátať...
no, ja by som rátala zbytočne...
ale tebe to možno pomôže, aby si bola spokojnejšia 😉

no, tak, či onak-každú neistotu radšej ohlás lekárovi aspoň telefonicky, budeš si ty istejšia a tým i pokojnejšia 😉
/ja som bola v nemocke, takže pod kontrolou, asi aj preto som bola v kľude, i keď som pohyby necítila 😉/

zuzkap2
3. aug 2011

moja mala sa uz posledny mesiac tiez velmi malo hybala, aj som par krat vystresovala dr. koli pohybom,vzdy urobila sono ci je vsetko v poriadku a skusala vseliak aby sa pohla, ale nechcela sa . Nakoniec sa mala narodila presne v den terminu ale z 2 x omotanou snurou okolo krku a hrudnika. Dr.povedal, ze sme mali stastie. Na tvojom mieste by som zasla za dr. nech babo skontroluje.A presne ako prisu baby, zapisuj pohyby, musi ich byt min.10 denne

lillika
3. aug 2011

ahojcek 🙂 .ak su tie pohyby slabe,utekaj k dokovi.ja som malu necitila skoro vobec,podla doktora bola o.k.,len malicka,potom ma vzali do nemocnice a na druhy den mi robili sekciu.skoro sme obe umreli.tyzden som ju vobec nevidela,bola v NZ,ja v DS.narodila sa v 35tyzdni,35cm 1290g.tak radsej necakaj ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli