Čo pomôže na opuchnuté nohy mesiac pred pôrodom?

fibinka001
29. sep 2012

🙂 prosim Vas, co Vam pomahalo na opuchnute nohy, konkretne clenky, za mesiacik budem maminka, ziadne ine problemy som nepocitrovala, az dovtedy kam som nezehlila a nahle mi opuchli nohy 😒 ak mate nejake dobre recepty, masticky poradte. Dakujeeeeem 🙂

liz_lemon
22. okt 2012

@milka1978 ja som citala, ze aj to solenie neskodi, teda asi ak sa neprehana

milka1978
22. okt 2012

@liz_lemon no ja veľmi aj tak nesolím .... ale predsa len jesť v nedelu na obed kur. stehno pečene len s bilinkami a uplne bez soli nie je bohviečo 😒 ale zjedla som

alyze
22. okt 2012

@lilax Ahoj neboj nič, určite nie si sama, ktorá pribrala 20 kg aj ja som na tom tak isto to mame ešte mesiac pred sebou 😀, teiz len dúfam, že to potom pôjde dole 😅

alyze
22. okt 2012

@milka1978 Ahoj, aj ja mam problém s opuchnutý mi nohami, pne pomôže vyložiť si večer nohy a studena sprcha na nohy 😅 nuž treba, vydržať 😉 a čo sa týka tej vody, tie bublinky, ti k opuchom len pomáhajú, keď nemáte dobrú vodu, kup si filtračnú kanvicu a robievaj si čaje, voda s kanvice je fajn, pred týždňom som kúpila aj ja 😎

milka1978
22. okt 2012

@alyze dnes určite skúsim zimné obklady ... na sprchu si netrúfam 😅 tak uvidím či mi to pomôže .... len dúfam, že už to budem mať za sebou a nohy čím skôr odpuchnú. Pri prvom bábu mi nohy opuchli až po pôrode tak dúfam, že teraz mi odpuchnú hneď 😀

barbade
30. okt 2012

Baby ja mam este do porodu pozehnane ale nohy mi zacali puchnut riadne a aj ruky trochu (tie mi hlavne v noci priserne trpnu). Stalo sa to hlavne teraz, stahovali sme sa do noveho bytu, mali sme kopec prace, cim viac som tymi rukami nieco robila tym horsie mi trpli (asi aj presilene) , akurat ze to spuchnutie noh je teraz dost nahle a dost bolestive. Neviem, uvidime ako sa to bude tvarit zajtra, ci zo strachu nepojdem do poradne, clovek si vygoogli kadejaku preeklampsiu a bezsenna noc je na programe...
Inak na viacerych weboch, nasich a jzahranicnych som citala, ze teoria soli a vody je prekonana, ze obmedzit solenie. Hlavne s tou vodou radikalne nesuhlasim ze je potreba ju obmedzovat, da mi to logiku ze ked telo nema dost ma vacsiu tendenciu vodu zadrziavat. Este dodam ze pocas stahovania a upratka som pila menej vody lebo som "nestihala" takze sa mi skor zda ze to je sucast problemu...

albao
30. okt 2012

treba zjest cely tvaroh, pomaha na odpuchnutie. Niekedy ho treba jest hoci aj kazdy druhy den, ked niekto silno opucha.

kali23
30. okt 2012

mne kamoska poradila pit acidko na odpuchnutie n�h... mierne pomohlo... ale najviac mi pomohla jemna mas� ka�d� ve�er od manzela, sk�r take silnejsie hladkanie od prstov k l�tkam "zm�kanie vody"... ako d�kaz som r�no vzdy v�zila o 2-3kg menej, v noci som na wc chodila castejsie a o to viac zo mna odislo...
ja som rodila na zaciatku septembra, takze v lete som si pekne vytrpela trpnutie r�k /az tak, ze aj zuby som si musela um�va� s prest�vkami, lebo som nedok�zala tak dlho drzat ruku hore/ a puchnutie n�h... vraj sa m� pri puchnut� este viac pit... neviem, ale v tomto som tiez nepocitila nejak� zmenu... ziadnu zmenu som nepocitila ani pri striedavej sprche teplou a studenou vodou...
PS: mas�e chodidiel sa v tehotenstve absolutne zakazuj�... m�zu vyvolat porod ale aj in� zl� veci... preto len tak� silnejsie hladkanie ;)
a kedze v lete bolo riadne hor�co, mne pomohlo, ked manzel pouzil alpu, riadne to potom chladilo ;)

a to trpnutie ruk zmizlo dnom porodu ;) a puchnutie - kedze som bola sekciou, este par dni do mna liali sam� dobr� veci, takze som este p�r dn� bola riadne opuchnut�... ale s pr�chodom domov, to vsetko pekne odi�lo ;) denne viditeln� �bytky na v�he... takze k dnesn�mu dnu, na mne ostali uz len kileck� tuku, co som si pekne naukladala pri ma�krten�... tie uz tak lahko a r�chlo dole nejdu 😅 😉

lucikusik
30. okt 2012

@milka1978 počas tehotenstva mi veľmi opúchali nohy. Posledné dva mesiace to bolo naozaj dosť zlé. Pomáhala mi chladivá konská masť. Natrela som si nohy od kolien až po chodidlá, ktoré som si zľahka pomasírovala. Po natretí som si nohy vyložila a chvíľku oddychovala ( vždy som zaspala 😉 Dosť to štípe, chvíľku je to nepríjemné, ale potom príde úľava. Nohy mi uplne neodpuchli, ale nachvíľu sa mi uľavilo. Samozrejme mi pomáhalo, čo najviac oddychovať s vyloženými nohami.... To sa ale nedá každej mamine, hlavne ak má viac detí a k tomu domácnosť.

milka1978
31. okt 2012

@lucikusik tak to je fakt .... mám 3 ročného syna, ktorý chodí do škôlky takže len tam si poriadne nabehám kilometre 😀 .... no zatial sa to dá vydržať ... skúšala som dávať nohy do lavóra so studenou vodou ale to mi nepomohlo ..... no keď som v sprche tak mi pd teplou vodou trocha odpuchnú ... aky paradox, že 😉 ..... konskú masť som neskúšala .... no keďže termín mám o 10 dní tak sa mi ju asi neoplatí kupovať 😀 ale ak nabudúce budem ešte tehotná, tak si ju hneď zadovážim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre