Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo mám jesť, aby bábo v brušku pribralo?

wiki20
13. nov 2012

Chcela by som sa opýtat či može bábo za 10 dní pribrat 900 gramov. Sme dnes boli na prietokoch a teraz by malo mat 2100 gramov a má len 1500. Za 14 dní sme pribrali len 300 gramov. O 10 dní kontrola a ked nepriberie ideme na infuzie. Newiete poradit čo jest abo čomu sa vyvarovat aby pribralo ako by malo ???

junovka
13. nov 2012

@wiki20 podla mna ty svojou stravou to neovplyvnis nijako.Vsetko zalezi na prietokoch a stave placenty, aku ma vyzivovacu schopnost.Mne stale vraveli, ze moje babo prve nebude mat ani 2500 g , a nakoniec sa narodila 3200g 🙂 A tiez mi davali infuzky a nepomohlo to.

junovka
13. nov 2012

@wiki20 a netrap sa.Druhe babo sa mi narodilo s2800g, tvrdili ze bude mat 2500g....narodila sa v 38.tt a potom to astronautickou rychlostou dobehla, dokonca predbehla aj kamoskyneho syna, ktory sa narodil s 3500 g 😀

wiki20
autor
13. nov 2012

@junovka to sa lahko povie ..ale ked ja nevidím či mu je dobre, či mu nč nechýba, čo ked ja robím v niečom chybu ?

junovka
13. nov 2012

@wiki20 uplne chapem, ako sa citis.Presne toto , tu obavu som prezivala cele tehu, ako ty...je pochopitelne, ze sa bojis o malicke...ale neboj, bude dobre 😉 ...mysli pozitivne.Moja mladsia dcerka, ked som s nou bola pred porodom v nemocke, tak vravel, ze mi urobia skor porod koli tomu, ze je malo vyzivovane, skoro vobec, a ze na svete jej bude lepsie.Musis verit aj lekarom, oni vedia co robia . 😉 Pozeram, ze si z KE, kde budes rodit?

wiki20
autor
13. nov 2012

@junovka Ale 100% istotu nikdy nebudem mat ... až ked sa narodí ... a v novej nemocnici ked hne tu bývam 🙂

junovka
13. nov 2012

@wiki20 pochopitelne.V medicine nikdy nic nie je na 100%.

lucina7
13. nov 2012

@wiki20
nezáleži kolko zješ. nemusíš pribrať ani kilo a narodí sa ti velké babo. alebo naopak. babatko si zoberie čo a kolko toho potrebuje.

suuzi
13. nov 2012

prepacte, votriem sa Vam do temy.
co su to prietoky a v ktorom tyzdni sa kontroluju? ja som v 28 tyzdni a este mi nic take nerobili...
dakujem pekne za info
Zuzana

simca06022011
13. nov 2012

@suuzi zacnu ked zacnes chodit do poradne v porodnici... cize ak nebudes mat problemy zdravotne a nedobehnes tam skor, tak 34tt (alebo 36-38tt) sa mi zda.. Ale aj normalny gynekolog ti urcite pozera ci je vsetko ok na sone.
Su to prietoky krvy cez placentu, vysetruje sa to sonom

smejo111
13. nov 2012

nase babatko bolo pocas tehu malicke, za cele tehu som pribrala 8 kg, dva tyzdne pred porodom som vazila 56 kg a kazdy ma stresoval ake bude male babo.. doktori vraveli ze predpoklad je okolo 3kg, na moje prekvapenie malo 3500g tam su tiez riadne odchylky.. a to som nic poriadne nejedla lebo mi byvalo do konca strasne zle.. takze drzim palce babo si zoberie tolko kolko potrebuje..

pljenka
24. nov 2012

Mne moj doky povedal, ze na zlepsenie prietokov musim brat magnezium 500 , 2x denne, plus pit magneziu . Ja som k tomu pridala este banany, datle,a susene marhule co som si nasla ze sa tam nachadta vacsie mnozstvo horcika. A o tyzden na kontrole som uz mala prietoky v norme, ale neviem presne ci zavisia prietoky len od toho ,alebo len ja som mala nedostatok,no myslim ze nikomu neublizi ak to prida k strave 🙂

polacka
28. nov 2012

@wiki20 ja som pila mlieko na litre a maly bol vecsi ako mal byt tak skus mlieko. polotucne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli